Čiščenje tal

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

tema odprta - 15. jan 2010 10:25 | ogledi: 9.543 | odgovori: 44

Če se veliko tem odvija o čiščenju-sesanju pa me zanima s čim pomivate tla v stanovanju oz. v hišah(tu so kar velike površine)? Zame je namreč sesanje ena stvar "za tako vmes", pospravljeno pa je šele ko je pobrisan prah in pomito po tleh z mokro krpo oziroma z "joggerjem" (z njim namreč sama pomivam in včasih raje vzamem "jogger" in na hitro pobrišem kot pa da bi sesala). Obstaja pa več teh čistilcev za tla in ravno zato me zanima kaj vi uporabljate in kaj so njegove prednosti.

Zame je ta "jogger" ok zato ker brišeš proti sebi in če je kaj smeti jih daješ "na kup in pospraviš", v priimerjavi z "močotom" mi je boljši, saj se mi zdi da pri močotu samo nekaj "pacaš" , to sta dva primera kjer krpe ni treba ožemat na roke...so pa tudi drugi

Hvala za vaša mnenja in da delite izkušnje z mano!

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

15. jan 2010 12:22

Moji pravijo da bom tla znucala. Pa šalo na stran. Spodnji del v hiši (hodnik, stopnišče) med tednom večkrat pometem, in vsaj 2-3 x pobrišem z Vileda brisalom + malo Aiaxa, da lepo diši - so pa po tleh ploščice. Bivalni del hiše redno - več ali manj vsakodnevno na hitro posesam, ker je tam kombinacija ploščic, parketa in tepihov in je to najbolj enostavno (kuhinja, dnevna, hodnik, kopalnica). Ob koncu tedna temeljito posesam vso hišo. Po vsakem sesanju brišem z Vileda brisalom + malo Aiaxa, da lepo diši. Med tednom brišem samo kuhinjo, hodnik, stopnišče, spodnji hodnik in kopalnico, konec tedna, ko pa je bolj generalno čiščenje pa vso hišo, pri parketu pazim, da je brisalo lepo dobro ožeto, da ni preveč mokrote. Tudi prah brišem po dnevnih prostorih vsake 2-3 dni , v spalnicah pa 1*tedensko. Nikoli ne brišem, ne da bi prej vsaj na hitro posesala, saj se mi zdi, da bi potem umazanijo samo razmazala. Imamo pa trenutno enega manjšega psa, ki je ves čas v hiši, imeli pa smo še dve mački, pa ju trenutno nimamo (dobimo druge spomladi) - tudi zaradi tega sem se navadila na sesanje, saj vedno veliko dlak vsepovsod, še zlasti spomladi. lep pozdrav tedyka

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

15. jan 2010 12:32

Tedika ,a sva v isti hiši?? Tudi jas uporabljam Aiax,tisti tazelen z vonjem po šmarnicah,pol pa ful lepo diši po hiši.Razen spalnic (laminat) imam po vseh prostorih ploščice,praktično in uporabno. jampina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

15. jan 2010 12:47

"Tazelen" Aiax, ki diši po šmarnicah kar pustite pri miru... moj je     A ne, kako lepo diši?

Jaz pravtako nikoli ne brišem tla, da nebi prej posesala.

 

Pozdravček!

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

15. jan 2010 13:07

Ste probale vijolčnega z vonjem španskega bezga mmmml jubezen na prvi vonj.Je pa res,da zelenega uporabljam pozimi tega vijolčnega pa bolj v poletnih dneh, ker mi je zelen za voče dni skor premočen.Brišem vedno po sesanju s krpo, ki se natakne na držalo in se ožema na roke.Razen tedenske generalke ostale dni brišem po potrebi. sensia

Pokraculja  

član od: 13.8.2008

sporočila: 74

15. jan 2010 14:00

..... S čim pa potem polirate parket.... - da se šajna ..... ja pa Aiax.... prosim za pomoč.. Hvala lp Pokraculja

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

16. jan 2010 5:40

Če imaš veliko površin s parketom je zelo dobro čistilo tudi Pronto legno pulito, ki se ga da v vodo, lepo diši in z njim se lepo obriše parket, pa tudi malo sijaja da. Drugače pa jaz parket (lakiran) v dnevni sobi nekajkrat na leto namažem z emulzijo Pingvin - samosvetleče loščilo. Pazite pa če imate kakšne bolj "cunjaste, mehke" preproge, ker se rado drsi pod preprogami. Sicer pa je dobro povprašati kakšneg parketarja ali pa v kakšni bolje založeni drogeriji, kjer te stvari tudi poznajo in ne le prodajajo. Mi je pa nekaj zelo zelo pomembno - ko obrišem po tleh ali ko namažem z emulzijo, da mi dokler se stvar ne posuši, nihče ne taca po mokrem, ker je drugače ves trud zaman. Moji so se že navadili, da ko me vidijo s tako cunjo in omelom v roki, se mi raje umaknejo ali pa obsedijo na kavču, ker sicer.... bolje da ne povem. Danes je sobota - uspešno sesanje, brisanje in čim manj stacanih metrov. tedyka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

16. jan 2010 13:49

vso hišo najprej pometemo ali posesamo, nato pa še obrišemo z leifheit močotom. kjer je parket samo z vodo, kjer so pa ploščice in topli pod pa dodamo še ajax. http://images.nearbynow.com/productimages/williamssonoma/ imamo tole, pa je kar fajn. bannanna_v_slo ;)

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

16. jan 2010 13:51

aja xsara, tudi z močotom lahko delaš na enak način kot z joggerjem, to je da vlečeš k sebi kot metlo. jaz nikoli ne pomivam kar gor pa dol, ker potem ostane kdaj tudi kak trakec mokrega prahu na koncu. navadno delam take harmonikaste gibe, pa je kul. bannanna_v_slo ;)

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

17. jan 2010 9:05

Za močo sem imela v mislih tisi brisalec, ki ima za krpo "štrike", ta mi res deluje kot da se vse samo razmaže. O tem leiheitu sem pa že razmišljala, pa me zanima kako stvar ožame krpo oziroma koliko mokro ostane po tleh, saj nekatere take krpe (na vozičku-ti so bolj za "industrijske"površine, ali pa tiste ki jih na roke ožameš) pustijo precej mokro za sabo in potem se na parketu oz.ploščicah poznajo fleki od vode, pa še precej časa se suši (sicer boljšo polovico ne moti če moraa biti pol ure na sedežni pred tv-jem). jaz pomivam ene 2x na teden oz. po potrebi in volji(vedno pa to poizkusim med tednom,da sem za vikend prosta) v vodo pa dam čistilo za tla iz hoferja, res pa je da sva samo dva v hiši. Zadnjič ko sem pomivala pa se mi je zazdelo da ima jogger tako majhen obseg, ki ga pobriše z enim ožemanjem - zato pa sprašujem in kompliciram. Lep pozdrav, pa čim manj prahu in uazanije vam želim.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

17. jan 2010 12:21

ja, tisti s štrikom res vse zamaže. meni je super ta leifheit. imamo tistega, ki ima spodaj vrtljivo košaro, sedaj že 2 leti, in mislim da ga več ne prodajajo. ožame tako kot hočeš, naša mama je bila vedno penasta ko nas je videla s tem močotom parket brisat, vendar je potem videla da lahko ožame tudi tako, da skoraj ne vidiš da je mokro. sedaj imajo enega novega. ne vem kako se obnese. pri teh močotih kjer ti ni potrebno z rokami ožemati je super tudi to, da lahko za kak topli pod uporabiš skoraj vrelo vodo, ki res super umije ;) bannanna_v_slo ;)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti