Barvne kombinacije sten s pohištvom

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

21. mar 2007 20:42

si me spravla v smeh in dobro voljo... No seveda tudi tako lahko gledamo na barve... Me pa res veseli, da ti je moj nasvet vsaj majčkeno pomagal... Vso srečo pri barvanju... Escada

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

21. mar 2007 22:32

Ha, ha... Če malo pobrskam po ;znanju; iz maturitetnega izpita risanje in kompozicija... Bela in črna nista barvi. Črna je v bistvu iz vseh arv, bela pa??? mi mal manjka...

V glavnem, jaz tudi upam, da ti bo uspelo. Je težko kar tako na pamet govorit...

Jaz bom, upam da še letos barvala svojo celo hišo. Plus fasado. Meni so všeč starinske stvari, masiven les, podeželske kuhinje, dolge vzorčaste zavese, ki so zgolj za okras...Kovinski starinski lestenci...  Všeč so mi detajli, recimo napleskan vzorec na stenah z zlato barvo. Sem ravno zadnjič videla neko izložbeno steno v temno turkizni barvi z nekimi zlatimi vzorci. Super! (jaz potem zatežim arhitektu, da si gre vse to pogledat, ampak notranja oprema bo tokrat pač moja in samo moja pogruntavščina).

V eni restavraciji imajo borduro, ki je narisana na steno. Zlata, spirale, šahovnice, vijuge? Se vam sanja o čem govorim? Seveda je navdih Gustav Klimt!!!!

 

Opala, je mene tudi zaneslo... Jaz sem mnenja, kar korajžno, če ne bo dobro, se vse da prebelit v kako drugo barvo... hi, hi... 

lidka

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

22. mar 2007 8:39

Kaj pa malo vijuganja? Spodnji del stene je lahko temnejši odtenek, zgornji pa svetlejši. Razdelitev pa ne bi bila v ravni črti, ampak

 ˜˜˜˜

  jankica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. mar 2007 8:59

Aja, meni je tudi grozno všeč. Navpične črte. Moja sestra ima kombinacijo sončno rumene in nebesno modre!

Moja kolegica pa ima hodnik živo rdeč z navpičnimi temno rdečimi črtami. Ena črta široka in ob strani dve tanki. Tako čez cel hodnik... Meni se je zdelo super, je pa res, da je bilo pohištvo in vsa vrata bela. 

lidka

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

22. mar 2007 10:03

Jooooj, mi olajšujete in hkrati otežujete odločitev. Toliko dobrih idej, pa samo 1 soba. Lidka, sem razmišljala o rumeno modri kombinaciji, pa sem se prestrašila. Zdaj sem na rumeno rdeči(oranžni). Bom pa še pogledala kakšne slike. Ni rečeno, da se ne spravim na vse to prebarvano, še kakšen detajl napackat. Joooj, že vidim, se bom počutila kot v cirkusu. Sicer pa, če sem že doma, sem zelo malo v sobi, največ zvečer, pred tv-jem v postelji ... hmmm, kaj ni rdeča zelo erotična barva??? Uuuuu, mmmmmmm .... JAh, na vse je treba mislit, ni kaj. escada, smeh je pol zdravja ... in jaz hotela še malo poskrbeti za tvojega. Lep sončen dan, snegec se že na veliko topi ... samo kaj, ko za vikend že napovedujejo novega ... oh, ja jessy6

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

22. mar 2007 10:20

Moj nečak si je prebarval sobo rumeno-modro, in sicer diagonalno po steni iz gorjega v spodnji kot, tako da pride v dveh kotih rumen pokončen trikotnik, na naslednjih dveh straneh pa moder narobe obrnjen trikotnik - ne vem, če sem dovolj nazorno napisala, da si lahko predstavljaš.  Prav lušno izgleda. Lep dan želim Ava

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. mar 2007 10:22

kaj ni rdeča zelo erotična barva???

Seveda je erotična, zato je naša spalnica zdaj rdeča, kot sem opisala v postu...pa malo zelene za umiritev...

 

Escada, mešanje barva je pravi užitek. Ko smo mi iskali pravo barvo za strop, smo iz vedra z osnovno barvo s čopičem malali na steno in iskali pravi odtenek. Pa malo črne zraven..uh, pretemno. Pa malo oker...hm, še malo te, pa malo one...no, po enih desetih poskusih smo zadeli. Je bolj zabavno, kot pa če ti vse zmešajo v trgovini, pa še takoj vidiš, kako je barva videti ob vseh svetlobnih učinkih v prostoru.

 

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. mar 2007 10:34

Ugotavljam, da se z escado strinjava že pri dveh temah: onk.institut in bela barva!.)))) Drugače pa, jessy, soba je tvoja in najbolj si boš mnenje ustvarila tako, da jo prepleskaš (ti jo prepleskajo) po svojih željah. Kodrlajsasto, če je treba. Boš morala ti tam notri bivati in boš v vsakem primeru ugotovila ali ti je všeč ali ne, ali te utesnjuje, dela živčno ipd ipd, ali je prostor preveč obtežen ali pa prostor diha kot še nikoli- in če ti bo všeč OK, če pa ne, saj lahko še vedno spreminjaš. Lekcija, ki se je boš naučila s tem pleskanjem, je prvenstveno v tem, da stojiš za svojo odločitvijo - ozrioma, da prostodušno priznaš, da si se zmotila in boš popravljala pleskarijo. Nekaj od tega se ti bo v vsakem primeru zgodilo. Vendelina jr.

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

22. mar 2007 10:35

Jaaa mamamia, sej zato pa komaj čakam, da se lotimo zabave. Naslednji vikend, uh, šele. jessy6

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

22. mar 2007 10:38

Vendelina, sem ravno dobro prišla do tega spoznanja. Kakor si bom "prebarvala", tako bom ... jessy6

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti