Češnje - še 1x

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

11. jun 2007 20:22

to je prvi razred devetletke in za čez vikend imajo vedno kakšne zanimive naloge, kot so iti na sprehod, mamici pomagati, peči pecivo, voziti se s kolesom,... ariella

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

12. jun 2007 9:12

Ja sej podpiram vse to, ampak sigurno je kakšna mama, ki ne peče rada pol se pa muči z branjem recepta in peko. Pri nas bi se sigurno kater najdu, ki tega ne bi naredil. Ker nekateri starši NA ŽALOST še drugih domačih nalog ne delajo skupaj z otrokom. vida u.

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

12. jun 2007 12:07

V eni izmed zadnjih prilog Nedela Odprta kuhinja, je bil na predzadnji strani zanimiv in preprost recept za pecivo z višnjami. V neki knjigi o pecivu sem videla podoben recept (enaka količina enakih sestavin, samo drugačen postopek priprave), ki se ga dela s češnjami. Obe pecivi sta si bili na pogled zelo podobni. Žal pa receptov nimam pri sebi. Predlagam obisk knjižnice, tam se najde marsikatera kuharska knjiga z zanimivimi recepti. Lani sem delala češnjev zavitek, v katerega sem dala tudi nekakšno lešnikovo maso. Okus je bil povsem drugačen kot okus običajnega češnjevega zavitka. Odvisno je seveda tudi od sorte češenj - če so hrustavke, pecivo prav gotovo ne bo sočno. Če bi si želela pa vse skupaj poenostavit, pa predlagam jogurtovo pecivo, v katerega se da češnje. Pecivo je že tako ali tako dovolj sočno, da niti ne potrebuje sočnih češenj. Kaj pa kakšni muffini? Predlagam tudi brskanje po internetu, kjer se marsikaj najde (npr. češnje recept, cherry recipes, cherries recipes). Kozmeja Sporočilo je spremenil(a) Kozmeja dne 12. jun 2007 12:14:59

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti