Koruza

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

tema odprta - 25. feb 2007 20:13 | ogledi: 4.846 | odgovori: 7

Z hčero imava radi kuhano koruzo.Koruzo večinoma kuham sama doma.Vsako leto si jo dam kar nekaj v skrinjo ,da jo kuham v zimskem času.Sedaj pa nama jo je zmajnkalo in sem kupila vloženo.Vendar ta koruza sploh ni tako dobra je preveč sladka in mehka.Povedat moram ,da sem kupila sparovo.Zanima me katero kupujete in kako ste zadovolni po okusu.

LP Bogomira

Bogomira

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. feb 2007 20:42

Jaz je nimam kje sadit in jo kupujem. Meni je kupljena kar v redu... lidka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. feb 2007 20:50

Meni je kupljena tudi v redu, ne glede na to, alio je zamrznjena ali v konzervi. NImam točno določene firme, da bi vedno kupovala eno te isto, na polici izberem po trenutnem navdihu, pa je bilo dolsej vse ok. Jo pa sicer sadi moj oče, a tisto imamo v zamrzovalniku kar v storžih in jo imamo samo za kuhanje, oziroma, ko je sezona, jo pečemo na prostem. Mamamia

mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. feb 2007 6:36

Bogomira, če doma kuhaš sladko koruzo, ki jo sama vzgojiš: kar pozabi na kupljeno, se ne da primerjat, nobena konzervirana ji ni ravna ( sicer ne poznam kako se obnese zmrzovanje, zmrznjene koruze nisem jedel, če je vsaj približno taka kot sveža, pol pa velja kar sem napisal ) mamamia, prvi moment nisem dobro prebral in sem mislil, da vidve ( z lidiko ) niste nikoli poskusili kuhane sladke koruze. Sveže nabrana koruza ( ampak res sveže nabrana, ker se v nabnrani koruzi zelo hitro sladkor spreminja v škrob ), se ne da primerjat z nobeno konzervirano. ko sem videl temo: koruza, sem mislil, da bo nekaj drugega. ežoj

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

26. feb 2007 6:44

Tudi meni ni všeč konzervirana koruza. Z ozirom, da je nimam kje saditi, pa vedno kupujem zamrznjeno. Potem jo po količini porabe vedno lahko vzamem ven in skuham, koliko želim. Se mi zdi, da ima konzervirana in vložena, kupljena seveda, preveč E-jev in drugega zraven, zato je zamrznjena boljša. Pa še bolj praktična je, ker ne rabiš porabiti celo konzervo ali steklenico, če je ne potrebuješ. Kyara

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. feb 2007 7:41

Jaz sem s kmetov doma in vem, kakšna je kuhana in pečena koruza. Doma je sicer nismo nikoli zamrzovali.( da ne govorim, koliko ljudi jo krade kmetom, da jo zmrzuje doma. Na vrtu je pa nočejo sadit, ker je velika, pa za 20 - 30 štokov bi jo moralo biti kar nekaj...). Mogoče bom sama sadila svojo, ne vem...

 

Kot pravim, se pa ne pritožujem nad konzervirano. Če jo rabim, uporabljam pač tako...

lidka Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 26. feb 2007 08:25:48

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

26. feb 2007 11:00

Doma kuhana ima res drugi okus ,ker jo sadimo pri mojih doma jo v času ko je zato primerno tudi veliko kuhamo.Nekaj jo shranim v skrinjo, tako da bom drugič kupila zamrzjeno.Ko je sezona pa je velikokrat pečena ,saj je takrat tudi sezona piknikov,in če je že ogenj pripravljen.... LP Bogomira Bogomira

naja1  

član od: 26.4.2006

sporočila: 66

26. feb 2007 11:10

Veliko boljša je zamrznjena koruza. Tudi pri nas jo velikokrat kuhamo. LP naja1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti