Birma

kepca  

član od: 6.9.2006

sporočila: 93

tema odprta - 8. maj 2007 16:45 | ogledi: 9.926 | odgovori: 45

Lep pozdrav,imam problem,ne vem če je bilo že kje govora o darilih za birmo.zbiram ideje prosim za pomoč.

kepca

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

8. maj 2007 16:48

Jaz sem imela birmo lani in mi je moja birmanska botra podarila Sveto pismo, molitvenik, 2 lepi življenski knjigi, album za slike in rožni venec. V vsehe knjige in v album mi je napisala verze ob katerih se še zdaj zjočem. To so gotovo darila za katere sem ji zelo hvaležna, od nje in staršev skupaj pa sem dobila tudi računalnik. tamalaursa

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1690

8. maj 2007 17:01

 

Če si plačala s kartico morajo imeti pa na banki izpisek, da so ti denar potegnili dol, ko si plačevala v ... trgovini...

 

Lp Saša

Mir in dobro!

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

8. maj 2007 17:22

Uuu, Sveto pismo in molitvenik, to se daneš še bere? Brez zamere tamalaursa, ampak verjetno si ena bolj redkih mladostnikov, ki se še ukvarja s temi stvarmi po birmi. Jaz sem mojemu botru in vsem gostom zelo hvaležna, da nisem dobila Svetega pisma. Sem pa ga bila zelo vesela za obhajilo, ampak je bilo tako kul s slikicami - otroška verzija pač. kepca kaj ti si botra na tej birmi, al samo gost? Kot botra bi mogoče res prišel v poštev kak dober računalnik, kolo, skuter, nakit ali ura (če ne veš kakšen okus ima, jo/ga kar lepo pelji v zlatarno da si sam/a izbere) - nekaj uporabnega skratka (odvisno od financ). Hmm, kot gost, pa imaš najmanjše možnosti da mimo pihneš s kakšno res dobro bombonjero v katero skriješ evrčke. Klea

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

8. maj 2007 17:31

Ja meni je bilo to zelo všeč saj vem da bodo te knjige in rožni venec spomin za večno. In vem da če bom jaz botra svoji nečakinji ji bom gotovo dala sveto pismo saj se mi zdi da je to nekaj brezčasnega in nekaj kar te vedno spominja na dan ko si prejel Svetega duha. tamalaursa

kepca  

član od: 6.9.2006

sporočila: 93

8. maj 2007 17:34

Klea jaz bom botra svoji nečakinji,pa lep pozdrav. kepca

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

8. maj 2007 17:37

ja tam nekje okoli 14leta pa tja do 20ega se izgubi občutek za vero,.... potem pa spet začneš ceniti..... in takrat je lepo imeti sveto pismo in molitvenik,.... kot sem že napisala pa ti bo redko kater birmanc hvaležen zato pri petnajstih,... zato pride bolj vpoštev kak euro ali pa darilo po njni-njegovi želji,..... če pa si gost pa mogoče kakdarilni bon za atlantis?, saj bo dolgo poletje,.. plopsa

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

8. maj 2007 17:44

Hvala, tamalaursa, da se ti zdi tudi kaj "svetega" pri birmi pomembno (čeprav si bila gotovo tudi računalnika zelo vesela!). Sama sem bila že večkrat birmanska botra, a sem imela vedno kar "pametne" birmance (in njihove starše!). Kot birmansko darilo sem vedno dala tudi kaj "svetega", sicer pa glede na interese birmanca: svoji prvi birmanki (pred kakšnimi 15 leti) sem dala fotoaparat, ena si je želela uro (ki sva jo šli skupaj izbrat), ena je dobila zlat prstan (ki pa ni smel biti videti zlat!), eno sem peljala na izlet v Pariz (kar je bilo zelo v redu, ker sva bili tudi več skupaj in sva se pogovarjali), enemu birmancu smo skupaj s starši kupili dobro gorsko kolo, svojo lansko birmanko, ki je že v 7. razredu violine, pa sem peljala na Dunaj na koncert svetovno znane violinistke Anne-Sophie Mutter. Obe sva zelo uživali! Sploh se mi zdi potovanje - če je seveda birmanec zainteresiran in finance dopuščajo - zelo lepo darilo. Imam pa nekaj proti računalnikom in skuterjem - nikoli si ne bi odpustila, če bi se otroku na skuterju kaj zgodilo! teta torta Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 08. maj 2007 17:59:07

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

8. maj 2007 17:56

Teta torta seveda sem bila računalnika vesela ampak računalnik mine, postane star in potem ni spomina. Knjige in rožni venec pa ostaneta za vedno in jih ne pozabiš. tamalaursa

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

8. maj 2007 19:27

Bravo tamalaurša. Imaš že sedaj možgane. ham-njam

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

8. maj 2007 19:29

Jup, tamalaursa je ena na tisoč. Klea

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti