Krokant

Malamutka  

član od: 8.12.2012

sporočila: 9

14. feb 2013 17:24

Vesnuska imela si prav, v končnem izdelku se ni nič čutilo.

 

Malamutka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. feb 2013 8:39

Meni ob skoraj recentni diskusiji o tem, kako se testira lešnike na grenkost pride na misel samo tisti štos, v katerem je Mujo ponujal škrnicelj z lešniki. Ki jih je lepo izpljunil iz lešnikove čokolade.

Joj, danes sem pa res žleht.

Vendelina jr.

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

18. jan 2014 14:17

Bom kar tule prosila za pomoč: včeraj sem naredila krokant z lešniki, in sicer 40 dag sladkorja karamelizirala in dodala 40 dag mletih lešnikov, premešala, dala na pekač, obložen s peki papirjem, postavila v hladno sobo, danes bi nadaljevala s sestavljanjem torte, pa je krokant pacast, sicer  ga lahko lomim, se mi pa lepi na prste in sploh ne vem, kako naj ga zdrobim, ker se kar sprijemljejo koščki skupaj. Mi lahko kdo pomaga, prosim?

Ava

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. jan 2014 16:25

V multipraktiku?

lp

cervus

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. jan 2014 19:33

Ava je napisal/a:

Bom kar tule prosila za pomoč: včeraj sem naredila krokant z lešniki, in sicer 40 dag sladkorja karamelizirala in dodala 40 dag mletih lešnikov, premešala, dala na pekač, obložen s peki papirjem, postavila v hladno sobo, danes bi nadaljevala s sestavljanjem torte, pa je krokant pacast, sicer  ga lahko lomim, se mi pa lepi na prste in sploh ne vem, kako naj ga zdrobim, ker se kar sprijemljejo koščki skupaj. Mi lahko kdo pomaga, prosim?



Ava

Ponovi vajo in to pot pravilno:

1. Lešnike potolčeš v možnarju ali pa s kašnim tolkačem, izpade bolje kot pa mleti lešniki

2. Take lešnike položiš na dno pekača - z naskokom najbolje je, če uporabiš silikonski pekač, ker se potem v takem zadeva lepo in enostavno drobi s pretlačenjem

3. Poglej moj silni recept za Dalmatinsko rožato (je v bazi), in glej navodilo za to, kako se dela karamel Tisto je preverjeno najboljši način za izdelavo karamela - ker če hočeš trd karamel, ne smeš dodajati maščobe, ker pride potem ven en poc

4. Ko narediš karamel, ga preprosto preliješ na lešnike v pekaču (glej točko 2)

5. Počakaš, da se zadev ohladi in strdi in potem razlomiš karamel in imaš ekzemplarično izvrsten krokant.

 

Vendelina jr.

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

19. jan 2014 21:43

Problem po mojem ni bil v pripravi, pač pa hrambi krokanta. Verjetno se ti je navlažil, ker ga nisi imela v neprodužni posodi. Zmelji ga v multipraktiku.

Vesnuska

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

20. jan 2014 9:55

Vesnuska, verjetno tvoje drži, ker maščobe nisem dodala, da bi bil zato pocast. Ker se mi je lepil na prste, ga tudi v multipraktiku nisem poskušala zdrobiti, ker se mi je zdelo, da bo ena pocasta kepa nastala. Sem pa rešila zadevco tako, da sem ga dala v ogreto pečico za cca 10 minut, ko se je ohladil sem ga pa zmlela na ročnem mlinčku za orehe. Sicer ni to to, je bolj drobir, torta je pa vseeno dobra. Hvala za mnenja, lep dan želim.

Ava

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti