Vitaminski dodatki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. jul 2007 19:44

Sy, moji so ves čas govorili, da je manjša, zdaj pa se že kaka babica najde, ki moj trebuh označi kot čisto lepo velik... No, kakšna bo, ti sporočim, ko jo dobim v roke (ne dvomim, da se bo meni zdela mala v rokah in velika, ko jo bom ven spravljala;). Sicer pri vsem tem bruhanju je tudi mala super;) Sanuja, shiran je to? Pa taka sem bila jaz... (tudi rojena malo prezgodaj...) ampak se mi ni zdelo, da sem bila shirana, pač bolj mala;) ne vem pa, če je mami kaj jemala pri meni, mislim, da nič. Veri

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

2. jul 2007 22:18

V nosečnosti nisem jemala nobenih vitaminov (pred desetletji), a sta bila oba otroka čez 4 kilograme težka in tudi zamujala sta kakšnih 10 dni. Tudi druge skrajnosti so, te so bile že malo tečne, ker so vsi spraševali, kdaj bo. Tako tudi jaz te dni vedno pogledam, če je Ronja že na svetu. Saj si omenila, da ji bo tako ime, kajne, Veri? riba-ribica

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

2. jul 2007 23:37

No, mogoče sem se narobe izrazila. Res ne moreš vedeti, ali je otrok večji, če ješ vitamine, kot pa če jih ne bi. Boljše vprašanje bi bilo: ali so bil otroci težji od 3,5 kg (to je menda že malo nad povprečjem). Meni so vitamine odsvetovali, v začetku nosečnosti pa sem precej jedla čokolino. Ker je lažja hrana, meni pa je bilo pomalem slabo skozi ves dan, mi je ustrezal. Ima pa veliko vitaminov (v tistih mesecih se tega nisem zavedla), ki so šli k otroku. Na koncu je bil otrok težek in posledično težek porod.

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

3. jul 2007 7:36

Hvala za odgovore. Sem že šla po Centramed mami, imam občutek, da bo tudi mene matrala slabokrvnost, čeprav se trudim z zdravo prehrano. Je pa res, da sem še bolj na začetku. Kdaj se vam je pa pri prvi nosečnosti začel poznati trebušček in kdaj vam je postalo slabo? Meni je bilo slabo in vrtelo se mi je prvi teden, ko sva zvedela, zdaj je pa v redu, tako da sumim, da je bilo vse skupaj bolj psihične narave (sva se kar nekaj časa trudila)? Anajana anajana

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. jul 2007 8:30

Upam, da ne boš taka kot jaz. Noseča 3x, vsakič mi je bilo slabo in sem objemala školjko  od 1,5 meseca do zadnjega dneva nosečnosti. Jemala sem folno kislino, magnezij, kalcij, železo. Pa še to vse ne redno ampak obšačno, ker mi je bilo po tem še bolj slabo. Prav slabokrvna pa nisem bila, samo malo premalo železa kar je normalno. Trebuh se mi je začel poznati pri 3 mesecih. Sem imela vsakič ogromen trebuh so vsi mislili, da imam dvojčke. Sem pa imela vsakič res ogrooooooomno plodovnice. jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. jul 2007 8:31

Aja pa ko rečejo kako velik bo otrok ne drži, ker prvič mi je rekla, da je otrok res velik pa je imela 50 cm in 3180 g. Drugič je rekla, da je bolj majhen pa je imel 56 cm in 3810 g. Tretjič je rekla, da je povprečne velikosti - 63 cm in 3780 g. jade

Sanjula  

član od: 8.1.2007

sporočila: 52

3. jul 2007 8:51

Veri, tako so ga okarakteriziral doktorji. Res je bil ko en pajkec. No, meni je ta pojem "zahiran" zelo grd in ga ne maram drugače uporabljat, samo kadar se uporablja pač v debatah, ki zahtevajo ali kličejo po zdravniškem izrazoslovju. No, danes, po letu dni je mali huligan, ki ga nič na svetu več ne ustavi. Aja, trebušček pa se mi je začel poznati pri 5 in pol mesecih, je pa res da sem imela ful majhnega, tako da so mi do konca nosečnosti vsi govorili, da sem se malo preveč za kosilo najedla. Slabo pa mi je bilo nekje med drugim in tretjim mesecem ampak niti enkrat nisem bruhala samo tako strašno smrdelo mi je vse in grozne slabosti so se vrstile ena za drugo. Po tretjem mesecu pa kot da bi odrezal, nič več. Anajana, veliko lepih nosečniških trenutkov!!!! Sanjula

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

6. jul 2007 19:19

meni je včeraj ginekolog naročil, naj redno uživam Neovin, ki vsebuje vrsto mineralov in vitaminov. je za nosečnice in doječe matere. poleg tega pa še magnezij, in sicer 300 mg dnevno. slabo mi je bilo komaj za vzorec, bruhala nikoli. že dva tedna pa ležim in bom še tudi vnaprej. noseča sem 11 teden, o treuhu ni še duha ne sluha. mimika

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

19. okt 2007 14:15

Meni se je trebušček začel poznati nekje v četrtem mesecu. Med nosečnostjo sem jedla centramed mami, magnezij, kalcij in omega-3 in zdravo sem jedla, rodila sem 9 dni čez rok, otrok je bil težak 2800 in velik 51 cm, pri meni vitamini niso vplivali na velikost. bruhala nism nikoli in tudi slabosti nisem imela. Dobre so tudi tablete elevit, ki vsebujejo več folne kisline (0,8 mg) katra55 Sporočilo je spremenil(a) katra55 dne 19. okt 2007 14:18:20

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

20. okt 2007 13:45

V nosečnosti so priporočljive tablete elevit, pa nobenih drugih dodatkov. Proti slabemu železu pa preskušena domača zdravila:) 100%sok rdeče pese zmešan s 100 %jabolčnim sokom, vsega skupaj 3dcl vsak dan, pa suhe slive (pomagajo tudi proti zaprtju) ali marelice vsak dan, kakšen košček temne čokolade in redno pitje rooibos čaja. Ob takšnih "ukrepih" ne bo nobenih problemov s prenizkim železom. LP, Pija. Pingvin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti