Kuharica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

14. maj 2007 9:16

Kozmeja, stvar okusa. Sicer je pa namenjena dijakom, a ne? Če bi pri vsakem receptu bil popoln opis, a bi to bil sploh še učbenik? Meni se zdi knjiga super, res. rimljanka

Lunca 15  

član od: 7.6.2004

sporočila: 99

14. maj 2007 9:23

Jaz se strinjam z mamamio. In če ženska že zna kuhat, po moje ne rabi osnovne kuharice. Dodala sem link, če bo kaj v pomoč pri odločanju. http://www.emka.si/izdelek.asp?docid=21517 Lp Lunca 15

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

14. maj 2007 9:49

Lucijana, obe knjigi dobro poznam in uporabljam, drugo še večkrat. Meščanska kuhinja je razporejena po jedilnikih, na koncu ima seveda primerno kazalo in v njej so vse vrste jedi. Druga, Zmeraj sestra Vendelina, pa ima bolj omejen izbor jedi, nekako gre za tiste, ki so se jih včasih hčere naučile kuhati od svojih mater, danes pa jih tudi matere ne znajo več. Ti veš, katera bi bila bolj primerna za tvojo sosedo, morda pa se tudi še malo "stegneš" in kupiš obe. Glede Kuharice Felicite Kalinšek pa se mi zdi težko verjetno, da je ženska, ki zna dobro kuhati, ne bi že imela. Kuharice s. Nikoline so tenke brošurice, čisto v redu, a zelo "navadne" in brez kakšnega logičnega reda. Ivačičeva je približno iste sorte kot druga knjiga sestre Vendeline, a manj lepo opremljena in ne vem, ali je trenutno na tržišču. Pepiko Levstek ste že večkrat hvalili, a mene sploh ne gane. Kozmeja, svetujem ti nakup knjige Zmeraj sestra Vendelina! teta torta Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 14. maj 2007 09:53:22

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. maj 2007 11:45

kaj pa goljatove? npr. o poticah, mleku, čokoladi, piškotih..... Ne neka klasika, ki jo verjetno že ima.... LP, R.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

14. maj 2007 11:51

Hm, doma nimam niti ene knjige sestre Vendeline, ker mi nekako ne ležijo, nobenega navdiah ne najdem v njih. Pa tudi od Kalinškove je ni na mojih policah - kar me je zanimalo, sem iz nje prepisala. Če bi jo dobila za darilo, bi je bila zelo vesela, sama si je pa - za to ceno, ki zdaj velja, ne nameravam kupit.

Imam pa Ivačičevo, eno zelo staro, tam nekje blizu leta 1970 je bila izšla, dobila sem jo od pokojne tete, tako simpatično je zapackana on nenehne uporabe....ampak mene to ne moti, je tam na polici kot spomin na stare čase.

 

Mamamia

mamamia

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

14. maj 2007 11:57

Meni pa Ivačič "ne sede". Zmotilo me je že to, da npr. pri receptu za ričet ni naveden majaron (ki je po mojem mnenju osnovna začimba za v to enolončnico...). Prav Zmeraj sestra Vendelina mi je zelo všeč (predvsem zaradi slik), a v njej so v večini bolj osnovni recepti - tako kot je napisala teta torta - takšni, ki so se jih včasih hčere naučile od svojih mater. Tudi jaz bi se odločila za Veliko slovensko kuharico: http://www.emka.si/izdelek.asp?docid=21517 Tu je za prekaljeno kuharico najboljša izbira. veverica Sporočilo je spremenil(a) veverica dne 14. maj 2007 11:58:09

Lunca 15  

član od: 7.6.2004

sporočila: 99

14. maj 2007 12:02

Mamamia, veš, da je bilo možno dobiti Veliko slovensko kuharico za 149 SIT, če si se včlanil v Svet-knjige... (to je bilo leto-dve nazaj, ne vem kako je zdaj) Lunca 15

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

14. maj 2007 13:44

Ha, potem sem pa jaz to akcijo "prešvicala". Škoda. Ker sem v Svetu knjige, samo me vedno "odnese" nekam v zgodovino...

Sicer pa imam kmalu rojstni dan pa lahko komu namignem. Vidiš, že imam idejo za darilo, čeprav knjigio dobro poznam...

 

Smo si pa različni pri teh knjigah. In kot je napisala veverica, je včasih dovolj, da je recept napisan malo drugače, kot smo vajeni delat mi, pa nam knjiga "ne sede". In zanimivo - tudi mi v ričet ne dajemo majarona.

 

Sicer pa  jaz najraje "padam" na eksotiko, da se potem ja lahko ukvarjam s težavami,kako nabavit sveža zelišča za na primer korejsko kuhinjo... Mamamia

mamamia

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

14. maj 2007 14:12

Res smo si različni! Jaz imam nekaj sto kuharskih knjig (zlasti za peko in zlasti v nemščini), vendar - starejša kot sem, rajši skuham kaj takega, kot je kuhala moja babica (ki je tudi bila Ljubljančanka), torej avstro-ogrska meščanska kuhinja. Zato pri običajnem kuhanju (ne govorim o peki - tam rada preizkusim kaj novega), če uporabim recept, največkrat pogledam Ivačiča, sestro Vendelino ali kuharico hotel Sacher na Dunaju, pa tudi Kalinškovo (imam še bolj staro izdajo). Želim si dobiti tisti stari, "pravi" okus. Za goste že rada skuham kaj posebnega (to od mene tudi pričakujejo), pa tudi ne preveč eksotičnega. teta torta

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

14. maj 2007 15:16

lunca tole slovensko kuharico sem tudi jaz takoj imela v mislih, ampak nikakor ne gre skozi. cena bi bila največ res max. 40€ ne ker sem škrta ali kaj, ampak ker ni to neko darilo ob kakšnem prazniku ampak zgolj zahvala in sem mislila kakšno cenovno ugodno ampak vseeno dobro kuharico. kaj naj rečem gospa zna kuhati vse.... pač gospodinja ki hodi še v službo. menda pa nima neke kuharice zato sem pomislila da bi jo kupla, vendar cenovno primerno. če ne prej ji bomo pa tole slovenskao kuharico kupili za abrahama :D bom se še malo pomenila z domačimi kaj bi še potrebovala... lucijana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti