Dobre gostilne

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

tema odprta - 7. maj 2007 21:26 | ogledi: 14.165 | odgovori: 28

Zelo si želim praznovanja v gostilni z res dobro hrano. Ni potrebno kaj zelo posebnega, naj pa bo okusno,

srednjega cenovnega razreda, najrajši v ljubljanskem okolišu. Prostor naj bi bil primeren tudi za otroke. 

Mogoče tudi kmečki turizem? 

Lepo se vam zahvaljujem za nasvete. 

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

6. mar 2013 7:33

Kako je kaj glede ponudb TELEČJIH/KURJIH OBAR pri nas v Mbju? Recimo da dobiš servirano v velikem loncu, kot je to značilno za juhe? 

Ste jedli ponudbo KUHANE/PEČENE KRAČE v ŠTAJERCU in kako ste bili zadovoljeni? Kakšno količino ste vzeli za 3.osebe? PAPi,MAMAn in jaz nismo neki jači jedci, prepračali pa ne bi radi a ne.

Kam najraje zahajate na pizze (občasno paše a ne. Slovenci kar obvladamo)? Kako vam je POMODORE in HITRI GONZALES? 

Kaj priporočate kaj? Pa izpustimo narezke in slo. klasično kuhinjo. Nekak sem letos KRAMBERGERA izključil, čeprav je imel tako božanske krvavice...hjooo. Ampak, da bi z družino šel na tisti pohano kuro, pečecine, zelje. Kaj pa vem. Tega imam za letos kar dovolj.
Cena za tri pa gledam nekje 20€. Nič fancy si ne želimo tokrat. Samo normalno popapcat, v prijetnem ambientu, se smejat, splanirat prihodnje mesece in si olajšat dušo. 
Verjetno je za tele dinarčke najboljša kakšna pizzerija a ne? 
Gledal sem tudi KITAJSKO, ker ko greva z mamo vzameva eno ploščo in eno prilogo. Pa še nama je dovolj :D.
Sploh sedaj ko imajo opcijo ALL YOU CAN EAT. Samo kaj vem...

Pač, odprt sem za ideje. Vleče me v kakšno pizzerijo, ita. restavracijo....

HVALA

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

6. mar 2013 11:03

Vsekakor Pomodoro. Vrhunske pice. Tanke, hrustljave, ne preveč obložene, vrhunske sestavine in velik izbor. Njihove omakice in oljčna olja z dodatki ... ponujajo tudi polnozrnato testo. Solate in sladice. Čeprav jaz še nikoli nisem prišla dlje od pice in enkrat česnovega hlebčka (NJAM!!!), nimam dovolj velikega želodca :)

 

Se mi pa zdi, da sem ti enkrat Pomodoro že predlagala. In če še nisi bil, sploh ne pomišljaj več. 

 

Hitri gonazales je pa ... pač tako-tako. Se naješ. :) Ampak pač povprečna pica, malo debelejše testo ... 

 

Pa če nisi bil še v Pošteli na pohanem piščancu in pri Kostanju na streliški na jetrcih ... ;) 

 

Brigadir za Kalvarijo je pa itak ... za obare, krače, žgance, bograč, koline in podobno. ;)

s0ncek*

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

6. mar 2013 11:37

Kaj, pa če zaviješ v Poštno ulico, v Bosansko restavracijo in poiskusiš njihove jedi? Lahko se pa pelješ v picerijo Nona, proti Lenartu....

kvačkarica

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

6. mar 2013 12:03

Gostilna Kramarjev hram med Dobrovo in Polhovim gradcem.Prijazno osebje velike porcije za zmerno ceno.Hrane je kar precej na izbiro od mesnih jedi,jedi iz žara,ribje jedi.V toplrjših dnevih pa tudi otroci najdejo svoj kotiček zunaj na toboganu ali gugalnicah

 

chappy

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

6. mar 2013 13:09

Tale Pomodore je pa res hvaljen ja. Dolgo, dolgo nazaj sem bil. Kje je že to. Se ne spomnim ničesar več.
Sploh me prepriča, da so zmerni z nadevom, ter da je testo tanko! Don't like the AMERICAN WAY!
Kaj pa me najbolj prepriča! POLNOZRNATO TESTO!! To mi je res super. Še trše je, kar je meni njam.

Kostanj ja...že večkrat razmišljal. Samo jetrca MAMAN pripravi LE GRANDE, pa tudi pohan piščanec....hmmm...je le pohan piščanec :D

Brigadir je tudi dobra izbira. Pa še ambient je en tak kul place. Jutri grem malo cene preverit, pa da vidim če ima res obare pa hrano na žlico.

V poštni sem ravno danes bil. Klasična hrana naše mladosti. Nič kaj posebnega, kar si ne bi mogel doma vržt na grill a ne? 

Meni je le žal da nimamo kakšnih extra restavracij ala MONGOLSKA,VIETNAMSKA,GRŠKA--> ekola, tole smo nekoč imeli v Kamnici in le ENKRAT sem tam jedel, pa še sedaj sanjam o njej. Jao...zdrava in dobra ponudba. Pravi gršli kozji sir, solate, dosti zelenjave v kombinaciji z mesom...

Kramarjev hram...hmmm, prvič slišim!
Bom preveril.

Vsem vam pa EN VELIKI HVALA. Res ste spoštovanja vredni!

 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. mar 2013 16:43

chappy je napisal/a:

Gostilna Kramarjev hram med Dobrovo in Polhovim gradcem.Prijazno osebje velike porcije za zmerno ceno.Hrane je kar precej na izbiro od mesnih jedi,jedi iz žara,ribje jedi.V toplrjših dnevih pa tudi otroci najdejo svoj kotiček zunaj na toboganu ali gugalnicah

 

Ni čisto blizu Maribora, bi rekla.

rimljanka

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

6. mar 2013 16:53

ravnokar smo se vrnili z rojstnodnevnega kosila pri Starman v Stari Loki pri Škofji Loki. Komaj smo dobili prostor za 6 oseb. večina v naprej rezervirano, mi smo bili naključni saj nismo računali na dren. Odlično, okusno in sorazmerno poceni. Odlične tudi domače sladice( krem šnita božanska)

za praznovanje ali kosila je pa tudi odlično (že večkrat preizkušeno) Kmečki turizem (turizem na kmetiji) pri Marku v Crngrobu

(Med Kranjem in Škofjo Loko, V Dorfarjih se odcepimo za Crngrob) Odlična okolica, idilična vasica brez odvečnega hrupa. Obvezna najava.

 

priporočamo

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. mar 2013 17:07

Pa res nsite opazili, da MBrando sprašuje za lokacije v Mariboru? Ostali del teme je star pa najmanj 5 let.

rimljanka

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

6. mar 2013 17:16

ja Rimljanka pa re snisem opazila in sem odgovorila avtorici teme se opravičujem.

chappy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. mar 2013 21:24

Mbrando, takih jedi kot v Baščaršiji v Poštni si pa doma res ne moreš pripravit. Amen.

A si žgance s kislim mlekom že jedel tam? Begova čorba? Ja, doma naredimo marsikaj, samo oni pa imajo pravi "štih". Da o bureku, sirnici in kormpiruši ne govorim. Testo, tanko kot papir, sami delajo.

 

  • Za ostalo pa - picerija La Cantina ponuja tudi veliko drugega, njoke, solate n še kaj, Zelo dobro.
  • Krača v Štajercu je odlična, kuhana ali pečena, se pa naje od ene štiri ali pet oseb, in to lačnih.
  • 20 evrov si verjetno misli po osebi?
mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti