Kadar mene boli v križu, pomaga, če počepnem, se čisto stisnem in tako nekaj časa čepim. Res odleže za nekaj časa. Poskusi, marjeta65, mogoče ti pomaga vsaj kdaj, kadar moraš dolgo stati, premostiti težave.
lp
Kadar mene boli v križu, pomaga, če počepnem, se čisto stisnem in tako nekaj časa čepim. Res odleže za nekaj časa. Poskusi, marjeta65, mogoče ti pomaga vsaj kdaj, kadar moraš dolgo stati, premostiti težave.
lp
".....bolečina lahko izvira tudi iz ledevenega predela. (velikokrat nas ne bli križ ampak imamo vnetje ledvic, s tem pa imamo občutek da nas boli križ / včasih pa tudi obratno) Sicer pa je težko tako na daljavo razglabljati o namembnosti terapij. "
Se strinjam. Tudi mojega so zdravili zaradi bolečin v križu, hodil je na inekcije, ker enostavno ni več zdržal bolečin. In potem jaz preberem knjigo Marije Treben Zdravje iz božje lekarne, kjer omenja, ravno to - nameč, da ljudje velikokrat mislimo, da nas boli križ pa nas bolijo ledvice. Torej, jaz naberem preslico, mu naredim kopel in po eni(!!) kopeli so bolečine izginile za več let.
lp,
vanjatajnsek| Veri je napisal/a: |
| Za križ so dobre ladnjice - uležeš se na trebuh in dviguješ noge in roke hkrati, lahko počasi in čisto malo na začetku. Se okrepijo hrbtne mišice in pomagajo nosit. Veri |
Brez zamere Veri, ampak vsak, ki ima resne težave s križem, bo vedel, da si s takim splošnim napotkom nekdo, ki si hoče sam pomagati, lahko naredi veliko več škode kot koristi. Pri takih vajah je bistveno poudariti, da morajo biti trebušne mišice napete, križ je potrebno pritisniti ob podlago in od podlage ne sme odstopiti.
Sploh je pa pomembno, da človek vse hrbtne mišice krepi enakovredno, če ena skupina mišic prevlada, bo drža nenaravna in bo vodila k novim težavam. Z zgolj eno vajo pa je nemogoče doseči enakomerno razvite hrbtne mišice.
Fizioterapevti so OK, da te poučijo, kako npr. pravilno izvajati vaje ali masažp, nihče pa me ne bo prepričeval, da je bolečina, ki jo čutim ob neki terapiji, normalna, če se meni zdi neznosna in ne pojenja še nekaj ur po terapiji.
Imam kar nekaj izkušenj s fizioterapevti - kot najstnica sem 4 leta nosila ortopedski steznik, tako da vem, kaj so pravilne vaje za hrbtenico, so del mojega vsakdanjika že 15 let. Hkrati sem zarad poškodbe kolena kar precej časa preživela na fizioterapiji, tako da se jim kaj dosti ne pustim prepričevati, žal imam kar nekaj slabih izkušenj, sploh iz obdobja ortopedskega steznika.
Vanja, sem tudi pomislila na ledvice, vendar ledvice imam zdrave, sem dala čez že te preglede, gre res za bolečine v križu, vendar kakšne spremembe zaenkrat na rtg še nidso vidne.Zdaj sem že nekja dni pridna in vsak dan delam vaje, mogoče si bom popravila stanje.
se bom pa vpisala marca še na pilates, pa da vidimo, če pomaga.
res ste prijazne, da ste mi toliko odgovorile, zdaj res verjamem, da ste na Kulinariki sami prijazni ljudje.
če ima še kdo kkakšno izkušnjo, naj mi pa prosim napiše.
hvala in lepo bodite.
marjeta65Če vaje v kakem mesecu ne bodo imele čisto nobenega učinka, potem ti preostane edinole še obisk pri ginekologu (če že dalj časa nisi bila). Menda je lahko povezava tudi od tam.
Lp
CilaKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
| Kaj jutri za kosilo? | johana |
| malo za hec | johana |
| MOJ vrt | rimljanka |
| Kaj danes za zajtrk | johana |
| Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |

Ajdove palačinke s slivami in sladoledom

Carbonara s krompirjevimi tortelini