Barvne kombinacije sten s pohištvom

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

21. mar 2007 17:31

Ja res smo si različni... V osnovi so barve moj poklic, z njimi delam vsakodnevno oz....vsaj v mojmu "fohu" moram o barvah ki jih uporabljamo vedeti prav vse....toda tudi barve kot vse drugo na svetu so različne , za različne uporabe in namene edini skupi imenovalec barvam je pigment brez katerega ni barve in seveda ime barva... In zanimivo je to, da vsi ki pridejo k nam na obisk pravijo....madona, dober si tole skombiniral, pa saj ni čudno ko imaš to v krvi....ampak dejstvo je, da pri vsem nisem imel nič zraven, ker bi pogrnil na celi črti, kar jim tudi povem...in se čudijo... Zato imam rad belo...tako enostavna.....tako čista....in najpommbnejše je tudi to, ko kaj štemam po zidovju in to veliko, ker kablovja ne maram) se najbolje obnese bela barva...V novem stanovanju je ena stena vertikalo poštemana naknadno (majstor jaz), pa sem samo zamazal z gipsom i kitom...podlago lovit me je pa groza ( ker orginal farbe ni več) in verjetno bo tako ostalo do naslednjega beljenja....Kdaj, nimam pojma.....edino kar sigurno vem je to da mi nebo dovoljeno da bi to bila bela barva...Pa saj je tudi tako lepo...res. Escada

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

21. mar 2007 17:34

Pri nas doma imamo pa dnevno sobo pobarvano takoda je spodnja polovica nežno oranžna zgornja pa nežno rumena vmes je pa deset cm ostalo belo in je gor nanešen bel gips ki je z "špohteljnom"izoblikovan vzorec,pa dobr izgleda. leni1

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

21. mar 2007 18:33

Dragi moji, super ste! Lidka, prav si razumela glede pohištva: je v barvi bukve, omarice pa so bele. Nisem te imela namena zatret in upam, da nisi tako razumela. Od nekdaj mi je bila všeč marelična barva, zato sem pri prvem pleskanju vztrajala pri njej. Na ostale stvari v sobi se takrat nisem ozirala in na koncu ugotovila, da bi se morala. Pri svetlem pohištvu namreč marelična barva sploh ni prišla do izraza, kljub temu, da je bila sama po sebi lepa. To je v bistvu moja "otroška" soba. Domov pridem 2x na mesec za vikend, zato nimam namena menjati pohištva, ker je še vedno zelo lepo. Prej sem imela itison, zdaj po celi hiši polagamo parket, zato tudi v moji sobi. Ob tej priliki bom prebarvala tudi stene. Modro, čeprav lepo pastelno, sem že odpisala. Imela bom verjetno kombinacijo rumene in rdeče-oranžne. Rumene stene bodo bolj prazne, pri rdeče-oranžnih pa bodo na eni steni omare, na eni pa 2 velika okna. Zavese so bele in mislim, da bodo na rdeče-oranžni barvi lepo pasale. Danes sem v reklami od Mercator pohištva videla luštne lučke v rumeno-rdeči barvi, takšne, malo drugačne. Mislim, da jih bom skombinirala zraven. Eno na nočno omarico, eno na strop in eno na pisalno mizo. Tepiha pa ne bom imela na tleh, saj smo prav zaradi alergij in pršic zamenjali itison s parketom. Če ne drugega, bo prijetna sprememba. Kar se pa bele barve tiče (ne primite me za besedo, vem, da bela ni "barva"). Pri fantu smo pred kratkim pobelili sobo in je tako hladna, pusta in BELA. Sem mu prej predlagala barve, pa me ni poslušal, zdaj mu je pa žal. Hvala še enkrat vsem. Sem si ob vaših postih zelo živo predstavljala, kakšna stanovanja imate. Preplavljena z barvami ... mnjami! Lep dan! jessy6

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

21. mar 2007 18:37

Aha, pa še to. Glede na to, da imam pri razporeditvi pohištva kar nekaj možnosti, me zanima: Ali mislite, da je bolje da imam nasprotni si steni enake barve ali dve in dve skupaj? Veste kaj mislim? Ne znam prav razložit. Npr. imamo sobo in štiri stene, ki so po vrsti a, b, c in d. Ali naj bosta npr. rumeni a in c, rdeči pa b in d? Ali rumeni a in b, rdeči pa c in d? Kompliciram na kubik, sej vem. jessy6

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

21. mar 2007 18:50

Še moja izkušnja. Prejšnje stanovanje je bilo "dizajnersko": bele stene in stropi, parket jesen, pohištvo belo in iz češnjevega lesa, noge iz inoxa, sedežna svetlo rumena. Tudi kopalnica je bila popolnoma bela s srebrnimi rožicami. Trenutno sva v temeljiti obnovi hiše in že zdavnaj sem se odločila, da bodo v tej hiši barve. Prejšnja kombinacija je prevec sterilna. Talne ploščice v kopalnici absolutno ne bodo bele. Kakšne bodo barve, še ne vem. Trenutno so mi všeč opečnati, oranžni in rdeči toni. Svoje bodo dala okna, ki so iz merantija, kar pomeni, da so rdečkaste barve. mimika

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

21. mar 2007 18:55

Jessy.....vzemi list papirja, nariši kocko in stene pobarvaj v vrstnem redu z barvami kot si si zamislila in se nato odloči. Saj veš tisti rek...2Vsake oči imajo svojega malarja" in to še kako drži..Ni nujno da bo tebi všeč moj predlog, kakor tudi ne od sosedovega Joža...nama obema pa ne tvoj... In še nekaj: Optično mešanje barve ( ne velja pri mešanju fizičnih barv, razen CMYK) bela je barva....sicer skupek vseh barv v aditivnem mešanju to pa so R-ed G-zelena in B-modra ali drugače RGB in bela barva nastane pri mešanju vseh treh barvnih dražljajev, tako kot pri subtraktivnem mešanju CMY ( cijan+magenta+rumena) tvorijo na isti način črno barvo in če narediš barvni krog so si nasproti ležeče barve komplementarne...Res pa je da se splošno uporablja RGB....CMY pa je prisoten v tisku kjer na koncu dodajo obvezno črno barvo zaradi kontrasta in tako nastane CMYK Zapomni si, da pri zaznavanju barv igra zelo veliko vlogo svetloba...če te ni, zaznamo sam obliko in razliko v svetlosti....pri svetlobi pa že zaznamo barvo... Toliko o barvah zelo na kratko in površno....Nisem hotel utrujat!! Escada Sporočilo je spremenil(a) escada dne 21. mar 2007 18:57:43

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

21. mar 2007 19:14

Aja? ... Imam nekje globoko v spominu, da bela in črna nista pravi barvi. Kaj pa vem. jessy6

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

21. mar 2007 19:53

jessy6 je napisal/a:
Aja? ... Imam nekje globoko v spominu, da bela in črna nista pravi barvi. Kaj pa vem. jessy6
Ali vidiš belo barvo...kaj pa črno? Kakšen je JUBPOL....ali črna tempera....ali celo bela tempera... Lahko z njima barvaš??? Če si na vse odgovorila z Da...potem ti barvi še kako obstajata. Sicer pa je barva zelo kompleksna zadeva in se nikakor ne da razložiti površno ( nekaj sem pozkusil v zgornjem postu...ampak po pravici , litanij se mi res ne da pisati). Sicer pa to ni pomembno....rešiti moramo dvom o tem kakšne barve stene boš imela v sobi... Torej poiskusi z mojim nasvetom....in vsekakor poročaj o odločitvi....verjamem da boš našla najbolšo rešitev, ki mora v prvi vrsti ustrezati tebi....soba je tvoja in v njej največ časa prebivaš ti...kajne?? Escada

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

21. mar 2007 20:29

Escada, na tvoj post odgovarjam z malo humorja: Mlajši in starejši policaj se sprehajata po mestu in mlajši vpraša starejšega: "Ti, kaj je bela barva prava barva?" "Seveda, tako kot ostale barve," odvrne starejši. Nekaj časa molče nadaljujeta pot, potem pa spet mlajši prične: "Kaj pa črna, je tudi to prava barva?" "Jasno, tako kot ostale barve," ponovi starejši. Mlajši se nasmeji in reče: "Vidiš, da sem imel prav včeraj, ko sem komandirju rekel, da sem kupil barvni televizor!" Sicer pa sem se že narisala in nabarvala. Definitivno mi je bolj všeč, če bosta enake barve nasprotni steni, kot pa sosednji. Že kar komaj čakam, da se bom "v živo" igrala s čopiči. jessy6

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti