Proslava ob dnevu državnostu

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

tema odprta - 25. jun 2007 14:45 | ogledi: 2.958 | odgovori: 49

Da ne bomo razpravljali samo o prireditvi za miss Slovenije, me zanima še vaša ocena proslave ob našem prazniku.

Mogoče sem pa samo jaz malo čudna ...

Julija

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

25. jun 2007 14:50

meni je bila zelo všeč, žal mi je, da ni bilo predsednika...

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

25. jun 2007 15:40

Pa govor precednika vlade kakšna blaginja neki ,vse se draža plača pa zmeraj manjša mi gre že na živce. Z njega je res blaginja s tako plačo. runo01

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. jun 2007 16:17

Ne gledam ne izborov za mis, še manj pa državne proslave. Grem raje na kak piknik s prijatelji, tam si vsaj dobre volje....Mamamia mamamia

nicol  

član od: 8.11.2004

sporočila: 120

25. jun 2007 17:27

bravo mamamia še predsednik se ni udeležil proslave,verjetno je tudi on kje v kakšni senci. lp nicol

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

25. jun 2007 17:29

S proslavami je križ. Če ne proslavljamo, vsi šimfamo, če pa proslava je, je še slabše. Že od osnovne šole naprej jih nisem marala, v srednji pa "špricala", če se je le dalo. Bila sem prava ovčka - tutka, na proslave pa nisem hodila in pika. So se mi gravžale in tako je še danes. Včeraj zvečer je bilo po TV pomanjkanje kakršnegakoli užitnega programa in ob kurblanju daljinca sem ujela ravno tisti del, ko so telovadili - plesali otroci. Takoj me je spomnilo na stadion JNA v Beogradu in na določeno vsakoletno proslavo in tudi takoj mi je postalo slabo. Zaradi tega nisem mogla poslušati govornika(ov- ali jih je bilo več?) in sem še kar mirno zaspala, prej pa pošpegala na kulinariko, da sem si popravila okus. Ne glede na režim jih ne morem ne gledat in ne poslušat njihovih čvekarij. Sicer pa: če je dobro za predsednika, lahko velja tudi zame. LP! ovčka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

25. jun 2007 17:56

Še dobro, da redko gledam tv. jade

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. jun 2007 18:10

jade, dobrodošla v klubu. Mamamia mamamia

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

25. jun 2007 18:12

jade

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

26. jun 2007 11:09

Ste me prav potolažile. Sem se bala, da je res z menoj kaj narobe. Julija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. jun 2007 12:12

Jaz se tolažim z mislijo, da je naša država v puberteti in da je treba pri pubertetniku marsikaj tudi preslišati. Je pa aktivna državljanska drža nekaj, kar je visoko na moji lestvici vrednot. V smislu, ni mi vseeno, kako tisti, ki sem jih volila in tisti, ki jih nisem volila, predstavljajo mene, kako urejajo pogoje za moje delovanje itd itd. Tudi patriotizem je visoko na moji lestvici vrednot in sicer tako, da sem ponosna na stvari, na katere sem lahko ponosna, kritična do stvari, ki niso dobre in sram me je za zavržna dejanja oblastnikov od krajevne skupnosti navzgor...Skratka, ne verjamem, da ima moja dežela najboljšo državo samo zaradi tega, ker ji po naključju pripadam. In nikoli me niso uspeli prepričati, da je "tisočletni sen" Slovencev o svoji državi zadosti dobro pokritje, da se z državo in državljani ravna kot svinja z mehom. Zaradi take drže se trudim kolikor toliko spremljati državne zadeve. Letošnjo prireditev sem si pogledala v fragmentih. Kulturni program je bil gledljiv. Zapleti v stilu, kdo bo prišel na proslavo in kdo ne - v bistvu niso nič novega (ker je vedno kdo manjkal) - in spadajo v paket "pubertetniške trme" enkrat z ene in enkrat z druge strani. Je pa letos ta drža kulminirala, ker to, da se predsednik države odloči, da ga ne bo na državno proslavo, je pa, blago rečeno, zelo ostro sporočilo tako slovenski kot tudi mednarodni javnosti. Slovenija bo naslednje leto predsedovala EU in šest mesecev pred tem je predsednik države s svojo odsotnostjo sporočil državljanom in ostalim državam, da Slovenijo vodi ekipa, ki nima dolžne minimalne državniške kapacitete za reševanje domačih zadev, ergo, koordiniranje 27 držav šest mesecev, pa še kakšen globalni mirovni problem na Bližnjem vzhodu drugo leto....be alarmed, be very much alarmed....Skratka, zelo slab PR za državo. Predsednika Drnovška do neke mere razumem: On je enkrat že bil na Gazimestanu (za mladino, 28. 6. 1989, 600. obletnica kosovske bitke -v vlogi predsednika države in tam ga je Milošević porinil v ozadje, od tu pa izvedite paralelo) ....in dveh Gazimestanov ne bi nihče doživel. Ampak se mi zdi, da bi bilo vseeno bolj carsko, da bi imel Drnovšek govor na proslavi. Takega v svojem stilu in ker bi bil zadnji v taki funkciji, bi lahko zelo inteligentno povedal, kaj si o zadevi misli. In vsi bi ga citirali, vsi bi se pogovarjali o tem, kaj bi tam rekel in to bi bila neke vrste carska zaključna predstava v funkciji predsednika. In nacionalka bi morala to predvajati, prva vrsta publike bi malo zardevala in si ogledovala svoje čevlje....Do neke mere tudi razumem, da se je predsednik Drnovšek sprva odpovedal govoru na proslavi - koncept se dela v zgodnji spomladi, takrat sta se pa z Janšo udarila zaradi imenovanja guvernerja za BS...Ampak onadva sta itak ves čas v konfliktu, samo da je enkrat zadeva v latentni fazi, enkrat pa eskalira. Zato bi morali v zgodnji spomladi at no matter effort iz Drnovškovega kabineta vztrajati, da bi Drnovšek govoril na proslavi. BTW: Me prav zanima, če je tekstopisec Janšinih govorov kakšen novopečeni mornar. Ta jadralska metaforika: krmilo v pravo smer, mirno morje, svetilnik sveta........take se zapišejo praviloma tistim, ki so večkrat delali izpit za vaditelja čolna. Še dve vizualni: - Gospa Benedetti je velika strokovnjakinja za protokol in primernost in neprimernost - ampak dolgi lasje niso več moderni in tudi če so speti, samo postarajo. Frizerja, nujno!. In obleke iz več tankih slojev, ki plapolajo v vetru v kombinacijo s stopanjem po granitnih kockah ob preprogi - Ksenija je izgledala kot ladja s plapolajočimi jadri.... - Če je Urška Bačovnik dobila status partnerke Janeza Janše, potem upam, da se bodo začeli z otrokom tudi malo ukvarjati, da ne bo več delala oblačilnih kiksov. Urška, vzročaste oblekice se NE oblečejo na državno proslavo. Tudi temno rjave zadeve se NE oblečejo na slavnostni prireditvi. Tista rjava stvar bi v temno modri izvedbi mnogo bolje delovala. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti