Ko te piči osa...

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

tema odprta - 27. jun 2007 9:27 | ogledi: 4.992 | odgovori: 26

ja včeraj sem bosa hodila po zelenici, kot da ne bi bilo nobene ose, naivno. seveda me je naenkrat speklo v podplatu, noter pa bodica od ose. bodico ven, takoj pod mrzlo vodo. vse bi bilo okej če bi mirovala pa sem morala iti v službo. noga me je vedno bolj bolela, zjutraj ko sem se zbudila sem videla da imam otečeno. kaj naj naredim, kakšen obkladek naj dam gor? danes sem fraj, jutri pa morem bit fit.

nektarina

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

27. jun 2007 9:49

Najboljše zdravilo, ko te piči osa, čebela in co., takoj gor ledeno kocko ali nekaj podobnega, samo da je čim bolj hladno, s tem ko ohladiš se naj bi strup razgradil, pomaga...preizkušeno..

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

27. jun 2007 9:51

Na mesto pika, damo na pol prerezano čebulo, led, kisov obkladek,... Ali pa namaži s kremo tea tree, aloe vero, kamagel, ... marelica

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

27. jun 2007 9:53

Pojdi k zdravniku, mogoče si pa alergična na pike, ali pa se namaži z gelom Hansaplast po piku. Mogoče bo pa jutri oteklina že izginila, odvisno kako velika je oteklina vida u. Sporočilo je spremenil(a) vida u. dne 27. jun 2007 09:55:06 Sporočilo je spremenil(a) vida u. dne 27. jun 2007 09:55:56

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. jun 2007 9:54

Res je, led pomaga vendar takoj, ko te piči žuželka, svetujem ti da obiščeš zdravnika. lp Anamarija

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

27. jun 2007 9:58

Pri alergijskih reakcijah pomaga magnezijeva šumeča tableta, ki jo raztopiš v vodi in spiješ. Pa s kakšnim Kamagelom ali pa fenistilom namaži. Mene je zadnjič pičil hrošč v nogo in mi je nastala rdeča oteklina. Spila sem magnezij in malo namazala s Fenistil gelom in je bilo drugi dan v redu. alexis

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. jun 2007 10:16

Alexis, morda si mislila calcijevo šumečo tableto, pomaga le v lažjih oblikah alergije, sicer če si prespala brez težav ni hudo, tudi aloe vera gel pomaga in hladi. Anamarija

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

27. jun 2007 10:18

Večkrat preverjeno, pomaga tudi pri osebah, ki so alergične na pike žuželk. Cigareta. Prižgano cigareto približamo predelu pika tako, da začutimo toploto. Nekje 0.5 cm od kože. Ko postane prevroče odmaknemo, nato ponovimo. Vse skupaj ponavljamo nekaj minut. Strup se razgradi, otekline ni. Opekline pa tudi ne. Vse kar ostane je majhna rdeča pikica, mesto pika, ki pa po nekaj dneh izgine. mufin

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

27. jun 2007 10:27

anamarija1 je napisal/a:
Alexis, morda si mislila calcijevo šumečo tableto, pomaga le v lažjih oblikah alergije, sicer če si prespala brez težav ni hudo, tudi aloe vera gel pomaga in hladi. Anamarija
Ma ja. Zmeraj zamešam. Hvala za opozorilo. Je pa bilo tako hudo, da sem mislila it k zdravniku pa se je stvar umirila in izginla. Pa kako bolijo piki žuželk, ker je vse zastrupljeno. alexis

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

27. jun 2007 10:37

včeraj sem takoj dala nogo pod mrzlo vodo da je ohladilo. vendar ker sem pozneje hodila celo popoldne je nastala oteklina. sedaj hodim več ali manj po peti, spala nisem skoraj nič. bom namazala s kamagelom, upam da bo pomagalo. hvala za pomoč nektarina

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

27. jun 2007 10:59

Preiskušen recept:

 alergična sem na pike žuželk - sploh ose in čebele. Oteklina nastane do prvega sklepa ali še dlje, če je "fasala" noga, pa niti ne morem hodit, ker je takšna kot hlod. res!

 

No pomaga pa tole: SKUTA DIREKTNO NA MESTO PIKA, OVITI S PLENICO OZIROMA KATEROKOLI KRPO IN MIROVATI. Vsaj kakšne 3 ure naj deluje. Boste videli. Skuta je dobesedno trda in v kosih kot kamenje, ko odvijete zadevo, tako potegne ven ves tisti strup in vročino.

 

Saj pravim, preiskušeno!!!!

titta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti