Šola

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. maj 2007 16:20

daša20, NIKOLI ne sodim, kako delaš ti in ostali v gospodarstvu, ker razmer osebno ne poznam.

Lepo prosim, v imenu vseh, ki POŠTENO in VELIKO delamo, pa čeprav kot državni uslužbenci, da ne sodiš, kaj, kdaj in koliko delamo, ker pač našega dela ne poznaš.

In - NI RES, da se kregamo, ker bi morali dneve "not prinašat", ampak se mi zdi neumno, da bi normalne delovne dni (vsaj v normalnih okoljih) nadomeščali s sobotami in tako rušili normalen delovni ritem, ki je za učence in dijake vsaj tako zelo pomemben kot za ostale v tem procesu.

In moje mnenje, pa mojih kolegov: ena najboljših potez prejšnjega šolskega ministra, v njegovem prvem mandatu, je bila, da je vsaka 2 meseca poskrbel za rez s tednom dni, ko ni pouka. To je ravno čas, ko se spočijemo (tudi eni od drugih), pa takoj spet pademo v normalen (zelo intenziven!!!!!!) delovni ritem.

   

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. maj 2007 16:25

daša20 je napisal/a:
Ja šolniki se kregajo,če bi morali not prinašat dva dneva,seveda razcrkljani državni uslužbenci. Nas v gospodarstvu noben ne vpraša a bomo delali ali ne ,če se mudi je treba delat tudi v soboto popoldan Lp daša20

 

daša20, dajva, zamenjajva za kakšno leto - potem pa kar govori o "razcrkljanih državnih uslužbencih". Če si pa seveda že delala v šolstvu kot učiteljica in si menila, da imaš premalo dela in si zato raje odšla v gospodarstvo, se ti pa seveda opravičujem.

LP

cervus

mandarinca  

član od: 4.4.2005

sporočila: 128

3. maj 2007 18:00

daša20, nihče se ni kregal niti pritoževal niti kaj drugega. Drugič si dvakrat preberi. Očitno pa si zelo nezadovoljna s svojim delom in zato zlivaš žolč na "razcrkljane državne uslužbence". Izvoli, knjigo v roke, doštudiraj ob delu, pa se jim boš pridružila. Tistim, ki jim tako zavidaš. Ampak, da ne boš potem razočarana. Ti "razcrkljanci" najbrž naredijo prav toliko delovnih ur kot ti - če ne več! Zato, kot že rečeno, ne sodi o tujem delu, če ga ne poznaš! In še nekaj: ti "razcrkljanci" imajo največ dela z otroki staršev, ki se sami ne ukvarjajo z njimi (mogoče tudi zaradi prezaposlenosti v gospodarstvu, bolj verjetno pa zaradi lastne malomarnosti). No, take otroke je treba marsičesa naučiti, ker za veliko osnovnih stvari prvič slišijo. Pa se večine bolj malo prime, ker imajo doma pač drugačen zgled. Žal. mandarinca

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. maj 2007 18:45

Nikoli ne bi zamenjala svojega dela z delom v šolstvu, popolnoma vas razumem, vem, da ni lahko delati z otroci, vendar, če sem iskrena malce vam le "zavidam" urnik. "Zavidam" sem dala med navednicami, ker ta beseda ni v mojem slovarju. lp Anamarija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. maj 2007 19:37

Hm, tudi jaz sem včasih "zavidala" učiteljem urnik, dokler se nisem spoprijateljila z učiteljico na osnovni šoli, pred 20 leti. Ma kakšna dva meseca počitnic, lepo prosim, kakšne zimske počitnice v kosu? Pa prosti vikendi? Seveda so prosti, če za šolo delajo ponoči...

Jaz si vsaj dopust lahko vzamem, kadar želim, moja prijateljica pa ostaja doma, ker med letom ne more z nami. Pa poleti tempirajo dopust glede njenih obveznosti v šoli, ker so se začnejo počitnice se zanjo delo na šoli nekonča---popravci, seminarji, itd...pred začetkomnovega šolskega leta pa enako: popravci, obvezna izobraževanja, seminarji, konference...Hvala lepa.

 

Daša je verjetno mislila na kakšne stare uslužbence starega kova, ki so se res lahko kdaj praskali po riti. Danes pa niti v večini državnih služb, vsaj v tistih ne, kjer imajo zaposleni opravka z ljudmi, ni več heca. Se vsi mi preveč zavedamo svojih pravic, da bi jim lahko bilo udobno.

 

Sicer pa - vsak od nas si izbere svojo pot, in vzamimo v zakup tudi slabe strani. ALi pa menjajmo.

 

Mamamia

mamamia

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

3. maj 2007 20:09

Mislim da je delo učitelja, profesorja eno najtežjih del danes, predvsem zato, ker ima mladina toliko enih pravic in čisto vsega se dovolijo. Da ne govorim, da že v OŠ grozijo učiteljem. Vsak na videz vidi idealno službo - delovnik, nihče pa ne ve, koliko dela je še doma, o pripravah, zahtevah ravnateljev in gospodov iz ministrstva...počitnice v bistvu niso od 25.6. pa do 1.9., temveč je še lepo prvi teden v juliju deloven, pa zadnji 14 dnevi v avgustu...polno enih konferenc, izobraževanj... Mislim da bi učitelji morali dobiti več pristojnosti... maja

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

3. maj 2007 20:35

A kdo pozna lahko službo? Jaz ne. Tatjana

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

3. maj 2007 21:49

Marelica, hvala za nasvet, sem ga za danes uporabila, jutri gre pa tako v šolo, saj eksterca ne sme zamuditi. Jeseni bo pa tako srednja šola in še nimam pojma, kako tam delujejo te zadeve. No, v osmih letih je bil to doslej edini dan "dopusta", ki ga je koristila, kar tudi pove, da tega sicer ne prakticiramo. ZIMA

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

3. maj 2007 21:51

Maja če povem po pravici čist se strinjam z Tatjano kje pa je danes kakšna lahka služba.Jaz ne delam v šolstvu pa morm marsi kateri prosti čas vzeti za službo ki seveda ni plačan. Imam pa sestrično ki uči v osnovni šoli in prijateljico ki uči v srednji šoli,pa vidim da šola ni samo tistih pet šest ur v šoli ,ampak so vsseno frej več kot marsikateri delavec,plače pa tudi nimajo tako slabe. leni1

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

4. maj 2007 7:46

Tiste, ki zavidajo učiteljem, bi samo za en teden postavila v razred z 20-imi podivjanimi mulčki, ki jim hormoni delajo 100 na uro. Nisem učiteljica, delam v novinarstvu, imam pa enega "pametnega" 13-letnika. Bog ne daj, da bi jih imela 20. Sicer pa vseh "državnih" uradnikov ne gre metat v en koš. Tudi moje delo je stresno, ampak učiteljica pa ne bi nikoli bila. Vsaka jim čast! jana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti