Overlock in šivanje za dojenčka

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

26. jul 2007 13:59

Veri, ful ti hvala za odgovor!! Si mi dala mislit ... smrketa

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. jul 2007 17:18

Jaz imam Elno overlock, sem zelo z mašino, pri nakupu nisem imela slabih izkušenj, kupovala pa nisem pri Lango direkt, ampak pri pooblaščenem prodajalcu. Vsekakor naj neprijazni odnos nebi bil odločujoč pri nakupu, saj ne kupujemo kruha, ki je lahko malo slabši, pa vseeno dober, ker nam ga je prodal prijazen prodajalec. Pa tudi da bi plačala 200 eur več, ker mi neka firma že po imenu ni všeč, si ne morem privoščiti. Je pa moja prijateljica kupila od druge znamke in se ji je kmalu pokvaril - niti leto ga ni imela, pa ni šivala bundic. Na servisu so ji dali vedeti, da bojo oni to popravili iz dobre volje, čeprav je za napako kriva ona. Razbil se ji je namreč pedal, oni so pa trdili, da ji je po tleh padel cel stroj. Stroj ji pa še vedno ne dela... Jaz sem klicala v Rigo komen, kjer zastopajo brother. Gospa mi je vse prijazno razložila, poslala prospekt, drug dan sem plačala in naslednji dan po pošti dobila stroj. Na navodila so mi prilepili listek, da če mi kaj ne bo jasno, naj nujno pokličem. Ga imam pa še premalo časa, da bi rekla, koliko je dober, zaenkrat je odličen. Je pa to čisto jasno, da so stroji namenjeni gospodinjski uporabi, manj trpežni. Jaz si ne predstavljam, kako bi v trgovini rezali salamo na domači salamoreznici. Želim vam veliko lepega šivanja, pa čim manj zgubljenih živcev zaradi stroja(joj kolk je hudo, če zmanjka niti ali se zlomi igla ravno pred koncem) matilda

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

26. jul 2007 17:38

Ponovno moram pohvaliti moj opletilnik Elna. Prijaznost v trgovini. Prijaznost demostratorja, ki mi je po telefonu pomagal na začetku, prišel pa bi tudi na dom.

Šivam marsikaj: bluzice, jersy, jeans, tudi kako tapetniško blago smo že spedenali.

Imam odličnega serviserja v našem mestu, ki popravlja stroje v tekstilnem podjetju, zato s serviserji nimam izkušenj.

Sem že marsikaj polomila,pa sem zadovoljna tudi z dostavo rezervnih delovov po pošti, ker je do Ljubljane res deleč.

Prelivam pa solze , ker nimam pokrivnega šiva. V tistem času ga je imel enkrat dražji stroj, pa mi je bilo škoda denarja.

Pa tudi pri nakupu mi ni nihče znal svetovati. Tudi poklicne šivilje ne. Zato so informacije na internetu zelo dobrodošle.

 

F r i n a

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. jul 2007 21:07

matilda, saj sem napisala en kup razlogov, zakaj sem se odločila za ta stroj, ne za Elno, ne zaradi imena, vendar pa če ti stroj ne dela in ga nočejo oz. ne znajo popravit, tako da ga znam sama zdaj že marsikaj boljše... no, potem pač naslednjič probaš drugo firmo, to se mi zdi edino pametno... Veri

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

26. jul 2007 21:17

Veri slikocoooooooooooooooo. jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

26. jul 2007 21:17

Od Ronjeeeeeeeee. jade

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. jul 2007 21:28

jade, seveda dobiš! Sem ti hotela poslat tisto, kjer je v tvojem pajacku, pa je moj dragi založil nekam na računalnik cel file s slikami in jih ne najde - očitno je mal zmeden tale mladi očka... Ti pošljem eno novejšo, ok? Predno najde še tiste od prej... Dobiš zdajle! Veri

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

26. jul 2007 23:07

Ja Veri, seveda. Če ne drugače je fajn zamenjati znamko že zaradi spremembe. Veliko sreče z novim strojem in serviserji (pa da bi ga ti čim manj videli). lp matilda

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

27. jul 2007 14:20

Danes me je poklicala kolegica, ki je kupila nov Singerjev overlok s tremi iglam, kljub navodilom se silno muči s pripravo na iberdek šiv. Sama imam že leta Pfafov coverlock 4852, ki je popolnoma enostaven za uporabo in menjavo na druge šive. Sicer bom imela šele v nedeljo priliko videti ta stroj s tremi iglami, pa me zanima, če ga mogoče katera ima in kakšne so izkušnje z njim? nasha

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. jul 2007 20:21

Moja bernina ima možnost 3 igel, 2 igel ali 1 igle in seveda 1 ali 2 spodnjih zajemalcev, iz prekrivnega na overlock pa je precej enostavneje kot pri singerju, med drugim ni treba prestavljat igel, zamenja se samo plošča, kar pa je en klik in seveda malo durgače napelje spodnja nit, pa tudi ta je v bistvu samo en detajl, ko pogruntaš. Skratka meni je všeč;) je pa zadnjič tudi moja Elna delala brez pripomb, sicer je bilo tanko bombažno blago in normalen šiv, ampak vseeno. Se je očitno ustrašila, ko sem začela razmišljat o novem šivalnem stroju, ko bo ta crknila, hehe;) hehe, matilda, res je, nihče pač ne bo šel 2x stavit na konja, ki izgublja, takrat ko on gleda (čeprav mogoče drugače zmaguje)... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti