Sladice iz listnatega testa

jaggy  

član od: 12.8.2004

sporočila: 34

tema odprta - 4. maj 2007 16:15 | ogledi: 20.472 | odgovori: 4

Lep pozdrav vsem skupaj!

No ravnokar sem našel v zamrzovalniku listnato testo in se mi je zeeelo zaluštal nekaj sladkega.

Ampak ne vem kako bi se ga lotil oz kaj bi naredil iz njega.

Če imate kakšno dobro idejo oz recept se toplo priporočam:)

Ambrož

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

4. maj 2007 17:09

jaggy! Če imaš razvaljano listnato testo si oglej temo o razvlečenem testu. ham-njam

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

4. maj 2007 18:01

Jaggy: Razvaljaj,nareži na kvadratke in na sredo daj narezane breskve ter jih pokrij (prepogibaj vogale testa).Peci ca. 10min in premaži s stopljeno marmelado (marelično). ŠPICA! Roncolino

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. maj 2007 19:09

Razvaljal na nožev hrbet debelo. Potresi z mešanico kristalnega sladkorja in cimeta. Zvij kvadrat z dveh strani. Eno uro ohladi v zamrzovalniku, ni pa nujno. Nato nareži na cca 1/2 cm rezine in jih ploščato položi na pekač. Malo popravi kolobar, da drži bolj skupaj in speči na 175st 15 minut, oz. da zlato zarumenijo. Imam številne odjemalce tega drobnega peciva, ki ni preveč sladko in diši po cimetu. Frina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti