Zlorabe statistike

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 28. feb 2002 13:38 | ogledi: 1.698 | odgovori: 10

Zdi se mi, da nekateri pridno tolčete po svojih receptih, da bi imeli višjo uvrstitev med najbolj vroče recepte...

Če se bo ta trend nadaljeval, bom naredil tako, da refresh ne bo zvišal več števca, kar pa nam bo še bolj obremenilo sistem.

Morda pa se tudi motim glede "nabijanja" ...

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

28. feb 2002 14:36

NE RAZUMEM, >jERNEJ?? larisa

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

28. feb 2002 15:29

Larisa! Najbolj vroči recepti so tisti, ki naberejo v določenem časovnem obdobju največ obiskov (ogledov). In če kdo na ta način išče priznanje, potem pač večkrat klikne na ogled svojega recepta, ki ga je poslal v bazo in mu tako na števcu zvišuje število ogledov. Čeprav nekako ne morem verjeti, da bi to kdo res počel. Sicer pa so se na tem forumu že dogajale čudne stvari tudi okrog zvezdic (število prispevkov v forum) dokler jih niso naš ata preprosto ukinili. Morda bo pa treba tudi najbolj vroče recepte zmrznit?? Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

28. feb 2002 15:37

Čudno mi je samo pač, določeni recepti po 3 mesecih dobijo blazno glasov... Brez imen, ampak ... Samo sum, nič drugega... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

28. feb 2002 19:32

...ojej. ojoj Henri

Blondinka  

član od: 21.1.2002

sporočila: 15

28. feb 2002 19:43

Je to mogoče? Blondinka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

28. feb 2002 20:31

Saj se ne bo podrl svet, samo želel bi čim bolj objektivno, ali pa je bolje, da ni... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

anazus  

član od: 4.1.2002

sporočila: 154

28. feb 2002 23:18

Pozdravljeni! Če do tega res prihaja, je pač najbolje da števila ogledov receptov enostavno ni več. Saj ni rečeno da je od velikega števila ogledov določen recept najboljši! LP Suzana.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

1. mar 2002 0:13

Res je, je pa popularen... Razmišljam, da bi se lestvica tvorila iz ocen receptov, ne iz ogledov. Problem je v temu, ker premalo obiskovalcev preizkusi in potem OCENI recept Drugače pa je ocenjevanje receptov dokaj "zaščiteno" Svojega recepta ne morete oceniti, ocenite lahko le enkrat (oceno lahko tudi spremenite), tako da so najbolj enostavne zlorabe že preprečene. Ocene tudi bolje povedo, kaj je dober recept. Mnogo bolj kot to, kolikokrat je bil ogledan. Ni pa isto, kvaliteta in popularnost... Bom videl, kaj bom naredil. V kratkem verjetno nič... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

1. mar 2002 7:10

Hja, jaz sploh nisem opazila statistike, saj si recepte ogledujem zaradi vsebine. Nato ga sprintam, če mi je všeč. Vsekakor pogledam, kdo je avtor. Potem se zame to konča. Pa kaj nam je statistika potrebna?? larisa

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

1. mar 2002 11:45

Statistika je fina, da približno veš, kateri recept je dober in bi ga bilo pa mogoče dobro sprobati. Da imaš vsaj malo pregleda. Mogoče bi blo treba naredit, da bi štela samo mnenja o receptih, ne pa tudi, koliko obiskov je bilo. Slednje bi bilo mogoče dobro samo za "interno" uporabo. Na ta način bi bilo tudi več mnenj o receptih. Lep pozdrav Sycia p.s. Hahaha Sem kasneje ugotovila, da si, Jerjej, to že predlagal, kar sem predlagala jaz. Mogoče pa bi blo res pametno tako, no. LP Sporočilo je spremenil(a) sycia dne 01. mar 2002 11:47:08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti