Neum - bosna za dopust - da ali ne?

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

tema odprta - 6. jul 2007 12:14 | ogledi: 18.280 | odgovori: 23

Fant je dobil idejo da greva letos v septembru na morje v Bosno - Neum, ker je poceni in zihr dobro in blizu imaš do Dubrovnika Medjugorja, Mostarja (ogromno izletov laho opraviš menda)... Skratka tisoč in en razlogh mi je že navedel zakaj ravno Neum... Sama sem kar se tega tiče skeptična, ker ne poznam nikogar, ki bi že bil tam in bi mi podal kako mnenje. Na agenciji mi niso naredil nevem kake pozitivne reklame in so me še manj navdušili kot sem bila že na začetku.

Moj pa je čedalje bolj zagret, mene pa vse skupaj precej preganja.

A je že bil kdo od vas, ki ste tu gori v Neumu, v katerem hotelu oz.apartmaju, kako ste bili zadovoljni. Skratka prosim vas za vsaj kako informacijo.

Hvala vnaprej,

Lotti

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. jul 2007 12:23

Ob morju imaš en hotel, vse drugo pa je....245687 stopnic do morja, ki niti ni čisto (vsaj vsakič, ko sem se jaz tam naokoli potikala in smo v Neumu kupili one smrdljive palčke, ki ubijajo, ter šli še malo do morja pogledat in nožice namočit)...razgled pa je "nikamor". Tudi iz Makarske riviere, ki je krasna, imaš blizu do Mostarja, Međugorja, Dubrovnika in seveda v krasno dolino Neretve (mandarin sicer še ni, so pa lubenice in ostale poletne dobrote). Ognjič

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

6. jul 2007 12:30

V Hotelu v Neumu je moj oče dobil Legionelo, zaradi katere bi skoraj umrl. Ta bakterija se nahaja v slabo vzdrževanih hotelskih klimah. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

vid  

član od: 2.9.2001

sporočila: 57

6. jul 2007 12:59

Zares sem bil v Neumu, hotel še gre, postrežba tudi, čistoča viode je odvisna od tega, kje se koplješ. Po dveh dneh zbolel, se vrnil domov, dobil visoko vročilo in strašen kašelj. Z rešilcem na Golnik, kjer so osumili legionelo, ki pride zaradi pomanjkljivega čiščenja hladilnega ali ogrevalnega sistema. Tja me gotovo ne bo več. Vid Pečjak

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. jul 2007 13:52

Ognjič je napisal/a:
Ob morju imaš en hotel, vse drugo pa je....245687 stopnic do morja, ki niti ni čisto (vsaj vsakič, ko sem se jaz tam naokoli potikala in smo v Neumu kupili one smrdljive palčke, ki ubijajo, ter šli še malo do morja pogledat in nožice namočit)...razgled pa je "nikamor". Tudi iz Makarske riviere, ki je krasna, imaš blizu do Mostarja, Međugorja, Dubrovnika in seveda v krasno dolino Neretve (mandarin sicer še ni, so pa lubenice in ostale poletne dobrote). Ognjič

To je pa ena velika laž! Stopnic je 245684! ( one na avtobusu ne štejejo! ).

Drugač,

v Neumu bil večkrat, nobene Legionele, morje izredno čisto.............. to je sicer bilo pred enimi45-imi leti , tako da ne vem če šteje

ežoj

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. jul 2007 13:55

Ežoj Ognjič

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

6. jul 2007 13:56

ežoj: Ne šteje... 45 let. Halo. Oče je bil prelani! Kje ste pa imeli klima naprave pred 45 leti??? Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

6. jul 2007 14:40

Jaz sem bila lani tam - hotel Sonce - preko Relaxa. Ker sem bila prvič v hotelu, težko rečem, slaba ali dobra soba, skratka nekaj srednjega bi rekla. TV in klima, kopalnica v redu, hrana v redu (samo ravno za zrediti se ni). Morje čisto, bila sem v drgem tednu avgusta, na plaži dren, da si se komaj kam obrnil, da nisi koga brcnil, sploh čez vikend je živ obup.... lahko si poiščeš kak drug kotiček. Mi smo bili pred hotel Sonce - samo ene tri stopnice, ker imajo dvigalo :))) Po sprehodu sem videla čudovite plaže (zveče), ampak po moje je tam zelo natrpano. Drugače nimaš kaj videt, ker je to samo apartmajsko - hotelsko naselje. Res pa je, da imaš možnosti za izlete. Preko Relaksa so bili kar dragi (se točno ne spomnim cen). Organizirali so jih 5 (MOstar, Dubrovnik, ogled mandarininih nasadov, večer ob "domači" večerji, enega se pa ne spomnim). Baje je bil realiziran samo ta v Mostar in Medžugorje, predvsem zaradi cene. Problemov nismo meli, vendar sem tak človek, da rada kaj vidim (ne samo morje in sonce), tako , da ne bi šla sem več. (sicer imamo od letos prikolico v ankaranu, tako da vse odpade :((() lp smrkolina

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

6. jul 2007 15:11

Ja kaj naj rečem... Sem imela kar prav. Hvala za odgovore. Moj dragi se že ohlaja, ko sem mu dala to za prebrat. Ima pa že novo idejo, ki me ravno tako bega. O H R I D!!! Kaj pa pravite na to? Lotti

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

6. jul 2007 16:53

Draga Lotti! V (na?) Ohridu sem bila pred 32 leti, hudo zaljubljena v sedanjega moža. Bilo je čudovito - zakaj le?!! Meni je pa ravno obljubil, da se letos jeseni podava tja. Pravzaprav se od takrat spomnim samo ohridskih biserov iz ene zlatarne, letos pa mi je vseeno: soba s klimo ali ne, s TV ali ne, soba s pogledom ali brez, samo, da si bom lahko ogledala tisto, kar sem takrat verjetno zamudila.... LP! ovčka

cimetovka  

član od: 14.12.2006

sporočila: 71

6. jul 2007 17:26

Lotti, zdravo. Z mojim možem sva bila v Neumu pred dema letoma, gleda na to dva sva oba kar precej zahtevna kar se tiče hotela, hrane in prijaznosti osebja in ostalih takih stvari sva bila z dopustovanjem v Neumu zelo zadovoljna. Bila sva v hotelu Neumu, preko agencije Relax. Priporočam da se za izlete odločiš raje v organizaciji hotela kot pa preko agencij, ker so dosti cenejši. Hrana, čistoča in prijaznost osebja so bile zelo na nivoju. Nisi imel občutka, da si manj vreden gost, ker si Slovenije, kot je običajno marsikje na Hrvaškem. Midva sva šla na izlet z ladjico po dolini reke neretve je nepozaben izlet, ki ga ne pozabiš nikoli. Prav tako se splača v Neumu kupiti kaj oblačil, ker so nenormalno poceni. Bila pa sva na dopustu v prvi polovici avgusta. Hrana je zelo poceni, ljudje prijazni. Vsekakor se bova še vrnila v Neum. Kar se pa tiče natrpanosti plaže pa ti lahko povem, da si do 12-tih na plaži praktično sam, ker se ostali turisti prebudijo šele nekako ob tej uri in pridejo pogledat, potem pa res nastane gneča, vendar sva midva to reševala tako da sva imela štiri brisače in sva tako imela več prostora, moraš se znajti. Mislim, da ti ne bo žal, če se bosta odločila za obisk Neuma. Boš videla kaj pomeni prijaznost ljudi, dobra hrana. cimetovka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti