Rožičkova potica

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

tema odprta - 3. apr 2007 14:00 | ogledi: 7.852 | odgovori: 11

Pozdravljene!

Že vrsto let zbiram pogum,da bi spekla rožičkovo potico.Prebrala sem že veliko receptov a nevem kateri je boljši.V nekaterih receptih priporočajo da daš jabolko, pa marmelado.

Kako jo pa vi delate?

AN

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

3. apr 2007 14:20

Sem jo delala samo enkrat, žal recepta nimam, sem si pa zapomnila eno: v receptu sta bila med in sladkor - da pač dodaš oboje v nadev. In to kar v konkretnih količinah, sem se malo spraševala ... ampak vseeno naredila kakor je pisalo. In je bila presladka, prav hudo presladka. Tako da moj edini nasvet: ne pretiravat pri slajenju! smrketa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. apr 2007 14:23

Si mislila rožičevo? V vsakem primeru, ti jo kar speci - će imaš več receptov, lahko večkrat poskusiš. Škoda "zbirati pogum več let" - saj je samo poticia - saj ni svetovni mir ali pa kaj podobno relevatnega. Sicer je pa osnovni gušt pri poticah ravno to, da si izmišljuješ različne nadeve. V vsakem primeru je treba rožiče lepo prepojiti (zato imajo recepti veliko mleka) - da ni preveč "suh" okus. Eni jih kombinirajo z narezanimi suhimi figami, tudi z medom obstaja. Tisto z jabolki meni nekako ne sede (jabolka in kvašeno testo skupaj, ne, hvala). Jaz sem sicer delala neke žepke in sem namešala rožičevo moko, sladko smetano, čokolado v prahu in cimet in je bilo zelo dobro. Nekateri recepti napotujejo na to, da s toplim mlekom "preliješ" rožičevo moko - meni to "ne sede" (sicer mi ne sedejo niti oparjeni orehi v orehovi potici - mi naredi vse skupaj eno "plesnivo" aromo). Vendelina jr.

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

3. apr 2007 14:37

našla na netu,nisem še poskusila...

  Nadev za medeno potico z rožičevo moko:

500g rožičeve moke, 2dl vrelega mleka, pest drobtin, dve žlici medu, sesekljana limona, za oreh margarine. Rožičevo moko polijemo z mlekom in dodamo prej omenjene sestavine. Vse dobro premešamo in namažemo po testu.

Vesna Leben

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

3. apr 2007 20:07

Hvala za te recept.Bom iz vsakega nekaj vzela.Definitivno bom jo pa delala. Vandelina jr. tudi jaz nisem nikoli jedla potico z jabolkam ,dokler nisem bila v internatu.Moram priznati,da nas je bilo iz cele slovenije in da sem kar veliko sladic probala.To je bilo pa tako ena od redkih dobrih stvari iz te dobe.A ja ,da ne zaidem .Rožički bojo to leto na mizi in upam da mi uspe.

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

3. apr 2007 20:32

Mam kuj lestvico, kera je tabojša: 1. rožičeva pogača 1. pehtranova "" 1. orehova 1. čokoladna tumpika

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

3. apr 2007 20:45

tumpika, kaj je zdaj to vse so tabojše al kaj. No, meni je ful dobra pehtanova, pa čokoladna in da ne pozabim kokosovo-čokoladna iz baze (skoraj bi se odločila, da je ta najboljša), orehova pa je zame na zadnjem mestu. Rožičkova pa mi nekako ne gre v slast- buča Sporočilo je spremenil(a) buča dne 03. apr 2007 20:46:50

hotlejdi  

član od: 6.12.2006

sporočila: 32

3. apr 2007 21:05

Za rožičkovo potico jaz ponavadi uporabim belo vino. Zavrem pol litra belega vina in pol kg sladkorja, potem dodam pol kg rožičkove moke, dodam en dl in pol olja in vse skupaj malo pokuham. Ko odstavim, ohladim in potem dodam en dl sladke stepene smetane, malo ruma in sneg dveh beljakov. Nadev namažem, potresem rozine in naribam še eno jabolko, včasih tudi dve. Tako pripravljen nadev mi pride manj suh, kot če poparim rožičke z mlekom. Bom pa letos prvič delala pehtranovo in mi bo prav prišlo tudi nekaj receptov, ki so že na kulinariki. hotlejdi

tinaz  

član od: 3.5.2007

sporočila: 7

16. jun 2007 21:38

Rožičeva fila je navadno bolj suha, zato skuhajte en čokoladni puding in ga vmešajte v filo, presenečeni boste. tinaz

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

16. jun 2007 22:32

Hm... kaj pa kostanjeva? Ta je pri meni na prvem mestu, kadar ga ne zasedejo rožičeva, makova, lešnikova, orehova, čokoladna ali skutina. ;) Nikakor pa ne spravim po grlu rozinove.. pravzaprav niti ene same rozine v kakršnikoli obliki ne "dobim dol" :) s0ncek*

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

17. jun 2007 10:01

moj dragi mož je spekel rožičevo potico z suhimi figami

Vesna Leben

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti