Vitaminski dodatki

barpka_s  

član od: 15.10.2008

sporočila: 1

15. okt 2008 21:23

Živjo! Tudi jaz pridno goltam tablete Elevit, od začetka je blo mal bel tko (ne maram tablet!!)... Zraven pa še kdaj kakšno šumečo tableto Mg. Krči me napadejo ponoči in to le v mečih. Mi je pa ginekologinja svetovala jemanje magnezija tudi zarad tega ker sem nizko nosila. To se je u 4 tednih uredilo z več počivanja pa je blo kul. Slabo mi ni blo nikol, kri mam v redu. . . Sem pa v 7 mesecu nosečnosti, trebuha mam pa tam za 5 mesec Tko kt je mela moja mami, moram pa zato pazit kako ležim pa sedim, ker me začne u križu bolet. Sestra ni nikoli jemala nobenih vitaminov, otroci so vsi zdravi, le ona je imela probleme s slabokrvnostjo. Ne vem pa kolk na to vpliva jemanje vitaminov. Srečno vsem bodočim mamicam in že "postalim" tudi ;-) Lp Barbara barpka_s

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

15. okt 2008 23:10

Naravni viri magnezija : ovseni kosmiči, mandeljni, pinjole, sončnična semena, orehova jederca, jabolka, kivi, čičerika, melone, buče,paradižnik, tunina, čemaž, 70-80% temna čokolada ...

Naravnih virov je dovolj, zato se raje izogni sintetičnih virov.

Tudi ostalih vitaminov je v jesenski prehrani dovolj za oba. Največkrat previtaminiranost bolj škodi, kot koristi.

Sončka tebi in mali pikici :)

kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti