Marcipan

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

8. maj 2007 17:45

upsi... mala napakica - ne marcipan, belo čokolado... Vendelina Jr.: "Drugače pa belo čokolado jaz pobelim s kokosovim mlekom (precejeni, tako da ni moke notri), čokolado topim nad soparo, dodajam mleko in vodo in zeeeeeeelo dolgo mešam in potem prelijem in pride zelo nobel beige preliv." to je bilo v tej temi: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=7674 Pardon. Staša

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

8. maj 2007 17:54

No, očitno tudi Vendi ne zna obeliti marcipana! Sicer pa si tudi za belo čokolado, ki je precej bela, a vendar nekoliko rumenkasta, težko predstavljam, da bi jo kokosovo mleko obelilo - tudi Vendi govori o "nobel beige" barvi. Tasau, kaj ko bi nam malo bolj razložila svoje tortne načrte, mogoče bi ti potem lahko dali kakšno uporabno idejo. Vedno pravim, da je treba v vprašanju povedati čim več okoliščin, da potem lahko dobiš čim bolj natančen odgovor. teta torta

juicy  

član od: 21.4.2007

sporočila: 48

8. maj 2007 21:17

Tale beli marcipan-in se strinjam da ne bo nikoli beli- me je spomnil na neki recept za torto, kjer narediš gnetljivo maso podobno marcipanu, s katero oblečeš torto. je pa iz sladkorja v prahu, vode, želatine, tekoče glukoze in glicerina (angleška knjiga, tako da pri nas najbrž težje dobiš take zadeve). juicy

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

8. maj 2007 22:09

teta torta, lahko povem svoje načrte. Velikokrat pečem torte in vedno torto na koncu oblečem (pokrijem, okrasim) s smetano ali čokolado. Sem pa velikokrat videla slike tort, ki so bile oblečene za marcipanom. Na barvo sploh nisem bila pozorna in tako sem mislila, da so tudi tiste bele iz marcipana. Kaj pa veš, verjetno tudi to obstaja. No, in tako sem kupila 2 kg marcipana ter po tem dejanju spoznala dejstvo, da bo ta marcipan le s težavo bel. Belo barvo pa imajo v Pekarni Vrhnika samo 115 ml, kar je pa precej preveč in jo nimam za kaj toliko rabiti. V trgovinah pa bele barve res še nism vidla. tasau

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

9. maj 2007 8:13

Juicy, mislim, da je tvoja masa "royal icing", ki je načelno podoben tičino masi. Tasau, bojim se, da so bile tiste krasno okrašene torte, ki si jih videla na slikah, vse prekrite s tičino maso, saj jo imajo vsi slaščičarji najrajši, ker se lepše oblikuje kot marcipan, pa tudi cenejša je. Torej, snežni belini z marcipanom se kar odpovej. To pa ne pomeni, da bi morala marcipan vreči stran. Za poročno torto npr. sploh ni potrebno, da bi bila čisto bela, še zlasti, če ima nevesta obleko bolj krem barve. In če potem okrasiš npr. še z vrtnicami take barve, kot je nevestin šopek, bodo vsi "dol padli". Druga priložnost, kjer bi si lahko predstavljala, da si želiš belo torto, je krst. A tudi tu lahko narediš okraske roza ali modre in "naravna" barva marcipana ne bo moteča. Tudi torta knjiga, ki se večkrat dela za slovesne priložnosti, je oblečena v marcipan zelo v redu (končno je papir v knjigah navadno bolj rumenkast!). Pa še to: obstaja komaj kdo, ki ima rad tičino maso, medtem ko poznam kar nekaj ljubiteljev marcipana (tudi jaz sem med njimi). teta torta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. maj 2007 8:25

Ladies, meni je be

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

9. maj 2007 8:28

Kako smo si različni! teta torta

juicy  

član od: 21.4.2007

sporočila: 48

9. maj 2007 8:53

Kako bi ga rada jedla, pa sem alergik juicy Sporočilo je spremenil(a) juicy dne 09. maj 2007 08:53:26

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

9. maj 2007 11:43

sej drugače ga tud jst ne maram :) Ampak sem hotla nekej novga probat, veliko ljudi ga pa prav obožuje. Men npr. Mozartove krogljice iz Marcipana niso vredne tidtega denarja, ker mam rajši en navaden čokoladni bombon z rozino ali lešnikom na sredi tasau

tasau  

član od: 24.8.2005

sporočila: 196

11. maj 2007 20:49

No, z "rumeno" barvo se bom nekako morala sprijazniti Imam pa še eno vprašanje: s čim "prtrdiš" okraske iz marcipana (rožice ipd.) na torto, ki je oblečena v marcipan? Kakšni večji pritiski verjetno niso primerni, ker potem po torta malo "skrivljena". Prvič delam torto s pomočjo marcipana, zato toliko vprašanj... tasau

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti