Apartma na korčuli ali hvaru - iščem

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

tema odprta - 12. mar 2007 12:07 | ogledi: 16.662 | odgovori: 34

Pozdravljeni!

Ker več glav več ve, pa tudi izkušnje prinesejo svoje, vas sprašujem, ali kdo ve za kontakt kakšnega prijetnega in cenovno ugodnega apartmaja na Hvaru ali Korčuli, za 2 osebi, ranga 3-4 zvezdice, klima ni obvezna, zaželen dostop z avtom do apartmaja, in pa mirno in ne preveč bučno okolje, ter v neposredni bližini čistega morja.

Sprašujem vas zlasti zaradi vaših izkušenj, saj je na netu polno oglasov in relativno visokih cen, potem pa znajdi se, kdor se more...

Lep sončen dan vam želim,

Joan

Joan@mail386.com

Joan

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. mar 2007 14:30

Darling Če gresta dve osebi na dopust, bi moralo biti totalno vseeno, kakšen je apartma, važno je, kakšno energijo nosita tja. Drugače je, če imaš zraven še majhnega otroka, takrat se je treba prilagoditi otroku. Hočem reči, če sta dve osebi toliko usklajeni, da ena ravno ne izgublja živcev, ker ne bo od prve znala najti pravega izhoda v trajektni luki in druga oseba ravno ne bo ves čas spraševala - "kaj pa zdaj, a bomo šli, kaj je pa tisto, a js vprašam, kam se gre, ker si se ti zgubu"? potem ni tako vanžno, v kakšnem apartmaju si. Ker preprosto ne bosta videla ne plusov ne minusov aparmaja, ampak bosta, toliko pametna, da bosta opazovala okolico, ljudi, kulinariko itd itd.... Če pa energije ravno nista usklajeni, bo pa vse narobe - od tega, da bo tuškabina čudna, pa kamnita obloka ne bo ravno lepo položena, pa kakšna stopnica ravno ne bo v vaservagi....., pa morje ne bo čisto, ker bo en dan zanesljivo ena smetka priplavala mimo....pa slo-časopisi bodo priši naslednji dan, pa kajvemkajševse. Ljudje, ki imajo dobre izkušnje z dopustom, imajo dobre izkušnje zato, ker gredo na dopust dobre volje in potem v velikem loku spregledajo tudi kakšne infrastrukturne kikse in celo ponesrečena izbira se jim zdi na koncu če ne komična, pa vsaj znosna. Ljudje, ki imajo slabe izkušnje z izbiro lokacij, sitnarijo toliko časa, dokler ne najdejo dlake v jajcu (potem so pa za bežen hip srečni), da imajo temelj za sintarjenje. So pač ljudje, ki bi sitnarili tudi v Burj al Arabu..... Ampak sitnobe na dopustu so sitnobe tudi v ostalih dnevih v letu. Skratka, če zaupaš svoji izbiri, potem je čisto vseeno, ali dobiš tu 59 nasvetov ali pa nobenega - na koncu se boš morala še vedno odločiti ti in boš izbirala v masi lepih slikic, kjer bo vsak pokazal vse v nalepši luči. Če pa nisi prepričana v svojo izbiro, ti pa tudi 59 dodatnih nasvetov ne bo pomagalo - samo še bolj neodločena boš. Čeprav, klima v apartmaju je že skoraj obvezna - vsi apartmaji, ki dajo kaj nase, jo imajo. Vendelina jr.

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

12. mar 2007 17:23

O. Vemdelina jr. si se pa razpisala. Veš, saj imaš po svoje prav. Ampak če ti da kdo kakšen namig, je pa tudi fino. Tudi jaz bi bila vesela, če mi kdo pove za kakšen apartma morda v Istri za 3 osebe (ena starejša - ne sme biti stopnic- asmatik) pa še poceni da je, pa bilizu morja in morda mesta. Lep pozdrav! buča

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. mar 2007 17:38

Ladies, sem znana ljubiteljica Dalmacije, samo tule ne moremo marketinga delati - lahko me kdo kaj vpraša po ZS Vendelina jr.

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

12. mar 2007 18:38

Vendelina, hvala za tvoj nasvet. Na mojo srečo sama že dolgo vem, da so stvari, na katere imam vpliv, ter stvari na katere ne morem vplivati. Tako znam uživati tudi v drobnih stvareh in me ne vrže takoj iz tira, če kdo kiksne pravi izvoz na cesti. Tudi k temu, da uživam in se imam fino, si znam pomagat z dobro voljo. Le v kupu ponudb, kjer je vse oh in ah in so cene skoraj tipsko usklajene, sem hotela ubrat bližnjico in najti kako preverjeno varjanto ki ni ravno zasoljena. Tudi otokov še ne poznam vseh, pa bi bil kakšen namig več kot dobrodošel.. Ne vem, morda sem precenila mnenja izkušenih gospodinj s kulinarike in res pričakovala odgovor v stilu... mi smo bili pa tam in tam, in je bilo fino, sicer nič posebnega a fletn, sploh ni drago in samo upamo lahko, da masovni turizem še ni odkril tega raja na zemlji... No, pa mogoče kdaj drugič, pravijo da upat še ni prepovedano... Lp Joan Buča, istre ne poznam, smo vedno hodili bolj v južne kraje... PS: Punce, pa brez zamere! Joan

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

12. mar 2007 19:20

Mali žal v Prižbi na Korčuli - blizu Vele luke. Ob vodi, nov objekt, zelo lepo urejen, zelo prijazni ljudje. App. za 5 oseb je 85€, za manjše pa ne vem. Poglej na njihovo spletno stran na zgornji naslov - kont. oseba je Ante Milat. Lp, Robida

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

12. mar 2007 19:23

Uvala stara ali Gačice Vele, dva sosednja zaliva v bližini Bogomolja na Hvaru. Vrzi v Google Bogomolje in boš našla vse potrebno. Potem malo potelefoniraj. teta torta

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. mar 2007 22:33

Joan, kaj, ko bi počakala še nekaj ur. V 6 urah pa res ne moreš pričakovati sto namigov, no. rimljanka

krizanka22  

član od: 1.10.2005

sporočila: 86

13. mar 2007 10:37

Z možem hodiva v Lumbardo na Korčulo. Morje je ćisto in ga priporočajo tudi za potapljače. Apartma sva imela pri gospodu Roko Malina ima tudi svojo internetno stran. Apartmaji so na hribu, vsak s svojim vhodom možnostjo parkiranja. Cenovno so zelo ugodni in prijazni. So zelo domači in prijetni tako, da sva z možem ob večerih velikokrat tudi poklepetala z njimi. Zvečer pa je tam življenja in žuranja bolj malo (kakšen sintisajzer). Naj še povem za plažo (Pržina). Plaža ima dostop z avtom, kjer plačaš parkirnino za cel dan. Tam je tudi lokalček za kakšen prigrizek in pijačo. Plaža je mivkasta. Zvečer ti ob petkih in sobotah priporočam gostilno Bebič, kjer je živa glasba s pristnimi dalmatinskimi zvoki. Lokal je malo dražji, vendar se splača vsaj enkrat. Če bom našla email naslov, ti ga naknadno pošljem, samo da mož pride domov.

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

13. mar 2007 11:22

Da se uštulim še tukaj: čeprav je tole kulinarični portal, si izmenjavamo razno razna mnenja; zato pa je forum razdeljen tudi na "ostale teme". Mislim, da željno čakamo nsavete tudi glede dopustnih krajev vsi, ki celo leto garamo in si želimo vsaj tisti teden preživeti nekje na lepšem; agencije so eno, izkušnje večih glav pa povsem drugo. Na podlagi zapisanih postov si vsak sam ustvari mnenje ali je takšen dopust primeren zanj ali ne... Mislim, da ne gre za reklamiranje. kakorkoli, jaz bi tako nadaljevala.... Na Hvaru so super app nasproti hotela Mina; morala bi pogledat kako se imenujejo. Tam v glavnem letujejo Slovenci; je pa Jelsa nasploh čudovita. Cene pa mislim da temu primerne :( tabina

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

13. mar 2007 13:02

Punce, hvala, zdaj vsaj vem, kje približno iskat. Mislim, da že vsi težko čakamo poletne mesece... Lep preostanek dneva! Joan Joan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti