Možganska kap

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

22. feb 2007 13:12

O, res groza!!! Da te pri 21h možganska kap!!! Priznam, nisem še slišala. Jaooo, če je to normalno! Drugače pa ja, samo da si zdaj ok. jessy6

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

22. feb 2007 13:23

Mislim, da sem nekje videla objavljeno neko številko, kamor je treba klicati, če je sum na možgansko kap. Tiste 3 ure so menda res bistvene, ker je terapija (če prav razumem, topijo strdek) dovolj hitra, da ne pride do večjih poškodb možganov. Mi je pa povedal zdravnik (na komisiji za dodelitev dodatka za tujo pomoč), da te terapije po 80. letu ne izvajajo več. Pa ne zaradi varčevanja, ampak ker je precej agresivna, žile po toliko starih ljudeh pa so že precej krhke in bi lahko povzročili še večjo škodo. teta torta

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. feb 2007 13:59

Jaz sem pa v bolnišnici okrevala kar s par mladimi, ki jih je doletelo podobno. Priznam, zame so takrat neredili vse, kar je bilo možno.

 

Se ja pa zakompliciralo pri porodu, kjer šparajo. Po 15 urah popadkov jim še ni bilo dovolj, je prišel porodničar in hrulil name, zakaj hočem carski rez, da sem otročja, da bom imela šiv na trebuščku... Pa možnost tromboze zaradi tega... (pa sem imela potrdila od zdravnika, ginekologa, nevrologa, da se ne smeme matrat ravno zaradi kapi.)

Če te pa tam spodaj vso prerežejo, je pa okej??? Dokler ni prišla dr.Kavčičeva, ki je čisto znorela, kaj delajo... Takrat mi je bilo gladko vseeno, kaj je z mano. Če bi mi predlagali evtanazijo, bi se strinjala...

Po porodu sem imela terapijo proti strjevanju krvi... 

lidka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

22. feb 2007 14:11

Verjetno ta smotana "matilda" nič ne zbira koga bo s koso pokosila, koga bo samo oplazila... Moja zgodba je pravtako malodane smešna. Zjutraj od 8. ure pa do 11.15 sem bila na sistematskem pregledu (poslani iz službe), vesela, zdrava, prava... še zadnjo cigareto pokadila ob 11.25. Prišla v službo nekaj me zbadalo zadaj v plučih... še bolj, še bolj... ni dalo več dihat... vožnja h zdravniku... rešilec - urgenca... 3-kratno slikanje pluč... popoldan so me že vozili na Golnik, kjer je bila diagnoza "plučna embolija". 10-dnevno ležanje v bolnici, potem 1-letno jemanje Marivarina. Pozdravček!

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

22. feb 2007 14:13

Dragička, a pa še kadiš, ali te je "spametovalo"? alexis

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

22. feb 2007 14:17

Pljučno embolijo je prebolel tudi moj oče, 2x, ob zdravljenju kapi. Pa ni nikoli pokadil cigareta. Ni rečeno, da je imelo to povezavo z dragičkino embolijo.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. feb 2007 14:20

He, he, ma smo korenine, ne? lidka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

22. feb 2007 14:30

Alexis, od takrat ne kadim. Dostrikrat mi je pa žal, ker ne kadim več. Moram pa rečt, da se mi je življenje na celi črti spremenilo... jaz vse to pripisujem Marivarinu, moj mož pa pravi, da je tudi EMŠ-a. Pozdravček!

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. feb 2007 14:42

Jaz pa sem spremenila filozofijo SVOJEGA življenja... lidka

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

22. feb 2007 14:46

Moj dedek je star 74 in kadi od desetega leta, in čeprav po kapi ne bi smel kadit, se sploh ni zmenil za vsa "teženja" nas in zdravnikov in je še ko je bil v bolnici kadil, in potem prva stvar ko je prišel domov je pokadil cigareto potem pa vse ostalo. Pravi, da se mu zdaj itak "ne splača" nehat kadit. alexis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti