Baklava

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

8. mar 2007 13:13

A ne boste nič baklave pohvalile tiste, ki ste jo delale v teh dneh? Malo pa lahko našem ežoju na dušo zapihate za dan mučenikov...sam ne preveč, da se nam uboga moška dušca ne prehladi , al ga pa od preveč pokončne drže "heksenšus" ne zagrabi. Ognjič

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

8. mar 2007 22:18

Iz fsih petih receptof sn sestavla tako baklavo, ka se cejli Maribor oblizuvle. Rejsn, no! tumpika

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

8. mar 2007 22:57

Tumpika ti si carica!!! Ežoj je pa skoraj najboljši kuhar-moj mož je malenkost boljši.... Ežoj,čestitke!!! Lp tejka77

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

8. mar 2007 22:59

Uhhh, tejka77, zdej si ga pa pobixala ma, te bo ežoj squrcal jessy6

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. mar 2007 22:52

Jože, kot sem rekla. Prvič delala baklave, s tvojim listom pred sabo, sprintanim, da so bile gor še slikce. (sem ja mal blond...), pa mi je bilo grozno všeč, da sem imela cel postopek pred sabo. Sem še možu pokazala: Poglej, kako je Jože tole dobr naredil, še slikce so, da je ja vse jasno...

 

No, ne vem, koliko plasti mi je prišlo. Ker sem pač delala, dokler nisem zapolnila pekača. Porabila sem res skoraj pol kilce orehov. Narezala na kvadratke, spekla, zalila s sirupom. Glede na to, da sem vedno mislila, da so baklave cela stvar za naredit, je res enostavno. Jaz jih tako ali tako nem maram preveč, (ampak jutri imam žur, ker mi stoji streha na novi hiši...). Baklava bo za mojo mami, da jo ma presenetim. Torej pošljem še poročilo, kaj porečejo moji gostje...

lidka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. mar 2007 23:17

Ežoj, veš, da se moram še jaz pohvalit: nisem sicer delala baklav, ampak burek, ampak - se spomniš, ko si enkrat hvalil enega mulca, ki je na sejmu vlekel vlečeno testo v zraku? no, ugani kaj? Danes mi je točno to ratalo - in to čisto spontano! Na obisku je bil fantov oče in sem mu naredila eno sladoledno kupo, pa ga posadila za mizo, seveda. Zato nisem mela cele mize za svoje vlečenje testa... in sem ga vlekla kar v zraku! Ma sploh ni težko, veš? probaj, jaz sem bila čisto paf, šele pri 3. bureku sem se zavedla, kaj delam:) Prav fino, ti rečem! Veri

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

10. mar 2007 1:32

In kje je finta, da se ne raztrga? jessy6

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. mar 2007 6:37

Ej,Ognjič,

ni treba nič podžigat, saj veš, ti si vse začela ( ko si pohvalila baklavo preden sem jo sploh naredil ), pričakujem še, da tudi ti narediš baklavo. ( in seveda poveš svoje mnenje, ki seveda mora bit oh in sploh......... )

tumpika,

dobro, da si povedala, ko sem se zadnjič  peljal skozi Mb  se mi je čudno zdelo zakaj se vsi neki oblizujejo .( pa si res carica, kot pravi tejka77 ).

tejka,

hvala za čestitke

jessy6,

nič je ne bom sq..... , moraš brat mal med vrsticami, mora tako zapisat, ker se včasih njen mož vsede za računalnik, pa bi bilo nerodno če bi kaj prebral........

jessy6,

res sem presenečen, da jih veliko jamra nad vlečenim testom, jaz zamesim le z moko vodo, ščepcem soli in žlico olja ( na recimo 500 gr moke ), morda je stvar v tem da ga je treba zamesiti  "  ureng ", se pravi tako kot piše po knjigah, da se ne lima za posodo in roke in mora obvezno počivat vsaj pol ure pred vlečenjem, premazano z oljem ( da se posuši ). Pri vlečenju, mora se vleči enakomerno in se v glavnem ne trga ( res je odvisno od moke, iz kakšne moke se težje dela, pa mislim, da to ni odvisno od cene moke ).

 

lidka,

sploh ne dvomim, veš, da bo v redu, nekateri se sicer bojo zmrdovali češ da je presladko, pouči jih da to teoretično ni možno, baklava je lahko ali sladka ravno prav ali premalo. Pa čestitke za streho na novi hiši, upam, da naslednjo pomlad boš že pekla baklavo ( pa še marsikaj ) v novi kuhinji ( in novi hiši ).

Veri čestitke,

verjetno je to kot vozit kolo, če znaš gre, verjetno si mogla imet naolene roke, kot sem prej povedal sem probal pa mi ni uspelo, probam še, zagotovo. Zanima me, a ti devaš kis v testo, berem nekatere devajo,pa ne vem čemu bi koristilo.

lp   

 

ežoj

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

10. mar 2007 7:58

Lidka čestitam za novo streho.

jade

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

10. mar 2007 13:59

Ežoj, tebi na čast  , za dan mučenikov, čestitke - mimogrede, ne vem zakaj je danes vaš dan!!!, sem naredila baklavo po tvojem receptu. Pravkar sem jo polila s sladkorno vodo in vse plava. Razmišljam, da bi morala stvar obtežiti, da bo testo pod tekočino, ker pa nisi o tem nič napisal, se bo vse skupaj verjetno napojilo tako, kot je prav. Izgleda dobro, malo sem "ukradla"; ugotavljam, da okus je pravi, resno se je bomo lotili jutri. Okrajke, ki so mi ostali od testa, pa sem našpikala z vilicami in popekla na peki papirju; nastali so nekakšni mlinci. Tako, da pri meni ni šlo nič v nič. Lep dan želim Ava

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti