Koliko zaračunati za peko potic

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. jun 2008 15:58

Hm, to je večni problem. Torte v hipermarketih so recimo po 3€. V slaščičarnah imajo recimo Črni gozdiček, premera 26 cm po 40€. Sama računam torto s tičino 40-50€, odvisno od velikosti in gostote okrasja. Pa se mi zdi malo... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 05. jun 2008 15:58:53

tadeja 13  

član od: 8.11.2007

sporočila: 226

5. jun 2008 16:13

Drage kuharice ko prebiram te vrstice, me kar stiska pri srcu, ko vidim, kako slabo plačano je to delo. Če primerjamo naše "urne postavke" s cenami ostalih obrtnikov vidimo kje smo.Če ne bi to rade delale, bi.... tadeja 13

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

5. jun 2008 16:20

Nas so učili, da se v slaščičarstvu končna cena dobi (všeta elektrika, amortizacija, sestavine, delo,...) tako, da se cena dejansko porabljenih količin (če je v potici 0,8 kg moke, se je dejansko toliko zaračuna) pomnoži s 3.

 

Zadnjič mi je moj takole za informacijo (koliko draga darila talam okoli) izračunal koliko znese cena vseh sestavin za torto. Naneslo je malo manj kot 25€, za torto premera 28. Torej bi taka torta v slašličarni imela ceno 75€.

Jaz pa jih tako radodarno talam okoli

 

Sedaj pa se samo zamislite, kakšne sestavine morajo biti v torti, ki ima ceno 3€. Jaz nimam srca, da bi kaj takega dala otroku v usta.

 

Lp

MM

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. jun 2008 18:02

Ja pa se nekaj sem pozabila:tisti ki mislijo, da kdor ima kmetijo jajc, masla, mleka, orehov pa tako ali tako ne placa... in jih ima zastonj...Koliko dela in stroskov je za tem vedo le tisti,ki zivijo od tega. Da ne govorim o kvaliteti - tako da bi take ,doma narejene torte,se toliko bolj pa tiste iz prvovrstnih domacih sestavin, morale biti vsaj tako cenjene kot v slascicarnah.Nekatere celo bolj, ce primerjam kako lepe in verjamem tudi dobre izdelke vidim tu. Po slascicarnah pa v glavnem le navelicane izdelke, vec ali manj enake,z veliko margarine...ne sicer povsod, ampak... vsekakor zanimiva tema in vredna razmisleka. .. Lp lucka

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

5. jun 2008 18:05

res je drage dame ,da smo poceni delovna sila,tudi jast sem mislila ,dokler so mi drugi pekli da je kar drago,toda ko sem začela sama ustvarjati sem ugotovila ,da ni tako simpl delati piškote da so dobri in lepi na pogled.Glede tistih tort po mini cenah ne bi izgubljala besed,res je z eno torto dosti dela in packarije a ko vidiš zadovoljne in presenečene obraze pa še kakšen vauuuu slišiš ,je trud vsekakor poplačan ,kajne????? jampina

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

5. jun 2008 18:27

Ja, res je, dolgoletna slaščičarka mi je povedala, da kupljene potice (ne vse, da ne bo pomote) večinoma polnijo s krušnimi drobtinami, ki jim dodajo aromo orehov, še nekaj orehov pa debelo zmeljejo da zgleda da so notri, podobno nadev za pite... In normalno da s tem nižajo stroške, da so konkurenčni. Aktiv žena prodaja potico 800g za 8 eur, vsak, ki kaj peče, pozna sestavine in trud, mu ni težko plačati.

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

18. maj 2010 19:46

orehi so v naši trgovini 1 kg 6.99e. za potico jih rabimo nekje pol kile kar znese cca 3,50e. Pol pa še jajca, moka, kvas, sladkor, rum, rozine, mleko, maslo, vanilin sladkor in limonina lupina, elektrika, pa hitro naraste na 5e stroškov, tako, da tistemu, ki je preveč dat 8e za domačo dobro potico,.... ga je lahko samo sram. na žalost nihče ne računa tako. Ampka 3 e na npr. 1,5h, kolkor rabiš da nardiš potico,.... Drago ni kej Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti