Krokant

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. dec 2010 9:28

Schwartau ima lešnikov krokant. Je na konditorskem štenderju v hipermarketu.

Meni je sicer najbolj carski mandljev krokant, narejen doma in sicer tako, da  mandljeve lističe postavim v silikonski pekač in potem to zadevo polijem z vročim karamelom. Počakam, da se stvar ohladi in potem z različnimi tehnikami drobim.

 

Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. dec 2010 12:40

Vendelina jr. je napisal/a:

Meni je sicer najbolj carski mandljev krokant, narejen doma in sicer tako, da  mandljeve lističe postavim v silikonski pekač in potem to zadevo polijem z vročim karamelom. Počakam, da se stvar ohladi in potem z različnimi tehnikami drobim.

Te skoraj vidim na eni krokant plati, kako ga tolčeš z visokimi štiklami. Malo za hec, ampak to je bila prva stvar, na katero sem pomislila. O tem, kako sem ga sama drobila, bom raje tiho, menda sem uporabila skoraj vse orožje, kar sem ga odkrila po predalih, sanjala sem pa tudi o tračnem bagerju ali nečemu podobnemu (mulčka me vedno popravita).

 

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. dec 2010 12:59

 

Saj nisi daleč od resnice

 

Zdaj sem ugotovila, da se zadeva lepše drobi, če dam prej čez zadevo papir in grem nekajkrat čez z malim valjarjem (tistim, za ravnanje kreme), da potem trda karamela malo poka in potem stvar steče.

Tudi jaz sem razmišljala, če bi za zadevo nabavila eno od tistih macol, ki so jih našli v drobnem inventarju našega veleposlaništva v Madridu......

Vendelina jr.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. dec 2010 13:51

Takle krokant se lepo zdrobi v multipraktiku - samo paziti morate, da ne zmeljete preveč....

lp

cervus

EvaLuna  

član od: 22.6.2010

sporočila: 114

6. dec 2010 14:18

Evo, dobila vse, v Šparu, v Mercatorju niso imeli nič, zato sem bila tako presenečena..hvala :) EvaLuna

l e a  

član od: 30.6.2008

sporočila: 193

14. dec 2010 15:21

Ojej, ne morem verjet, da tale krokant nimajo v trgovinah:) Sem iz Grosuplja in v vsaki trgovini (še tako majhen mercatro) ga imajo:). Je precej drag (2,5 do 3 eur) ampak je nebeško dober:) l e a

Malamutka  

član od: 8.12.2012

sporočila: 9

23. dec 2012 15:56

Prosim za nasvet. Včeraj sem poskusila narediti lešnikov krokant po enem izmed receptov, ki sem jih našla na kulinariki (masa oreščkov = masi sladkorja; popražiš oreščke v pečiči, olupiš, sesekljaš, karameliziraš sladkor, dodaš oreščke, streseš na desko, zdrobiš). Zadeva je uspela ok, ampak sem pozabila probati lešnike preden sem jih dala v pečico, če je kateri izmed njih grenil. Bojim se, da sem unovčila joker začetniške sreče in sedaj me skrbi, da zadeva ne pride Ok, če so vmes lešniki, ki grenijo. Da bi pa vsakega odgricknila...no...to se mi pa ne zdi najbolj idealna rešitev:)

Malamutka

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

23. dec 2012 18:09

In za kakšen nasvet prosiš?

pirnica

Malamutka  

član od: 8.12.2012

sporočila: 9

23. dec 2012 18:23

Živjo Pirnica:)

Torej, prosim za nasvet kako preveriti če lešniki grenijo oz. kako se temu izogniti - ali lešniki grenijo tudi ko so prepraženi. Morda sladkor ubije potem to žarkost? Je tu kakšen trik?

To kar sem delala včeraj je bila le proba in mi na kraj pameti ni padlo, da bi probala če kateri lešnik greni pred praženjem, sedaj pa bom delala zares za torto in nimam časa za ponovno testiranje oz. količinsko nimam dovolj  sestavin.

Najlepša hvala za odg.:)

 

Malamutka

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

23. dec 2012 19:09

Jaz še nisem naletela na lešnike, ki bi grenili. Pa tudi če ne bi pozabila preveriti, ne bi bila zdaj nič na boljšem. Preverila bi verjetno lešnik ali dva. Isto lahko še vedno storiš. Vseh lešnikov ne moreš preveriti.

Po mojih izkušnjah so najvišje kakovosti praženi lešniki. Te potem le še preliješ s karamelo in je stvar zaključena.

Nikar pa ne paničari in se ne obremenjuj s tem grenom ,ker potem se bo zgodilo, da bo torta vsem dobra, samo tebi bo grenila...

Če se mi kdaj zdi, da sem kako stvar prepekla, je navadno vsem super, meni ima pa po zažganem :D

Veliko uspeha pri peki in lepe praznike ti želim.

Vesnuska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti