Shranjevanje kruha

sila  

član od: 6.12.2005

sporočila: 80

tema odprta - 9. feb 2007 14:37 | ogledi: 10.040 | odgovori: 23

Kako shranjujete kruh? Jaz imam plastično posodo od Toperweara (saj ne vem, če sem prav napisala), ki sem jo kupila že pred leti prav v ta namen, vendar se mi zdi, da se kruh v njej kar hitro posuši. Moja znanka prisega na shranjevanje kruha v hladilniku, kamor ga da zavitega najprej v papirnato in nato še v polivinil vrečko. Kako se obnesejo lesene polkrožne posode, ki jih prodajajo v ta namen, saj razmišljam, da bi sedanjo shranjevalno posodo zamenjala za to?

sila

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

9. feb 2007 15:18

Mi uporabljamo samo Tupperware posodo in smo zelo zadovoljni. Domači kruh ostane 3 do 4 dni enak ali vsaj zelo podoben svežemu, kupljen pa se po dveh dneh že malo osuši. Vse druge variante meni niso všeč. Pekarica

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

9. feb 2007 15:52

tudi mi imamo od tupperware pa nismo ne vem kako zadovoljni. kruh nam zelo zelo hitro splesni. ksenija

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

9. feb 2007 15:56

Imam kruh v predalu.Ker se rahlo suši,premišljujem kako neprodušno vrečko bi si sešila. ena mš

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

9. feb 2007 16:00

tudi jaz nisem zadovoljna z tuppervare,moja mama hrani k v nakupovalni vrečki in ima hrajenega v hladilniku.lp senka! senka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

9. feb 2007 16:06

Imam sicer tupperware posodo, ampak kruh v njej shranjujem zgolj zato, ker jo pač imam, ne pa zaradi nekih strašnih prednosti. Kot v vsaki drugi posodi tudi v tej kruh ostane svež dan, dva ali tri..., pa v platneni vreči je enako. Meni je bila čisto ok tudi tista lesena posoda, pa so me potem prepričali za tupperware, ampak kakšne prednosti pa res ne vidim....Ali pa nisem dorasla vsej zadevi, se bojim. Mamamia mamamia

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

9. feb 2007 16:07

V predalu v lesenem zabojčku. Zraven v istem predalu imam vse sorte mok, da je predal izkoriščen. LP

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

9. feb 2007 16:17

pri nas kruh zamrznemo na primerne konce in odtajamo, ko se ga potrebuje. ko kaj ostane, se ga shrani v PE vrečki v plastični škatli, pa ne vem a je od tupperwareja ali ne. je pravzaprav vseeno, ker je kruh notri redkokdaj dalj od enega dneva. LP Drejček

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

9. feb 2007 16:32

Tudi naše gospodinjstvo je opremljeo z Tuperweare posodo za kruh in to ...ta novo - nov model, ki je podoben klasičnim škatlam za kruh ( tiste polkrožne) in zgleda tudi mi nismo dorasli tej škatli... Predvsem je bila draga ko žafran....kruh notri pa ne počaka več kot pa kruh, ki smo ga pred nakupom shranjevali v vrečki v kuhinski omarici. Pa tale škatla zavzame kar veliko prostora že na tako malo odmerjei kuhinjski površini. Nevem no..misim, da je nebi še enkrat kupil....sploh pa ne za ta denar....plastika je le plastika...ta od tuperwearja je pa sploh precenjena.. Lep in prijeten dan vam želi:
escada

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

9. feb 2007 16:35

Tudi mi že leta kruh shranjujemo v TW posodi ,in smo se zelo navadili na tak način shranjevanja. val

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

9. feb 2007 16:42

TW za kruh imam že leta. Ko sta bila otroka mlajša, mi je bila ta škatla všeč, ker sem kruh narezala na rezine in si je vsak jemal že narezan kruh. Praktično je bilo predvsem zato, da ni bila stalno cela kuhinja v kruhovih drobtinah. Je pa potrebno posodo stalno čistiti in paziti, da niso v njej ostanki drobtin, ker drugače kruh splesni. Tanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti