Kuhanje kreme ...

sabrina  

član od: 31.8.2001

sporočila: 213

tema odprta - 18. feb 2002 11:11 | ogledi: 2.783 | odgovori: 4

Hojla!

Bralce foruma prosim, če mi pomagajo: že večkrat sem v receptu prebrala, da stepaš recimo beljake s sladkorjem v vodni kopeli ali pa rumenjake, sladkor ... Nikjer pa nisem zasledila, do katere temperature se vodo segreje oz. sestavine za testo, kremo in koliko časa se kuha??

Lep pozdrav.

sabrina

maca  

član od: 10.9.2001

sporočila: 26

18. feb 2002 13:39

Beljake s sladkorjem naj bi na vodni kopeli stepal toliko časa, da ko v sneg pomočiš prst, šteješ: 1,2,3,auu -ker naj bi te speklo. Mislim, da se vodo segreje skoraj do vretja, posoda z npr. beljaki pa ne sme biti pomočena vanjo. Lep pozdrav!

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

18. feb 2002 15:55

ponavadi je v receptih zapisano, tam, kjer je to posebej pomembno, da voda ne sme vreti, saj sicer rumenjaki npr. zakrknejo. Jaz si razlagam "nad paro" tako, da voda spodaj vre in se stvar kuha (npr. vanilijeva krema za princeske - jaz jo kuham v posebnem loncu z dvojnim dnom in vrela voda obliva stene), "v vodni kopeli" pa tako, da postavim lonec s kremo... nad oz. v lonec z zelo vročo vodo. Do sedaj še nisem imela težav. lp Irena

neznan uporabnik

18. feb 2002 16:39

Zanima me "poseben lonec z dvojnim dnom". Ali je to lonec za kuhanje mleka? Kje se tak lonec dobi? LPP

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

19. feb 2002 12:10

Ja, verjetno gre za lonec za kuhanje mleka - lonec drži cca 2 litra (mislim) in ima dvojno dno, ob strani pa luknjo, v katero se nalije voda. Ko voda zavre, para uhaja skozi luknjo na prosto, brbotajoča voda pa obliva stene lonca, v katerem kuham kremo. Kje se ga dobi - po mojem v vsaki trgovini z gospodinjskimi lonci, natančno pa ne bi vedela, naš, pravzaprav mamin, je star že, ma po mojem kakih dvajset let. lp, Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti