Benetke

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

tema odprta - 8. mar 2007 20:40 | ogledi: 6.496 | odgovori: 8

Pozdravljeni!

V lastni režiji bi radi obiskali beneška otoka Borano in Morano. Zanima me, kje se parkira in približno koliko stane prevoz na ta otoka.

Če ima kdo kakšne izkušnje, naj mi prosim svetuje.

Z agencijo sem pred leti že bila, pa je bilo že vse urejeno in nisem bila pozorna na individualne turiste. Zdaj bi pa šli 2-3 družine in je malo neprijetno, da kakšne stvari ne bi bile organizirane.

Se priporočam za kakršnokoli idejo in se vam že vnaprej zahvaljujem.

limonca26

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. mar 2007 20:55

Najbolje je, da parkiraš v Mestrah v garažni hiši. Mislim da je parkiranje okrog 5€ za 24 ur. Potem se z vlakom za katerega odšteješ minimalno odpelješ v Benetke. Tam si kupiš 24-urno vozovnico za vse proge in ta stane 12€. S tem se furaš po mili volji in ne samo na Burano ali Murano. Na Muranu si obvezno oglejte pihanje stekla, to je zastonj in ma Buranu čipke. V muzeju je potrebno plačati vstopnino, če pa najdeš kako mamo ki šiva čipke si to le oglej. lp Vesna

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

9. mar 2007 10:00

Lahko parkiraš tudi na obali nasproti Benetk, kupiš povratno karto za čoln in se z njim odpelješ do Benetk.S šoferjem se dogovoriš ob kateri uri te pride iskat za nazaj. V samih Benetkah imaš postaje za čolne, pogledaš kje stoji za Burano in Merano, vozni red...mislim , da vozijo na 1/2 ure. Kot pri nas avtobusi..... Osebno sem se zaljubila v Burano, ob kanalu so tako lepe barvaste pravljične hiške...kot, da se je čas ustavil. Kot je Reca omenila, si oglej steklo in čipke.... v Buranu je zanimiva hiša čipk, kjer so tudi podpisi slavnih obiskovalcev ( mojega ni, hehe) Julija Roberts and Co...... Petra 1

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

9. mar 2007 10:25

Kako pa je kaj s hoteli v Benetkah? Ima katera predlog? V mislih imam kaj spodobnega in ne predragega. Sweetie

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. mar 2007 11:37

Sweetie, hi, hi, ti si pa za hece. V Benetkah poceni in spodobno, to pa to. Jaz sem zgoraj zelo na hitro napisala najcenejšo varianto. Čas me malo baše, zato, drugače pa sva midva spala v campu blizu letališča v svojem avtodomu. To je bila čisto poceni varianta, camp pa je imel tisto, kar sva šelela. Toplo prho in čistočo kot je treba. Enkrat sva spala v samih Benetkah, ampak smo spali v samih benetkah, ampak je bilo spanje vračunano v dopust, tako da ni bilo nič dražje, prav zaprav sploh nimam pojma koliko je blo, Sicer se da ceneje spati na otoku Lido, sama nisem probala, ena varianta pa je, da se odpelješ do campa Fusina, tam pustiš avto, pa tudi prenočišče si tam organiziraš in od tam se pelješ lepo z linijsko ladjico v Benetke. Brez veze da tukaj modrujem. Imam napisano nekje vse iz najinih potepanj po Benetkah in otokih, pa dolino reke Brente itd....... Vse je napisano, od vstopnin do ne vem česa. Če te zanima bom poiskala in ti lahko pošljem če rabiš. Se boš lažje orientirala. Sicer pa brez mape ni nikamor za it.Tudi peš po Benetkah ne. lp Vesna

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. mar 2007 14:03

Za obisk otokov je najprimernejše izhodišče Treporti. Pri odcepu San Dona - Noventa zapustiš avtocesto in se pelješ do Jesola, od tam pa v smeri Punte Sabbione. V Cavallinu zaviješ čez mostiček in si že v pristanišču Treporti. Sliši se komplicirano, so pa oznake za vaporetto na vsakem ovinku že od Jesola naprej. Avto parkiraš na varovanem parkirišču, ki je bistveno manj natlačeno in nekajkrat cenejše od beneških. Vkrcaš se nekaj korakov naprej in po nekaj minutah plovbe si na Buranu, ki ga z otokom Mazzorbo povezuje most. Torcello, tisočletni sedež škofije, nekdaj najpomembnejši in eden prvi naseljenih otokov v laguni, je oddaljen za lučaj. Popotovanje po laguni je priporočjivo začeti prav tu, na trgu pod kamnitimi škurami bazilike S. Marije, ki skriva v notranjosti edinstven mozaik poslednje sodbe. Razen nekaj podeželskih hiš, v katerih danes živi 60 prebivalcev, dveh stavb iz štirinajstega stoletja, kjer domuje muzej in cerkve S. Fosce, je to v glavnem vse, kar je ostalo od nekdanjega prestolnega kraja in pristanišča lagune, kjer je v dvanajstih župnijah živelo 50 000 ljudi in delovalo 16 samostanov. Pesek reke Silo, ki je zasul plovne poti, malarija in oddaljenost do novega centra, ki so ga gradili tudi s kamenjem iz torcelskih palač, so storili svoje. Zato pa lahko dandanes na Torcellu podoživimo vzdušje nastajajoče Serenissime kot nikjer drugje v laguni. Tu se za nekaj ur vrnemo v 12. stoletje. Tudi v Benetkah se najdejo spodobna prenočišča po spodobnih cenah, celo na otokih. Jutra na Torcellu so pravljična, na Buranu je nekaj najboljših restavracij v okolici. Gotovo pa je najboljši način za obisk lagune barka. Eden od centrov za najem je Chioggi, če upoštevaš, da imaš z najemom rešeno spanje, da si neodvisen od javnega prevoza, da imaš na glavnih otokih zagotovljen brezplačni privez in da lahko sam izbiraš kod in kam, so cene presenetljivo razumne. Seveda lahko najameš tudi skipperja, kar je za prvič priporočljivo. nola

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

9. mar 2007 15:01

Midva greva v Benetke jutri - izteka se namrec Picassova razstava v Palazzo Grassi. Avto bova zjutraj pustila v Trstu pri zelezniski postaji, se odpeljala v Benetke z vlakom (karta v obe smeri stane 14.20 €/osebo), zvecer bova pa nekje ob kakem kanalu pojedla eno fino pasto in izpila kak kozarcek vinca, ne da bi se morala bat, da naju caka se 200 km voznje z avtomobilom nazaj do Kopra. Ce pride ta ideja se komu prav, go ahead. lp, proxima Sporočilo je spremenil(a) proxima dne 09. mar 2007 15:06:05

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

9. mar 2007 18:00

Vesela sem, da ste tako izčrpno opisale vse možne načine obiska Benetk. Prepričana sem, da mi bodo vsa vaša priporočila močno koristila. Vsem se toplo zahvaljujem. limonca26

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti