A gre katera danes h goljatu na tečaj?

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

5. apr 2007 20:38

Najlepša hvala! Bom vzela pod drobnogled pa naslov sem spravla. ham-njam

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

5. apr 2007 21:02

V Škofji Loki je tečaj. Za MB pa žal ne vem. *petra*

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. apr 2007 23:03

Jaz sem se prijavila na jutrišnjega, ki zaradi praznikov odpade. Bila sem namreč edina prijavljena. lp Vesna

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

6. apr 2007 6:58

Reca, a boš šla na naslednji tečaj ko bodo delali minjone - junija. Izgleda, da sva bili res samo midve prijavljeni. Jaz sem ga klicala v sredo, če tečaj bo pa mi je rekel, da ga po vsej verjetnosti ne bo in sem se odjavila.

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

6. apr 2007 9:42

Jaz sem bila včeraj na tečaju za dekoriranje tort v Škofji Loki, mojster Goljat nam je razkril kar nekaj drobnih skrivnosti. Je pa res, da če bi se takoj želela lotiti takega načina okraševanja moram naprej v nabavo na Brnčičevo: ticino masa, glukoza, maslena krema, šablonce za izrezovanje okraskov, posebni nastavki za brizganje kreme ali smetane..... Moram še malo zbrati vtise in pregledati recepte, ki smo jih dobile včeraj. Glede na to, da je potrebno "sestavljeno" torto premazati z masleno kremo predno začnemo z zaključnim okraševanjem (čokoladni preliv, ticino masa,..) ali katera uporablja kakšno domačo varianto. Včeraj sta bila Andrej Goljat in njegova sodelavka do teh domačih variant skeptična... Smo pa izdelovali tudi vrtnice, lističe, .... Skratka, videle in poskusile smo kar nekaj zadev, tako da je splošni vtis pozitiven, zdaj je pa na vrsti praksa doma. In kot vemo vaja dela mojstra. Simona Simona

cokoladaa  

član od: 25.1.2006

sporočila: 26

6. apr 2007 9:53

jaz čakam na "meso", ki bo sredi aprila, ter maja na "enolončnice". pri goljatu sem bila že na "kruhu" in "poticah". da nebom preveč hvalila, lahko rečem samo to, da so njegovi tečaji zame najboljša naložba v kuharsko znanje, ki si jo lahko pridobim. mojca

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

6. apr 2007 12:05

tudi jaz sem bila včeraj v Škofji Loki in se popolnoma strinjam z vsem kar je napisala Doban, bilo je krasno in sigurno se bom udeležila še kakšnega tečaja! Mateja mperhaj

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. apr 2007 15:09

Ja Darjuška, seveda bom šla. Me je mojster poklical in se pozanimal, če mi ta datum ustreza. Je kar fejst dec in precej gleda na stalne stranke. lp Vesna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. apr 2007 15:40

Doban je napisal/a:
Je pa res, da če bi se takoj želela lotiti takega načina okraševanja moram naprej v nabavo na Brnčičevo: ticino masa, glukoza, maslena krema, šablonce za izrezovanje okraskov, posebni nastavki za brizganje kreme ali smetane..... Glede na to, da je potrebno "sestavljeno" torto premazati z masleno kremo predno začnemo z zaključnim okraševanjem (čokoladni preliv, ticino masa,..) ali katera uporablja kakšno domačo varianto. Včeraj sta bila Andrej Goljat in njegova sodelavka do teh domačih variant skeptična... Simona
Simona, ni tako hudo, skoraj vse se da zimprovizirat, piše ti živi dokaz za to:) ticino masa - jaz naredim domačo sladkorno maso ali pa mlečno pasto, kako izpade pa si lahko pogledaš tule, ker so to moje prve okrašene torte in ker se mi brez izjeme vedno zelo mudi in ker je vse improvizirano "balkan made" se mi niti ne zdijo tako švoh. http://www.cakecentral.com/cake-decorating-photos-by-tor Je pa vse zimprovizirano in VSE doma narejeno, še nikoli nisem kupila ne ticino mase, ne maslene kreme. Verjamem, da je s kupljeno lažje delat, se pa z domačo tudi vse lepo da, kupljena ima namreč to slabo lastnost, da je treba it nekam iskat, da je brnčičeva odprta do 16h, ko navadno še nisem fraj, da se to navadno spomnim sredi noči ali pa se mi čisto preveč mudi, da bi mela čas še skakat nekam... Pa da moraš kupit velike kante in nenazadnje, da je vse skupaj neprimerno dražje kupljeno... Maslene kreme so čisto navadne maslene kreme: maslo ali margarina (odvisno od okusa) ali mešanica obeh in sladkor v prahu, po želji še barvila, arome, kakav, čokolada, karkoli suhega (mandlji, orehi...) Tudi profesionalke na tistem linku, kamor sem svoje torte obesila, uporabljajo dostikrat kar doma narejeno masleno kremo, pa tudi nekateri slaščičarji, ne vem, no... Meni se je do zdaj vedno čisto lepo obnesla, ne vem, zakaj sta bila skeptična... No, saj lahko sama preveriš na slikcah, pa na vseh sploh ni maslena krema, ker imamo rajši skutne, saj večinoma piše, kaka krema je... glukozo lahko kupiš v malih količinah v lekarni, samo je draga, ali pa v veliki kanti v trgovini s športno prehrano, če delaš veliko tort, kot jaz, hehe:) šablonce si lahko kar sama narišeš in izrežeš iz papirja ali kartona, pa še take bojo, kot si jih želiš. edino vrečke in nastavke za brizganje pa moraš res kupit, tu pa ne vem domače variante, vsaj ni isto... Za navadne okrogle kačice in pike se seveda sicer da kar s škrnicljem, ki ga narediš iz pavs papirja, za vse tiste razne zvezdice ipd. pa skoraj moraš met kupljene dulce... Je pa ta sreča, da so te zadeve še najcenejše tam:) Jaz si sicer že par let obljubljam en tak tečaj pri Goljatu, samo se vedno rajši odločim za knjigo s tako tematiko, ki me zanima, ker mi knjiga ostane... nekak ne vem, kaj bi bilo tam, česar not ni, ker je res veliko v raznih takih specializiranih knjigah... Bom šla enkrat pogledat, kaj je dodana vrednost tačaja;) Samo za torte ne vem, če bi se prav veliko naučila, ker nekak osnove vem, kaj dosti več naprej pa verjetno v tiste 3 ure ne more spravit... Bi šla mogoče na minjone ali praline in take male prčkarije:) O poticah in kruhu mam njegove knjige in se mi zdi, da je večino kar tja not napisal... Tiste, ki ste bile na tečaju IN imate doma njegove knjige, ali se na tečaju izve še kaj, kar not ni? Veri Sporočilo je spremenil(a) Veri dne 06. apr 2007 15:45:28

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

6. apr 2007 16:30

Kako je fajn, da imamo KS. Prvič slišim za Goljata, me pa zelo zanima. cokoladaa, mi lahko prosim zaupaš telefonsko številko od Goljata, ker bi se tudi jaz rada udeležila pri temi "meso". Lahko mi pošlješ štev. na zasebno pošto, ti bom zelo hvaležna. Lili lili A.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti