Evropske sladice

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

tema odprta - 12. maj 2007 11:25 | ogledi: 4.053 | odgovori: 12

Nastala je nova spletna stran, na kateri se vseh 27 clanic EU predstavlja vsaka s po dvema znacilnima sladicama, ob 50. rojstnem dnevu EU. Prilozeni so recepti. Slovenija predstavlja pehtranovo potico in prekmursko gibanico.

http://www.eu50.eu

Vredno ogleda!

Lp,

Marna

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

12. maj 2007 11:58

Suuuper! Kar hitro sem pogledala, kaj ponujajo Italijani (vse kar je od tam, mi je neznansko všeč).

Jutri praznujemo rojstni dan mojih doma, pa se še odločam za sladico. Včeraj sem brskala po bazi za tiramisujem, prebrala sem vse recepte in pripombe.... No, na tej strani je pa res enostaven način priprave.  Poglejte si tisti, ki ste v bazo prispevali vse različice. (in bili potem celo okregani, da ni noben recept originalen...)

Marna

titta

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

12. maj 2007 12:00

no tole je pa res vredno ogleda, bom še malo pobrskala in mogoče bom že danes ali pa jutri tudi kakšno poskusila narediti, pa lepo je ko so zraven tudi slike, tako da malo vidiš kako vse skupaj izgleda. lp brkn83

Lunca 15  

član od: 7.6.2004

sporočila: 99

12. maj 2007 12:04

Tale forum pa je bil že odprt pod enim drugim naslovom. Jaz nisem navdušena, sploh ne nas slikami slovenskih sladic... Lunca 15

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

12. maj 2007 13:00

Se opravičujem, če je tema že bila odprta. Slovenske morda res niso poslikne take "taprave". Je pa zanimivo, da lahko sprobamo druge evropske... Marna

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

12. maj 2007 13:37

Ravnokar sem pogledala vse slikice sladic. Je še kdo opazil, da je slika pri 2. fr. sladici in pri romunski jabolčni sladici v bistvu ena in ista??? Tako da, ne vem koliko so te slikce res "zanesljive"... Teja

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

12. maj 2007 14:11

Ja, tema je bila res ze odprta, a sedaj sem sla spet malo pobrskat in sem videla, da so dodali recept sladicam in Grcije in mogoce se katerim. Nekatere so bile takrat pred casom razocarane, ker teh receptov ni bilo! Titta, glede italijanske ponudbe je pa bolj ena zalost, ker izgleda, da imajo toliko sladic uvozenih iz drugih koncev Evrope, da so morali predstaviti poleg Tiramisu"-ja svoj Ciambellone (simpl and izi). LP Jerneja USA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. maj 2007 18:00

Ha, jaz pa sem bila v sredo na predstavitvi kulinarike evropskih držav, v Centru Evropa v Ljubljani. Zanimivo je bilo, ni kaj, pa dobro....Mamamia mamamia

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. maj 2007 19:20

Jerneja USA je napisal/a:
Ja, tema je bila res ze odprta, a sedaj sem sla spet malo pobrskat in sem videla, da so dodali recept sladicam in Grcije in mogoce se katerim. Nekatere so bile takrat pred casom razocarane, ker teh receptov ni bilo! Titta, glede italijanske ponudbe je pa bolj ena zalost, ker izgleda, da imajo toliko sladic uvozenih iz drugih koncev Evrope, da so morali predstaviti poleg Tiramisu"-ja svoj Ciambellone (simpl and izi). LP [kuza] Jerneja USA
pravkar sem gledala recept pri grških sladicah in nič videla matilda

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

12. maj 2007 19:27

Matilda, to je pa res cudno. Tole je recept za eno od dveh sladic: Raisin cake with semolina Ingredients 1 cup olive oil 2 cups semolina (fine) 1/2 cup raisins (if needed) 1 tablespoon cinnamon powder 1/2 cup walnuts or chopped almonds 1 orange or lemon rind Syrup 2 1/2 cups sugar 4 cups water 1 cinnamon stick Preparation Make a syrup using the sugar, water and the cinnamon stick Let boil for around 5 minutes, stirring occasionally Add the olive oil and the rind of the orange or lemon to a pan, and heat. Remove the rind. Add the semolina to the pan and stir with a wooden spoon until golden brown Add the raisins and the syrup and stir well, until the mixture no longer sticks to the sides and forms into a firm dough Remove from the heat and pour into a Gugelhupf backing tin or small moulds Sprinkle with cinnamon and walnuts Jerneja USA

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

12. maj 2007 19:42

res nič ne vidim, ali pa je kaakšna finta... Hvala Jerneja, všeč mi je sicer tisti z orehi in olivnim oljem, vsaj slikica je božanska... Pa tudi tega bom probala naredit, res zgledata obe pecivi fantastično. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti