Obleka pušča barvo

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

tema odprta - 22. maj 2007 16:57 | ogledi: 4.456 | odgovori: 6

Imam novo obleko, ki je po večini bela le po rokavčkih modra. Po nakupu sem jo le oplahnila na roke, vendar modri del pušča barvo in tako sem pridelala lep madež na belem. V Dm sem kupila neko sol za razbarvanje perila s katerim bom poizkušala odstraniti madež. Zanima pa me, če obstaja način oz. sredstvo, ki bi preprečilo nadalnje spiranje modre barve, ker če ne, se bo zadeva verjetno ob naslednem pranju ponovila.

Že vnaprej hvala za pomoč.

magnolija

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

22. maj 2007 17:19

Lahko, da se ne bo ponovila. Vedno operem kritično kombinacijo barv v mrzli na roko, da preverim stanje. Barvo fiksira sol ali kis. Sama sem že reševala problem razbarvanja z varekino, bela je postala bela,barvasto pa mi ni razbarvala. Morala pa sem biti zelo previdna in ves čas prisotna. ham-njam

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

22. maj 2007 17:25

V večjih centrih kupi lovilec barv v pralnem stroju. Jaz imam rdečo škatlo italijanskega proizvajalca.V škatli so lističi, ki ga položiš v stroj, dodaš perilo različnih barv in normalno opereš. Preverjeno! Oprala sem temno modro brisačo s svetlimi stvarmi. londonska rezina

juicy  

član od: 21.4.2007

sporočila: 48

22. maj 2007 17:46

Nazadnje se z rožnatim puloverjem pofarbala vse bele, ki so se prali zraven, pa sem jih še enkrat oprala, v prostor za prašek pa sem dala Astonishev Stain remover in ven so prišli vsi originalni. jutri je še en dan

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

22. maj 2007 18:24

Hvala za vse odgovore. Zanima me kako s soljo oz. kisom fiksiram barvo. Kolikšna koncentracija, koliko časa približno? magnolija

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

22. maj 2007 21:48

S soljo za razbarvanje boš razbarvala tudi modro barvo - mogoče bi v sol potopila samo tisti del, kjer je nastal madež. lp matilda

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

23. maj 2007 16:15

Ja, tako sem tudi namervala. Le tisti delček, upam, da bo šlo.Samo muči me še, kako preprečiti nadalnje razlivanje barve. A res nima nihče ideje kako se fiksira barvo s soljo ali kisom? Hvala za vso pomoč magnolija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti