Polnjeni feferoni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

tema odprta - 19. apr 2007 15:40 | ogledi: 8.173 | odgovori: 18

V hipermarketu so meli zadnje čase deguntacijo polnjenih feferonov, niso bili zelo pekoči, čisto mičkeno in polnjeni z nekim sirom. Niso bili razkuhani kot navadno polnjene paprike, ampak še dokaj čvrsti in pa polnilo je bilo res dobro. Pakirani so bili v navadnih malih plastičnih škatlicah, nič ni pisalo niti proizvajalca, se mi zdi, da je kot delikatesa, da jih pač sami delajo, sva jih tudi kupila, zmaznila, ampak na škatli ni nič pisalo, kaj je not. Ali kdo ve oz. ima kdo recept? Obema so bili namreč zelo všeč, pa bi jih kdaj naredila.

Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. apr 2007 15:46

Take male okrogle paprikice so bile, kajne, rdeče barve? Sem jedla, zelo dobro. Moram ogledat pri svakinji, če jih še ima doma, pa ti sporočim, če odkrijem kaj več. Mamamia

mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. apr 2007 15:59

Jaz sem nekaj podobnega kupila v Šparu-BTC. Mali kozarček. Meni ni bilo tako zelo všeč tisto polnilo, se mi zdi, da je bilo notri tudi nekaj fete, ki pa ni zame nekaj tako zelo.... Je pa bilo to zelo dobro ostalim, tako da če bi zvohale recepr, bi se tega tudi jaz lotila. lp Vesna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. apr 2007 23:42

Jaz sem sicer probala zeleno varianto, ker je bila baje manj pekoča (in res vsaj tisti, ki sva jih midva kupila, so bili res čisto malo pekoči, ravno prav). Ja, za feto sem nekak pogruntala, kaj pa vse ostalo, tudi barva ni bila samo od sira, pa čisto mazavo je bilo... Če je bila feta, je bil verjetno fetaki, tisti mazavi... Ampak ej bilo še kaj drugega not... Mogoče malo sladke paprike, za barvo, če ne drugega, pa še kaj... Kaj??? Veri

kavica  

član od: 8.4.2006

sporočila: 83

20. apr 2007 6:51

Lep pozdrav! Tudi pri nas smo kupili te male dobre paprike in ugotovili ,da so iz makedonije. Uvoznik je makedonija trade MT. Svojo trgovinico imajo na tržnici v btc-ju in na fužinah. Pa še veliko cenejše so pri njih kot v merkatorju. Pa dober tek kavica

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

20. apr 2007 12:13

na fužinah je ta trgovina zaprta? - če se ne motim?? nike

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

20. apr 2007 14:59

Glede na to, kar ste povedale o tej zadevi, mislim, da gre za popperse - mehiško zadevo. To so polnjeni čiliji, zeleni ali rdeči. Eni so polnjeni z nacho sirom, drugi pa s kombinacijo skute in ribanega sira. Če katero še zanima, ji lahko dam recept, ki mi ga je zaupal natakar v mehiški. Prelep dan in cmoka vsem!!! Tamči

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

20. apr 2007 14:59

mene zanima, lepo prosim! nike

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. apr 2007 11:30

Tamči, saj že ves čas fehtam za ta recept, veš, da me zanima:) Pa naredim in ti povem, če je to to. Veri

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

21. apr 2007 14:37

Evo me!!! ;) Čilije je potrebno sam nabavit. Meni jih je zrihtal tisti natakar, ki je zdaj v bistvu še fajn kolega. Mi je pa povedal, da jih je trenutno težko dobit.Ne vem, kje bi jih lahko kupila. Če kdo ve, prosim... Skratka: ko imate čilije doma, jih prerežite napol in očistite semenje. Nato fila: 1/2kg skute, pol kisle smetane (male), 1 jajce (ja, surovo, kaj čem;)), sol ter 10 dag naribanega sira. Iz tega je potrebno dobiti kompaktno zmes in z njo napolniti polovičke čilijev, ki jih nato paniramo (moka, jajce, drobtine). Sama sem fili dodala še nekaj začimb, rdečo papriko ter kajenskega popra, da je bilo res šarf!! Spečeš in njami!!! Ker sem imela ogromno čilijev, sem jih nafilala, spanirala in dala v zamrzovalnik in ko nama je bilo do rega super prigrizka, sem zadeve enostavno vrgla v pečico ali olje in hami-hami. Aja, v drugi mehiški polnijo popperse tudi z nacho sirom. Previdevam, da enostavno kupijo že narejeno nacho omako in polnijo ter spečejo popperse. Upam, da vam bo všeč!!! Tamči

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

21. apr 2007 16:34

Rdeče feferone sem videla pri Merkatorju v diskontu na Tržašči cesti v Mb. Dolgi so bili kak decimeter, da ne bo kakšnih nesporazumov. Cene ne vem, ker jih je kupil nek moški, ki je bil na blagajni pred menoj. riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti