Gorenjska

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

14. jan 2011 19:51

Tokrat pa vas jaz prosim za nasvet.

V nedeljo se odpraviljamo na Gorenjsko. Radi bi se malo sprehodili po soncu; naj bi bilo recimo za približno dve uri nezahtevne hoje brez večjih vzponov, po možnosti na kakšni ne pretirano oblegani lokaciji. Iščem po knjigah, po netu, pa mi nič ne 'potegne': vse se mi zdi ali prestrmo ali pa po senčnih dolinah. Sem preveč zahtevna?

Hvala že vnaprej za vse predloge, pa lep vikend vam želim!

borka7

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

14. jan 2011 20:00

Borka, kar precej bi pomagalo če bi povedali kam na Gorenjsko. (Bled, Bohinj, Zgornjesavska dolina, Tržič, Begunje, Selška-Poljanska dolina.........) Ker izletov je ogromno

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

14. jan 2011 20:18

Hm, pravzaprav je čisto vseeno, kam točno... Gorenjska je bila izbrana zato, ker je videti, da bo tam najlepše vreme, kaj dlje pa z odločitvami nismo uspeli priti 

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

14. jan 2011 20:31

Hm, mogoče krog okoli Bohinjskega jezera, je pa žal ena polovica poti bolj ali manj v senci. Ali pa sprehod od Kranjske Gore do Planice in nazaj po kolesarski stezi, malo bolj obljudena možnost je pa pot iz Planice v Tamar. Vanilija

kokr  

član od: 30.8.2010

sporočila: 16

15. jan 2011 16:43

Živjo Nekdo je že omenil Koprivnik in Vodnikov razglednik-prijeten 15 minutni sprehod iz vasi, lep pogled na Boh. Jezero in okoliške vasi, če se peljete 3 km. naprej v vas Gorjuše lahko malo nad vasjo greste na hrib Galetovec- tam boste videli Blejsko jezero in vasi pod gorami (Žirovnica, Begunje, Gorje, Ribno...) 20 do 30 minutni sprehod najprej po gozdu mimo planine, lepo sploh če je lepo vreme- včasih so se s tega hriba spuščali zmajarji, je tudi vpisna knjiga.Žal pa pri cesti ni označeno, zato je najbolje povprašati domačine.Še ena ideja na Pokljuki pustite avto pri Jelki (gostišče) in greste peš mimo kapelice(včasih je tudi maša kdaj lahko pogledate na spletni strani Ognjišča ) potem greste lepo po cesti po planini Goreljek mimo bivšega gostišča Pri Milčetu-žal je zaprto , nazaj do avta. Prijeten polurni sprehod brez napora, poleti so tudi krave in konji, v stanih na planini so domačinke ,ki delajo domače mlečne stvari malo vprašate kaj se da dobiti, je vse vedno sveže. Otroci se lahko mile duše naletajo okoli, pri kapelici in še malo naprej je klop in miza in lahko v miru in naravi jeste dobrote z nahrbtnika.Do Goreljeka pa se da priti tudi iz vasi Koprivnik lahko peš ali z avtom. Nekdo je omenil Zajamniki, v tej smeri je kar nekaj planin - Konjska planina, Jelje ... Bled -sprehod na grad, sprehod okoli jezera, sprehod do smučišča Straža. LP kokr

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

15. jan 2011 17:53

Iz Pokljuke do Oskovnice mogoče.Po cesti je lep sprehod.Je pa tole malo višje cca 1300m nv,zato verjetno ne bo toliko toplo kot v dolini.

 

 

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

15. jan 2011 19:32

Danes sem na bila na Pokljuki, sva šla malo tečt na smučeh. Bila sva na Goreljeku in je bilo tako lepo, toplo, snega je še kar precej. Če boste šli tja gor in če imate kakšne manjše otroke ne pozabite na sanke ali lopatke in podobno. Blizu hotela Jelka (mislim da je hotel) je eno fino smučišče. Tudi na Rudnem polju, kjer sva la par krogov se ortoci veliko sankajo. Na Pokljuki bo vsak sprehod po snegu in če bo tako, kot danes, res nebo zeblo.... lp hema

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

17. jan 2011 14:16

Mi smo bili pa na Jamniku. Krasna razgledna točka po celi Gorenjski. Vse imaš kot na dlani! Izhodiščna točka: krasna Kropa. LP rolada

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

17. jan 2011 16:21

Hvala vsem za predloge, predvsem pa Hemi, ki me je spomnila, da je tudi okolica Škofje Loke na Gorenjskem  in tako smo preživeli res lep dan na Križni gori.

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

17. jan 2011 19:43

Hja, Borka, Križna gora je pa "moj" hribček. Imam od doma pa do vrha dobrih 40 min. Lani sem 2-3 krat na teden šla gor. (zdaj me je malo zdravje ustavilo-hernija disci (2x)). Pa sem ta teden že bila prvič po dolgem času spet gor. Lepo da ste se imeli fajn. Jaz sem v soboto tekla na snegu, včeraj pa naredila prvih 40 km na kolesu (novem, jes jes) Lp Hema

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti