Birma

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

9. maj 2007 13:46

Mislim, da je KOLO lepa izbira, tudi jaz sem ga dobila, pa še nekaj zlata, od botre seveda. Ostali pa so poskrbeli za denar:) Sestra je dobila glasbeni stolp ali pa dvd predvajalnik, mp3 player, ....v glavnem v denarnih zmožnostih. Pa srečno pri izbiri ! patty

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

9. maj 2007 13:51

Boter je NEKOČ pomenil osebo, ki je prevzel skrb nad otrokom, če se je ta ostal brez staršev ali če ni mogel skrbeti zanj. V bistvu je bil boter takoj za starši (pred tetami, strici...) - morda zato. Se mi sploh ne zdi slabo prenašat to simboliko naprej, tako pri krstu, kot birmi in poroki. Ne izbrati botra, ki je bogat, pač pa takega, na katerega se lahko zaneseš... Je pa to redko, žal. tabina

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

9. maj 2007 13:53

Tinca, sem istočasno pisala... se pa popolnoma strinjam s tabo! tabina

Dorothea  

član od: 25.1.2002

sporočila: 142

9. maj 2007 13:57

Evo, pa še link do mojih darilc birmanki (nisem bila botra) - za spomin in sem sama izdelala. Lahko samo povem, da je bila navdušena, ker ve, da sem vse izdelala z mislijo nanjo (in njeno prijateljico, s katero sta nas skupaj pogostili). http://doroty.moj-album.com/album/7697696/ Lp, M.

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

9. maj 2007 13:59

Saj sem vam rekla, da imam "pametne" starše svojih krščencev in birmancev! Dobro se spomnim matere moje prve krščenke (danes je stara 30 let - krščenka in birmanka, ne mati), ki je rekla, da je pri izbiranju prav pomislila: Komu bi prepustila otroka, če bi se meni kaj zgodilo (poleg očeta, seveda)? teta torta

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

9. maj 2007 15:55

Ko so mene zaprosili za botro, sem takoj povedala, da me zaradi daril nikar naj ne prosijo, ker ne bodo takšna, kot jih mladi pričakujejo. Kupila sem verižico s križem ali Marijino podobo, knjigo ali kvalitetno stvar za na steno. K birmi se ne gre zaradi daril in je zato normalno, da se da nekaj takega, kar paše k takemu dogodku. Tudi, ko sem bila gost na birmi, sem dala darilo v tem smislu. Se pa svojih birmancev vsako leto spomnin, za roj. dan, god, molim za njih, jih obiščem. Mislim, da je to več vredno kot vsa darila, ki jih dobi. Tudi svojim otrokom sem povedala, da ne gredo k birmi zaradi daril, zato se naj ne obremenjujo z njimi in so to pač sprejeli. Zato Kepca, kupi kaj takega kar je povezano s sv. birmo. V trgovini na Mačkovi v Ljubljani imajo zelo veliko predmetov z nabožno vsebino, zelo različnih cen. Pa kakšno potovanje ali obisk kakšnega dogodka, kot je napisala teta torta, je tudi zelo primerno darilo. Naj bo to spomin na ta dan, ki bo birmanca(ko) spremljal skozi življenje. Bravo tamalaursa za tvoje trezno razmišljanje . zvezdica55

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

9. maj 2007 16:07

Lansko leto je šel sin k birmi, letos gre hči,in oba sta izbrala za botra svojega pol brata,ker ga imasta zelo ,zelo rada, ker se zelo lepo razumejo in ki jima vedno in povsod stoji ob starni ,in bistvo botrstva je to :pomoč pri vzgoji staršem ,pa "rama" na katero se lahko vedno nasloniš! Sedaj ravno izdelujeva vabila ,pa nikjer nič pametnega ne najdem kar naj napiševa nanj. Če ima kater-a kako idejo lepo,lepo prosim za pomoč! lp Sporočilo je spremenil(a) val dne 09. maj 2007 17:56:15

kepca  

član od: 6.9.2006

sporočila: 93

9. maj 2007 19:35

Hvala vsem,pa lep večer. kepca

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

4. okt 2008 12:54

Da ne bo govora samo o darilih, pa naj jaz zakompliciram še z oblačenjem. Bila sem že na večih birmah in bila sem prav presenečena kakšne so razlike v oblačenju v mestu in na podeželju. V bistvu so pri oblačenju (po mojih izskušnjah) bolj preprosti v mestu. Kaj pa ve menite o tem? To sprašujem tudi zato, ker imamo letošnje leto tudi mi birmanca, pa me zanimajo vaše izskušnje. LP, anitram1

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. okt 2008 14:48

Meni je mami kupila komplet novo garderobo, katero sem potem uporabljala še v srednji šoli. Torej pač lepa, nova oblačila, brez pretiravanja. tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti