Hobotnica s krompirjem

neznan uporabnik

tema odprta - 11. feb 2002 12:55 | ogledi: 5.429 | odgovori: 1

Na morju sem jedla hobotnico s krompirjem, ki je bila pripravljena v pečici.Če ima kdo recept za to jed, bi bila zelo vesela.

Andreja

Andreja Anderle

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

12. feb 2002 11:54

Andreja, Recept za hobotnico s krompirjem in še kako jed s hobotnico je napisan na hrvaški internetni strani www.gastronaut.hr (lahko bi rekli, da gre za hrvaško kulinarično Slovenijo ), in sicer po rubriko recepti, pa še pod podrubriko dalmatinska kuhinja. Podoben je tudi recept Hobotnica na hvarski, ki ga najdete na isti strani. Če bodo pa težave s prevodi, se pa oglasite! Sicer pa moji prijatelji iz Dalmacije (in jaz tudi, po njihovem vzoru) hobotnico dajo kar v pečico (pekač) in jo kake pol urce (oziroma toliko, da se zmehča), pečejo na čisto malo olja, potem pa dodajo narezan krompir, lovor in olivno olje, malo preden je krompir pečen pa še česen in belo vino. Jaz stvar na koncu še posujem s peteršiljem. Pa dober tek maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti