Družinam prijazna podjetja

nalin  

član od: 13.1.2005

sporočila: 231

5. nov 2007 2:00

Bom malo izven konteksta, pa vseeno je to njegovo bistvo. Prijave delodajalcev na inšpekcijo, so sanje. Pred kratkim je bil mož priča kako je delavec prejel plačilni nalog-kazen, ker je delal na neprimernem delavnem mestu. (delo na višini, na delavskem odru brez ograje). Kazen je izstavil delovni inšpektor, ki naj bi varoval delavce in njihove pravice. Ko se je delvec želel braniti, da mu je delodajalec dal tak oder in da ni sam kriv, je rekel inšpektor, da bi moral delo v takih pogojih delavec zavrniti. A če bi delavec zavrnil delo v takih pogojih, verjemite, bi še tisti trenutek pristal na cesti, dokazati nebi moral ničesar, doma pa bi imel bohved koliko lačnih ust za nahranit. Zato bo ta delavec raje plačal kazen v višini dveh svojih plač in bo vsaj delal še lahko naprej in s tem nahranil svoje otroke, kot pa da bi se izpostavil in reskiral preživetje svoje družine zaradi ene kurčeve (se opravičujem izrazu) pravice, ki je itak sploh ni. Poleg tega je potrebno pomisliti na to, da če bi se delavec tolik izpostavil in zahteval pravico, bi kmalu pristal na televiziji in kdo bi ga hotel sploh še zaposliti, ker bi veljal za problematičnega delavca???? Tudi moj mož mora na račun zdravja požreti marsikakšno službeno, tak je pač svet in mi mali ljudje ga ne moremo spremeniti. Zato se o tem na veliko a potihem govori, da mogoče pa se nas bo kdo kdaj usmilil in kaj spremenil. Enako oz podobno je z nosečnicami, materami, ki imajo male otroke,... Sama sem izgubila službo zaradi tega ker je bil sin nonstop bolan, sodelavko so pa tudi tako luštno izigrali, da bolj umazano nebi morali, pa zakon gor ali dol, to se je zgodilo v podjetju, ki je veliko v medijih. Pa še to, v pogodbi je bil 8 urni delavnik delati smo pa morali neuradno 8 ur in pol. Zato ne mi z inšpekcijami, sem že preveč doživela. nalin

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. nov 2007 11:15

Pod to si predstavljam svojo službo: to, da je šef vesel, ko zve, da si noseča. To, da ti reče, ja, saj itak računam, da te zdaj 1,5 leta ni (ko debelo pogledaš, od kod še tega pol leta zraven, ti razloži, da so prve pol leta, ko grejo v vrtec, otroci skoz bolni in boš torej doma na bolniški;), to, da imaš lahko več otrok in te nihče grdo ne gleda in to, da je ves čas vsaj ena v skupini (ki sploh ni velika) na porodniški. Da veš, da se lahko zmeniš za 6 urni delavnik, če bo treba... Hura! Zadnjič pa smo šli vsi skupaj po kavbojke lubija in seveda je najina mala takoj očarala vse prodajalke in ko sem rekla, da priporočam otroke, da niso tak križ, kot pravijo, mi je rekla, da sicer bi mela kakega, ampak ima 12 urni delavnik... Sem ji sicer povedala, da ima pravico do 6 urnega prve 3 leta, kar je že vedela, baje da celo do otrokovega 6 leta! po novem... ampak da si ne upa. Verjetno je sicer ne bi odpustili, vsaj jaz sem dobila tak občutek, ampak vseeno je škoda, da mora kdo sploh razmišljat o tem.... Mi je žal zanje in sem srečna zase... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti