Krokant

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

tema odprta - 12. apr 2002 18:53 | ogledi: 30.384 | odgovori: 27

V nekem receptu sem kot sestavino zasledila krokant, ki se pripravi iz sladkorja in lešnikov. Sicer piše, da je treba sladkor in lešnike skupaj prepražit, da sladkor karamelizira,potem pa zadevo ohladiš. Vendar meni še vedno ni jasno cel kup stvari: a lahko prepražim lešnike z rjavo kožico (ne lupino) vred, a jih je treba kaj narezati, v kakšni posodi naj se to dela (široki, ozki..), a je kaka finta da to uspe....? Skratka, če kdo pozna natančen postopek priprave krokanta, naj mi ga prosim čim bolj podrobno opiše.

A se krokant da tudi kupit? Za primer, če mi priprava domačega ne uspe...

hvala za pomoč

maja

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

12. apr 2002 23:56

Nekaj sem našla, pa nisem prepričana, če je to to. Drobno sesekljane lešnike posušimo v pečici-naj se ne zažgejo. Medtem pristavimo sladkor z malenkost vode in na zmernem ognju mešamo, da dobimo temni karamel.Odstavimo, dodamo lešnike, dobro zmešamo in stresemo v posodo, namazano z oljem. Ko se malo ohladi, maso razvaljamo z valjarjem in nato narežemo. To naj bi bilo to. Tej masi se nato lahko doda še stopljena čokolada, če želimo dobiti nougat. Tina Uštar Sporočilo je spremenil(a) TIUBA dne 12. apr 2002 23:58:19

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

13. apr 2002 3:13

Mislim da je to kar pravi recept. Lesnike najlazje olupimo, ce jih cele damo za nekaj casa v toplo pecico, pri tem rjava lupinica odstopi, to pa potem jo z mencanjem med rokami odstranimo. Vem da se krokant uporablja pri Frankfurtskem vencu. Naj opozorim, da je masa trda in z valjanjem je ne razvaljamo ampak bolj razbijemo na koscke. Nisem sigurna, ce je v nougatu res cokolada - mislim da so lesniki oz. mandlji samo bolj drobno sesekljani oz. mleti. Lep pozdrav, R. Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 13. apr 2002 03:31:14

Natalija  

član od: 7.3.2002

sporočila: 21

13. apr 2002 6:55

Krokant lahko kupiš v večjih trgovinah (Mercator, Interšpar), tam ga namreč kupujem tudi sama. Če ga pa boš delala sama ga imaš lahko samo za okras na drobnih slaščicah, meni zaenkrat še ni uspelo narediti takega, da bi ga lahko posula kot lešnike ali kaj podobnega. Natalija Gabrovsek Sporočilo je spremenil(a) Natalija dne 13. apr 2002 06:57:13

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

13. apr 2002 10:23

Maja pozdravljena , jaz delam krokant doma, po naslednjem receptu : segrejem 2,5 dak margarine ali masla ,mu dodam 12,5 dak sesekljanih mandelnjev ,lahko so tudi lešniki ali orehi ,dodam še 5 dak sladkorja in mešamo da se vse skupaj karamelizira.Še vročo zmes zvrnemo na desko in po eni minuti z valjarjem zdrobimo. Ja lahko ga kupite tudi v Mercatorju ,kot pravi Natalija . Naj vam grata MARTIKA Marta

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

5. dec 2010 6:32

Pozdravljeni, Iskala sem krokant po trgovinah - hipermarketih, a ga žal nisem zasledila. Včasih so ga imeli v posebni ponudbi v Hoferju, a letos ga še nisem videla. Mogoče veste, kje se ga dobi? Prav tako nikjer več ne vidim pisanih holipov za v sladoled. Enobarvne ja, iščem pa dvobarvne, kot so na spodnji povezavi: http://www.tustrgovine.si/vesela-kuhinja/recepti/sladic Zelo bo vam bila hvaležna za kakršnokoli informacijo, pozdravček EvaLuna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. dec 2010 8:05

EvaLuna, včeraj sem jih videla v novem Sparu na Kavadarski, na spodnji polici, ser prav spomnim. Najbrž jih na enakem mestu najdeš tudi drugod.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. dec 2010 10:21

Ja, ima ga tudi najboljši sosed - pa ni treba, da je hipermarket, tudi čisto običajni marketi ga imajo. Lidl ga ima pa tudi.

lp

cervus

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

5. dec 2010 14:49

Hvala punci. Elaphus, kako pa je krokant pakiran? Ali misliš take paličice morda? Jaz iščem takega v razsutem stanju namreč. EvaLuna

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. dec 2010 19:53

Majhna vrečka, notri nepravilne " kroglice", d=1,5mm (približno), na žalost nimam fotografije - aja, menda je notri 100g.

lp

cervus

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

5. dec 2010 22:21

ooo hvala, moram biti bolj pozorna, prodajalke samo debelo gledajo, če vprašam :)) EvaLuna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti