Konec šolskega leta

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

16. jun 2007 20:53

V drugem razredu mi je razredničarka napisala: "Učiti se - je prvo; živeti šele drugo." Besede so mi ostale zapisane v srcu. Pa še ena, ki mi jo je tisti čas zapisala teta: "Trden kakor hrast na skali naj bo vedno tvoj korak. Varno hodi, ne zablodi, naj ti srečen dan bo vsak!" In pa tale, iz gimnazije: "Ne jemlji stvari pretežko, toda razreši jih in zmagal boš!" Po vseh teh letih so mi ta tri posvetila najbolj ostala v spominu, torej že mora biti kaj na njih! LP, Stanka

kaja27  

član od: 1.6.2006

sporočila: 26

16. jun 2007 21:50

Jana in Stanka full lepe misli. Upam, da jih bodo znali tudi moji malčki tako razumeti. sedaj dobivam fine ideje in sem vam res hvaležna za to. skoraj vse mi bodo priše prav saj sem se odločila, da bom vsakemu napisala malo drugače. Tako kot vsakemu tase paše. če imate še kaj se še priporočam ampak tukaj na kulinariki ste res face res hitro priskočite na pomoč. Res vam HVALA kaja27 Sporočilo je spremenil(a) kaja27 dne 16. jun 2007 21:51:36

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

16. jun 2007 21:55

 

Tretješolci bodo razumeli kitajski rek: Tudi tisoč kilometrov dolga pot se začne s prvim korakom.

 

 

Tudi sama še danes pomnim verz Simona Gregorčiča, ki mi ga je v petem razredu osnovne šole v spominsko knjigo napisala razredničarka:

Kljubuj usodi

mož sam svoj bodi;

karkoli naj se ti zgodi

usode gospodar si - ti. 

 

Tista Pavčkova je pa tako ali tako fenomenalna.

 

Ampak za tretješolce: kaj pa od svetlane makarovič:

Ko za svetlimi gorami

sončece zaide

k tvoji beli postelji

veveriček pride

pa ti čisto na uho

tiho zašepeče:

mnogo, malo bitjece,

nogo, mnogo sreče.

 

 

 

Mamamia

mamamia

kaja27  

član od: 1.6.2006

sporočila: 26

17. jun 2007 21:21

ful lepo res. Hvala kaja27

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti