Overlock in šivanje za dojenčka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

25. jul 2007 20:56

Veri, krasno, da si se dokopala do novega pomočnika. Upam, da ti bo punčka dopuščala, da boš lahko v miru šivala.

Jaz že nekaj dni brskam po svojih arhivih , da bi našla kak primeren kroj za našo princesko, ki je stara že 3 tedne. Upam, da jo bom lahko spremljala, da ne bom delala oblačil neprimernih velikosti. Sem pa  pred meseci vrgla v smeti kar nekaj novejših Burd za otroke . Vsaj pletiva in blaga za otroke nisem podarila.

 

 

F r i n a

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. jul 2007 21:09

nasha, verižni šiv tudi ima ta model. Se pa strinjam, da je prava umetnost sparat te overlock šive, pas verjetno tudi verižnega... Če katera ve, kje se lahko to naučiš, se priporočam, v navodilih je samo kako se šiva, nič kako se para... frina, hvala za želje, hehe, trenutno mi še sem ne dovoli pisat;) no eno roko med dojenjem (beri zdaj) mi včasih da fraj, sicer je pa taka, kot sem si želela: živa... Pa spi izredno malo, le po kom je to vzela;) tvoji bi ti morali pa povedat, da planirajo, ne?;) ne bi vsega stran zmetala... Veri

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

25. jul 2007 21:11

Sicer nima veze s temo ampak Veri a lahko eno slikico od Ronje? Na mail. Prosim. jade

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

25. jul 2007 21:30

Veri, za paranje je potrebno zgrabiti pravo nit. To določiš pa takole. Uporabi različne  barve. Naredi toliko poskusnih šivov kot je različnih niti +1. In poskusi parati z vsako nitjo ( barvo) posebej. Potem pa si napiši, katero bravo je treba potegniti ( +1 vzorec pa shraniš ).

F r i n a

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

25. jul 2007 21:39

Frina, hvala za nasvet, dobra ideja. Jaz sem ponavadi kar odrezala, ker se mi ni dalo parati. matilda

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

26. jul 2007 10:55

Ja, tako kot je napisala Frina, potrebno je najti pravo nit. En od načinov je napisala Frina. Drugi je ta, da po koncu šivanja, ko odrežeš nitko prerežeš zadni vbod, nitka, ki stoji pokonci je nitka za paranje. Verižni šiv se vedno para v nasprotni strani šivanja - nazaj. Treba je malo vaje pa je čisto enostavno. nasha

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

26. jul 2007 11:10

Tudi sama z zanimanjem berem vse v tej temi, saj imam veliko željo, da si nekoč pa le nabavim overlock šivalni stroj. Veri, če ne sprašujem preveč - praviš, da imaš z Elno slabe izkušnje. Neprijaznost je drugo poglavje, mene bolj zanima glede strojev. Sama sem namreč čisto zaljubljena v Elno in sem vse do sedaj, ko sem prebrala tvoj prispevek, mislila, da bo tudi moj overlock Elnin. Zdaj pa sem kar malo cviknila. Če utegneš kakšen stavek na to temo, lepo prosim. In kar tu: čestitam za Ronjo in vam želim veliko nepozabno lepih dogodivščin! smrketa

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

26. jul 2007 11:52

Neprijaznost v Elni? Se strinjam! Mož je nesel na servis likalno prešo. Zraven je dal tudi kabel. Nazaj je dobil po dolgem prepričevanju, da bi ga rad nazaj, (s tem, da je moral trikrat priti ga iskat, pa so se zgovarjali), enega starega, scufanega, ki ga je potem vrgel v smeti in šel kupit novega (v drugo trgovino). Glede na to, da prodajajo tako drage aparate, bi bili lahko malo bolj prijazni. Sem mislila, da je tale naš primer osamljena izkušnja, pa očitno temu ni tako. Atina

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

26. jul 2007 11:59

Takole izgleda paranje verižnega šiva. nasha

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. jul 2007 13:33

Hvala, bom poizkusila vse načine paranja, pa upam, da mi jih ne bo treba dostikrat uporabit atina, ne, nisi edina, hehe... Hja, kaj naj rečem, do mene so bili do zdaj še vedno zelo neprijazni, sploh ko sem bila mlajša in ker se ne oblačim ravno fensi, se jim zdi, da taka stranka pač ni nobel ali kaj pa jaz vem, vem da so bili parkrat tako zoprni, tako da sem šla tja samo po tisto, česar drugje res nisem dobila. No, zdaj sem šla pogledat še overlocke, ampak vseeno ne zaupam več in tako sem se pač rajši odločila za drugo firmo. Sami so si krivi... smrketa, ne rečem, da ja Elna nujno slaba, ampak meni je šivalni stroj povzročil kar precej preglavic. Med drugim ti rečejo, da je so vsi pogonski in notranji deli kovinski. Ja, do neke mere... POtem se pa zgodi, da slučajno en del pa ni in če stroj veliko uporabljaš, se ti not zažre nitka in potem jo ves čas trga... V principu sicer nitka ne bi smela prit do plastike, ampak gre en vijak oz. navoj, pa na servisu pravijo, da tega pa ne morejo zamenjat, ker je pač vse skup vgrajeno, oz. to ti rečejo 5tič, ko že čisto pop*, kaj se to reče, da te ves čas zafrkavajo, da samo malo pritegnejo vijak, ki se seveda po dveh šivih spet zrahlja, pa ti rečejo, da nene, da oni so to popravili, pa da sploh ni fora v tem vijaku... Skratka malo podcenjujejo tehnično razgledanost rekreativnih šivilj;) Tako da z mojo Elno sem sicer sešila precej in na servisu so mi rekli, da sem lahko srečna, da sem vse to sešila in stroj še vedno dela, ker so to gospodinjski stroji in niso namenjeni za šivat prešite odeje in bunde, ampak bolj za bluzice in krila... Ampak jaz pač ne šivam bluzic, ampak bolj uporabne trpežne zadeve... Več plasti blaga, pa zelo dolgo časa skupaj šivam, kar mojemu stroju ni ravno po godu... In nekak to pričakujem,d a stroj zmore pa pika. Zdanjič je sicer delal ko urca, se je očitno ustrašil, ko sem začela razmišljat, kakšnega si bom kupila, ko ta crkne, hehe;) Pa je bil priden ko miška! Ko sem se potem malo učila o teh overlockih, sem gledala še razna mnenja po netu (mimogrede, po ang. je overlock "serger" - kdo bi si mislil...), so nekateri zelo zadovoljni z najboljšim modelom od Elne, ki pa ima že vse računalniško... Tako zelo profesionalnega jaz ne rabim, predvsem pa nima denarja zanj, da ne govorim, da se ga pri nas trenutno niti ne dobi. O teh modelih, ki jih lahko tu dobiš (686 in 744 ali nekaj podobnega) pa ni bilo nikjer nič napisanega... Tak da kaj pa vem... Jaz sem se odločila, da dam rajši malo več denarja, pa da mi ne kravžlja las (jih mam itak že dovolj;), vsaj upam, da mi jih ne bo... Če bi imela z Elno dobre izkušnje, bi verjetno vzela kar tistega, čeprav zdaj, ko vidim, koliko lažje je tu menjat iz pokrivnega na overlock šiv, ti rečem, da je že zato vredno svojega denarja... Pa še malo večji popust je in se pri teh vsotah kar pozna... Jaz ti svetujem tako: vprašaj se, kaj boš šivala. Če bojo to v gl. majčke in bluzice, bo verjetno Elna super. Če bo tudi jeans, pa bi jaz rajši dala 100 evrov več za kakega močnejšega. Pa vprašaj tiste, ki imajo kateraga od teh strojev, kako so zadovoljne IN tudi kaj in koliko šivajo. Ker to ni zanemarljiv podatek, verjemi! Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti