Overlock in šivanje za dojenčka

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

20. nov 2007 21:14

Imam šivalni stro Brother,kupljen na Vrhniki so imeli znižanje in se me usmilil mož.Stala je takrat malo čez 150 tisoč sit,pokazali so mi kako deluje,enkrat letno servis v garanciji obvezno,garancija tri leta.Pri njih tudi kupujem blago,igle in vse kar spada zraven,imajo tudi svojo šiviljo in niso dragi anaeva

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

7. mar 2008 16:25

Da ne bom odpirala nove teme, bom vprašala kar tukaj. Skoraj vedno, ko šivam zaobljene kose oblačil (vratni izrez, pas pri hlačah ali krilu), mi zašiti rob tako čudno štrli navzven. Ima katera od vas kakšno idejo, zakaj se mi to dogaja, in kako bi lahko ta problem odpravila? Hvala. RadaJem

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

7. mar 2008 17:55

jaz blago vlečem in raztegujem,imam pa tudi program za oble,vendar ga neznam uporabljati. anaeva

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

7. mar 2008 18:43

RadaJem, zaobljen rob pred šivanjem čisto malo zareži na vsakih 1-1,5 cm, nato zavihaj in zarobi. Tako se bo blago lahko lepo oblikovalo in ne bo štrlelo. Drugi način je z obrobnim trakom. Tega lahko kupiš ali izrežeš sama iz istega blaga tako, da ga režeš poševno, ne tako, kot je tkano blago. Obrobni trak daš na zunanjo stran ovratnika, sešiješ, obrneš na notranjo stran in narediš še en okrasni rob ali pa ga učvstriš s skritim šivom.

stana

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

7. mar 2008 18:54

O, super, sliši se logično. Za trak sem vedela, ampak na nekatera oblačila ne paše. Tole z zarezami je pa res dobra ideja. Hvala. Zakaj je pa trak treba rezati poševno? RadaJem Sporočilo je spremenil(a) RadaJem dne 07. mar 2008 18:55:09

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. mar 2008 18:56

Če režeš v smeri nitk, se "cufa".

rimljanka - zasebno mnenje

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. mar 2008 19:09

Če ga režeš poševno, se steguje, tudi če ne vsebuje elastana. matilda

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

10. mar 2008 8:31

Vprašanje za Veri.

Kako si kaj zadovoljna s svojo mašinco? Če bi kupovala še enkrat, bi kupila istega?

Prišel je namreč čas, ko si bom tudi jaz privoščila novega, he he....

PS: Kako pa kaj Ronja? Še malo, pa bo začela racati, a ne?! In glede na to, da te je veliko manj na Kulinariki, predvidevam, da je tudi živa!

Lep pozdravček!

jasna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. mar 2008 10:47

Jasna, SUUUUUPER ZADOVOLJNA s svojo mašinco! 1000% bi spet kupila istega! Itak je vedno tako, da moraš kupit tisto, v katero se zaljubiš;) PO mojem mnenju se splača dat tistih 200 E več, pa da dela kot urca in da ti ni treba ne vem kaj vse razštelat, če češ prit iz overlocka na coverstitch (iz opletilnega na pokrivni šiv). Pa tiha je, da lahko šivam ponoči, ne da bi zbudila Ronjo ali sosede ali lubija - ta je celo v isti sobi - obrne se, kadar grem na šivalni stroj, opletilnega pa sploh ne sliši:) Mogoče se bo slišalo grdo, ampak jaz res navijam za Bernino... Zdaj mi je moja Elna (šivalni stroj) spet odpovedala pokorščino in sem jo nesla na servis (moram pirznat, da so bili na uradnem servisu zelo prijazni in so tudi hitro popravili - po moje zato, ker so hoteli popravit vtis;) - ko sem namreč prinesla svoj stroj na popravilo je pred mano en gospod odnesel svojega starega še vedno nepopravljenega Bagata, ki je stal pri njih na popravilu že en mesec;) Revež, ga je več stala vožnja 3x sem pa tja zastonj iz Brezovice kot pa je vredna mašina - je bila bolj stara...) Tak da - kar se mene tiče sem mela dobre izkušnje z njihovim servisom, kar pa ne velja za vse;) Tudi moj overlock je že bil na servisu, ampak sem bila sama kriva, ker sem nekaj zašuštrala (pssst, nikomur povedat;) so namreč tudi kar hitro popravili in ni mi bilo treba nič plačat, niti za mazanje, čeprav to ni v garanciji). No, zdaj mam pa poln kufer svojega šivalnega stroja, ker sem ugotovila, da ni šibka točka moje pomanjkanje znanja šivanja, ampak da je to moj šivalni stroj - namreč kar naredim z overlockom je pa takoj bolj ali manj brezhibno narejeno;) Z onim se pa zezam... Tako da sem si zaželela za rojstni dan novo mašinco in jih zdaj hodim malo gledat;) Koga zanimajo podrobnosti?;) Veri

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

10. mar 2008 11:04

Ja, seveda me zanimajo podrobnosti!

Priznam pa, da sem zmedena - opletilni, pokrivni, madonca, pa kdaj si se tega naučila?

V glavnem, imam staro Toyoto, navaden šivalni stroj. Drugače OK, ne šiva rad jeansa in drugih debelih večplastnih zadev.

In s to Bernino si me razdražila, a veš! Zdaj pa še to navdušenje!! Samo nečesa pa ne razumem. Zakaj rabiš še en stroj? Česa Bernina ne zna? Se pravi, da bom tudi jaz rabila še vedno tastarega?

 

Veri, razsvetli me, pliiiiiis!

 

Pa imaš tudi kakšne slikce tvojih umetnin? Saj veš, motivacija pa to...

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti