Piknik

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

14. mar 2007 18:52

Kaj pa šampinjoni na žaru, polnjeni s poljubnimi nadevi. Njami. Face ste, če že roštiljate. Mi smo komaj krofe od pusta pojedli.  

mamka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

15. mar 2007 10:59

ežoj, naslov knjige, ki jo imam, je Real Grilling, založba weber (www.weber.com), avtor je Jamie Purviance.

 

Pozdrav, Mamamia

mamamia

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

3. apr 2007 21:16

Mi bomo otvorili piknik sezono ta mesec. Zanima me koliko mesa kupite na osebo. Nas bo okrog 20, pa ne vem kolikšno količino različnega mesa naj kupim. Seveda ne bomo jedli samo meso. Pripravila bom kakšno prilogo=omako, pa tudi sladko ne bo manjkalo. Pa še to: ali je kdo poskusil pripraviti meso na žaru že v naprej. Kako in kakšen je bil rezultat? Problem je postreči 20 ljudi hkrati, zato iščem primeren način. Hvala za pomoč aknelab Sporočilo je spremenil(a) aknelab dne 04. apr 2007 06:06:07

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

4. apr 2007 10:09

aknelab, v naprej lahko pripraviš na primer govedino, narezano na trakove, potem pa jo naložiš na zrezano zelenjavo (sem pozabila, kako se jeid reče, ampak recept prav terja,d a meso odstoji na zelenjavi). Meso najprej mariniraš, potem cele kose sočne govedine kot zretzke spečeš na žaru, narežeš na trakove, ko so poečeni, in jih naložiš v psodo, ki jolahko dobro zapreš. V posodi naj bo na tanko zrezana čebula, malo stisnjenega česna in rdeča ter zelena paprika - vse to premešaj in na to položi meso. Ko se sokovi prepojijo, je tajed za prste polizat.

Tudi kose svinjske ribice, zavite v slanino (ali pa brez) lahko spečeš v naprej in shraaiš v dobro zaprti posodi (naložiš jo pa na čisto na tanko narezane bučke; ali pa kolobarje buč ali melancanov spečeš na žaru in potem na njih naložiš svinjsko ribico).

 

Tudi belo meso perutnine bo med čakanjem na toplem, v dobro pokriti posodi, postalo še samo malo bolj sočno.

Aja, pa še nasvet: vsako meso, ki ga shraniš na toplem, poškropi z malo olja, preden zapreš pokrov. To sem videla pri mojstrih žara po Srbiji in ti povem, da se obnese.

 

te dve jedi bosta potešili prvo lakoto, v tem času pa se bo na žaru že speklo tudi kaj hrustljavega, kar ne more čakat.

 

Mimogrede, mi smo za večje družbe tudi čevape in ražnjiče (različne izvedbe, tudi mešane z zelenjavo) pekli v naprej in shranili na toplem, pa nihče ni kompliciral, ker je jed šla na mizo iz posode ne pa direktno z roštilja. To je pač cena, ki jo je treba plačat, če je družba večja od zmogljivosti roštilja. Mi imamo tudi takšnega, da se da peči za 20 ljudi naenkrat.

 

Pozdrav, Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti