Baklava

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

5. mar 2007 12:37

Moj mož obožuje baklave. In sem sprintala Ežoj tvoj recept, ter dala možu. Mu je super uspelo in res je enostavno. Odlične so, boljše kot pri šiptarju. Hvala za slikce in recept. lili A.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. mar 2007 6:05

Ognjič,

seveda imaš prav. Ko sem zapisal, sem takoj vedel, da ni prav, pa sem mislil, saj ne bo " reklamacij ". Torej vrstni red ( kot se ga spomnem ): REca, Migla, Ognjič, elaphus, Romanad, Loni, Mamamia, ribaribica, naprej ne vem.

Glede vina: prej nisem nikoli slišal za " gemaj " ( ali " gamaj " ), ravno včeraj je bil na obisku en prijatelj s dolenjskega, na omembo gemaja je takoj vedel, pravi, da se na dolenjskem uporablja za ponarejanje cvička ( belo vino pobarvajo z gemajem ( in seveda dobijo  pristen cviček .

Vse lepo pa prav, ti pa o baklavi ne bev ne mev.

lp 

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. mar 2007 6:09

lili A.,

sem vesel, da je možu uspelo.

Lidka .

Bodoči da nihče ne omenja afrodiziačnih lastnosti baklave, tudi jaz ne bom. 

ežoj

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. mar 2007 7:46

ežoj je napisal/a:

Ognjič,

seveda imaš prav. Ko sem zapisal, sem takoj vedel, da ni prav, pa sem mislil, saj ne bo " reklamacij ". Torej vrstni red ( kot se ga spomnem ): REca, Migla, Ognjič, elaphus, Romanad, Loni, Mamamia, ribaribica, naprej ne vem.

Glede vina: prej nisem nikoli slišal za " gemaj " ( ali " gamaj " ), ravno včeraj je bil na obisku en prijatelj s dolenjskega, na omembo gemaja je takoj vedel, pravi, da se na dolenjskem uporablja za ponarejanje cvička ( belo vino pobarvajo z gemajem ( in seveda dobijo  pristen cviček .

Vse lepo pa prav, ti pa o baklavi ne bev ne mev.

lp 

ežoj

Ti bom jaz že dala "ne bev ne mev", prva sem te hvalit začela in to skoraj prej, kot si pa slikico gor nalimal. Jaz takoj opazim nasprotni spol, ki zna kuhat in pečt!

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=9285

Stran 9

Oni prijatelj ti je pa tudi prav povedal, včasih so gamay in šentlovrenško črnino uporabljali predvsem za barvanje vina, ker niso imeli dovolj rdečih sort grozdja. To so zgodnje sorte grozdja, obiramo že v drugi polovici avgusta, vino pa ni ravno obstojno (je pa dobro, vsaj meni), kar je dodaten razlog za pogostejše degustiranje. Odkar so nam "iz civilizacije" sporočili, kako "in" je v Franciji neko zgodnje vino (ima tako zapleteno ime na črko "B", da jaz tega niti slučajno ne znam napisat) in so pri nas ugotovili, da je to isti šmorn, kot zgoraj navedene sorte, pa zgleda, da bo postal trend tudi gamay in sorodne sorte.

(Madonca, sem pametna )

Ognjič

parangal  

član od: 1.3.2007

sporočila: 21

6. mar 2007 11:40

Ognjič, - " ( Madonca, sem pametna ) " - drži, in po branju tudi energična osebnost polna humorja. Kar tako naprej, ežoju pa pohvale za peko in zanimanje za opravljanje gospodinjskih del ter razvijanje duha v kulinarični smeri. Že dolgo spremljam ta portal, prijavo imam šele od par dni nazaj, vendar vas moram bolj ali manj VSE pohvalit za vašo energijo in voljo držanja foruma na nivou, ter odlične prijateljske medsebojne odnose. parangal

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. mar 2007 11:45

parangal, ti imaš pa takoooo lep nick...jaz pa tako rada morje Ognjič

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. mar 2007 14:39

Se je parangal "zahaklal" na nas, se mi zdi, zdaj, ko se bomo mi nanj, pa se nas sploh ne bo rešil...

 

Ognjič,

Tisto vino, po naše gamaj, pa je menda beaujolais, kajne?

 

Parangal, z ribjimi recepti na dan! Z vsakega trnka enega, pa bo... (pa ne za morsko zvezdo, kar je bilo nekoč, pred leti, edino, kar se nam je prijelo....)

 

Mamamia

mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. mar 2007 15:00

Točno, mamamia, pa tak cirkus zganjajo, ko dajo to na trg...

Ampak, men gre že ves čas po glavi...prije jutraaaa parangaaalee dižuuu..., bo treba na morje it.

Ognjič

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

6. mar 2007 19:40

Ognjič je napisal/a:

Ti bom jaz že dala "ne bev ne mev", prva sem te hvalit začela in to skoraj prej, kot si pa slikico gor nalimal. Jaz takoj opazim nasprotni spol, ki zna kuhat in pečt!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

(Madonca, sem pametna )

Ognjič

Ognjič,

vse je res, sem pozabil, da si res bila prva, sorry.. 

 

parangal,

( dobro došel(la) na kulinariki, saj veš, na našem planetu zelenih, spol ni takoj jasen ), če pod tisto "............... zanimanje za opravljanje gospodinjskih del ............" misliš tudi na pomivanje posod se krepko motiš.

 

 

 

 

ežoj

škarpina  

član od: 3.11.2005

sporočila: 294

6. mar 2007 21:45

 Za Ognjiča, mamamio, ežoja ter vse ljubitelje dalmatinskih pesmi in za dobrodošlico parangalu! Živeli!

Prije jutra ribari se bude, More zna njih, more zna te ljude Prije jutra u zoru S galebima na moru Na poštama sunce čekaju Svako jutro parangale dižu, Vižitaju i vršu i mrižu, A galebi čekaju Da i njima ča daju U ribare oni viruju Noć je mirna vali spavaju Pod svitlom se ribe skupljaju Špurtilon I ostima Dobit će po kostima Kad se smire kad se pridaju U dubini mriže parangali, Na pučini bile se sinjali, Tiho kraju veslaju, Malu barku guraju, A ribara ruke izdaju Prije jutra umoran Ribar čeka novi dan Dok svi ljudi spavaju Galebi se karaju

http://www.youtube.com/watch?v=lAnp7oA20n8

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti