Peka brez maščob

angelica  

član od: 31.5.2007

sporočila: 6

tema odprta - 31. maj 2007 13:31 | ogledi: 3.864 | odgovori: 15

živjo punce,

zadnč sem brala nekaj o zdravi peki - brez maščob pa to. Pa sem čist padla not. Glede na to da velik pečem peciva, sem hotla probat neki novga. V prilogi Odprta kuhinja je bilo objavljen nekaj o eni foliji s steklenimi vlakni. Kao da ful ne potrebujejo maščenja in so uporabne več let. Glede na to, da s takimi folijami ravno nimam izkušenj, bi bila zelo hvaležna če bi mi vsaka podala svoje mišljenje?

Lp

angelica

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

31. maj 2007 16:03

Hja, zdaj ne vem, kaj točno misliš s "peko brez maščob". Ali to, da v pecivo ne daš maščobe ali da ne namažeš pekača 8da se pecivo ne bi prijelo). Jaz vedno pečem na peki papirju, se mi nič ne prime in ne mažem pekača z maščobo (sem prepričana, da druga dekleta tudi tako delajo, hehe). Sem pa zadnjič v Lidlu kupila eno črno plahtico, ki je namesto peki papirja in jo lahko uporabljaš kar nekaj časa. Pereš jo lahko tudi v pomivalcu, ne vem pa, če je to tista folija s steklenimi vlakni. meni osebno je peki papir bolj všeč, ker ga lahko režem v različne oblike, ali pa zmečkam po obliki pekača. Tega kovtra pa ne morem. Ta je uporabna bolj za peko piškotov in podobnih ploščatih zadev.

LP

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

1. jun 2007 10:09

angelica, če misliš folijo za pekač, sama jo uporabljam z avso peko, od mesa, krompirja do peciva. Kupila sem jo pri Bo frostu, je neskončno uporabna, kot je povedala elaphus jo lahko pereš tudi v pomivalnem stroju, pa še zlahka gre vse dol po peki. In še pekač je veliko manj umazan. Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. jun 2007 12:50

Pecivo se speče s peki papirjem ali pa s folijo. Jo imajo v vsaki kolikor spodobni trgovini s posodo. Meso%ribe se da zelo lepo speči v pekaču, kamor na dno naliješ vodo, pekač ima pa nastavke za pladenj in položiš pladenj tako, da ni v vodu in potem se med peko naredi para - meso pečeno na pari ima čisto drugačen okus. Krompir pa pečem v ponvi od proizvajalca na T in tudi ni potrebno maščobe dodajati. Vendelina jr.

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

1. jun 2007 15:47

veliko pečem brez maščobe,ni potrebno ne vem pretiravat,samo dobra in kvalitetna posoda,pekipapir itak ne mastiš.Se strinjam z vandelino jr!Čao senka

angelica  

član od: 31.5.2007

sporočila: 6

12. jun 2007 11:20

Mamamia, točno to sm mislila. Pa si pol zadovoljna? Js si bom jo tudi nabavila, sam sm hotla prej predebatirat. Vam povem kako bom zadovoljna z njo. angelica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

12. jun 2007 12:29

mamamia

angelica  

član od: 31.5.2007

sporočila: 6

14. jun 2007 9:45

Dobila sm folijo. Grem takoj pečt. Povem vam izkušnje... angelica

angelica  

član od: 31.5.2007

sporočila: 6

14. jun 2007 11:58

Dobila sm folijo. Grem takoj pečt. Povem vam izkušnje... angelica

piap  

član od: 1.7.2005

sporočila: 83

15. jun 2007 6:22

A ni to malo draga varianta peki papirin podobno? Si ne bi nabavle enkrat ponve in pekače v katerih se ne prijemlje sem že več kot 30 let gospodinja in nikoli ne pečem na peki papirju. Sem pristaš kupi enkrat kvalitetno in uživaj v kvaliteti. piap

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. jun 2007 8:51

Piap, zadeva ni draga, ker je za večkratno uporabo, za moje pojme pa tudi zaradi peki papirja ne bom bankrotirala. Sama imam tiste iz Lidla, so podobne BoFrostovim in sem z njimi zadovoljna. Cena je pa tudi čisto normalna.

Peki papir pa uporabljam, če se le da, velikokrat ga še tako odrežem, da lahko pečeno zadevo kar s pomočjo peki papirja ven vzamem.  

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti