Kruh

rdeča kapica  

član od: 26.12.2006

sporočila: 90

tema odprta - 19. feb 2007 19:21 | ogledi: 1.796 | odgovori: 8

Znima me ,če katera kupuje moko za kruh v Hoferju.Moka je z raznimi semeni za domači kruh.

Na vrečki piše da je že vse notri ,da moramo dodamo samo vodo.Jaz sem ga pekla samo nisem nič prebrala kaj piše tako da sem naredila kvasec in zamesla.Kruh je bil dober in ne preveč visok

Danes v službi mi pa ena gospa pove da ga tudi peče iz te moke ,samo da ne doda nič razen vode in da pride kruh visok in dober.

Povejte mi kako pa ve pečete kruh iz te moke..

rdeča kapica

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

19. feb 2007 19:31

Tako je, tudi jaz sem enkrat kupila to moko in iz nje naredila kruh, dodala samo vodo, pustila pol ure počivati tako kot piše, potem oblikovala kruh, pustila vzhajati približno 45 minut. Rezultat je bil odločen kruh. ADRIJANAM

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

19. feb 2007 19:32

Enako kot je omenila gospa v službi. S tem, da moraš dat vode točno toliko kot piše na vrečki. Če je daš več (ker se ti zdi testo pretrdo), bo kruh premehek in prenizek. Drugače pa so posamezne mešanice prav fine. Klea

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. feb 2007 19:33

Sem dvakrat naredila, enkrat enega čisto črnega, drugič enega s sončničnimi semeni, je bil kar OK. Dejansko je v tej moki res že kvas (suh). Kako vem? Če to moko preseješ, na situ poleg vseh drugih zrn in luščin ostanejo  tudi kroglice suhega kvasa.

LP

cervus

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

19. feb 2007 19:58

Sem že poskusila to moko s semeni in je bil odličen kruh. Res se doda samo voda, kot piše v navodilu na vrečki. Pekla sem ga v litoželezni posodi kot tistega brez gnetenja - torej najprej pokritega na visoki temperaturi, nato še 15 min. na 220 °C v odkriti posodi. Vzela sem kar celo kilo moke naenkrat. Ampak čez kruh brez gnetenja ga pa ni!! LP, rdecapesa

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 205

19. feb 2007 22:10

meni je hči prinesla 8 vrst teh mok iz Hoferja.Večinoma se jim doda samo voda, pri nekaterih belih pa tudi mleko in maslo. Jaz te moke vse uporabljam za peko v kruhomatu. Nekateri so mi super, nekateri pa so preveč pacasti - stvar okusa. pat

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

20. feb 2007 6:44

Pat,če si imela kruh pacast,je bila napaka pri tebi,ne v moki.To moko pogosto uporabljamo že vrsto let in moram priznati,da je čisto v redu.Tudi ponesrečene kruhe smo že dobili iz nje,pa je bil naslednji kruhek OK(iz iste vrečke,ker ga iz pol kile moke delamo).Torej smo ga polomili mi,ne pa moka.V zrnate kruhe zelo paše čebula.Če kruh delate v kruhomatu,dodajte čebulo kar na začetku mešanja.Čebulo pred tem samo rahlo popražite,sicer se bo razmešala do neprepoznavnosti.Ob pomanjkanju časa pa mi prav pride ,"Fruhstuck" moka za pečenju buhtlov,potic,rogljičkov...le malo več jajc in sladkorja ji dodam.Skratka,ko smo s časom bolj na tesno jo pogosto uporabimo in smo zelo zadovoljni z njo,ko pa pride čas "prave"peke testo še vedno na klasičen način pripravljamo. ati zlati

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

20. feb 2007 10:21

Ravno včeraj sem v kruhomatu spekla kruh iz hoferjeve mešanice za črni rženi kruh, dodala pa sem še praženo čebulo, tako kot je napisal ati zlati - najprej malo prepražena, čisto malo je že bila porjavela, tudi solila sem jo potem, ko se je že malo hladila (meni so vse mešanice za kruh premalo slane). Seveda sem dodala samo vodo in dve žlici olja (to dam v vse kruhe, pa se obnese), vmes sem se celo zmotila in po pol ure program še drugič zagnala od začetka, pa je kruh vseeno uspel.

Tako da v pripravljene mešanice daj le vodo, nič kvasa, ker ta je že dodan. Mamamia

mamamia

Kersu  

član od: 27.1.2007

sporočila: 17

24. feb 2007 15:20

Ta kruh pečem skoraj vsak dan.Mešanico rženega,polnozrnatega ,navadno mešanico z manj ržene moke,mešanico belega kruha.Vsepovsod dam manj vode kot je predpisano(tako da je masa bolj trda kot tekoča).V mešanico dam samo vodo in nič drugega.Kruh je bolj gost in boljši.Mesim z mešalnikom , da dobim maso in da se masa loči od sklede(2 do 3min.),pustim počivati v posodi 30 min.,potem oblikujem hlebec, pustim vzhajati na dvojno količino,(lahko tudi v pečici na manj kot 50°c).Oblikujem štručko po vrhu namažem z vodo tako da ni skorja preveč suha.V majhno skodelico dam vodo dam v pekač poleg kruha in pečem 10 min na 230° c,50 min pa na 200°c,seveda pa odvisno od pečice. Kruh mi je vedno uspel,pečem pa iz pol kg moke ponavadi dve vrsti,ker so štruce tanjše in lažje spečem. ip Suzana Kersu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti