"krema"

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

tema odprta - 9. feb 2007 13:19 | ogledi: 3.157 | odgovori: 24

ni tema za kulinariko ampak vseeno, mogoče pa kdo kaj ve:

imamo velike težavice s "pleničnim izpuščajem", ne pomaga noben ribodermin, bepanten, antibiotična krema, bubchen,nivea,.....

uporablajmo šampone iz lekarne ki ne vsebujejo popolnom aničesar kar draži,uporabljam prašek za alergike,nosi samo 100%bombaž,...

kožo smo rešili, ritke pa še ne: zamenjali smo več vrst plenic in trenutno munajbolj odgovarjajo huggies,......

TOREJ ČE KDO VE ZA KAKŠNO DOMAČO MEŠANICO, BOMO ZELO HVALEŽNI ZA VAŠ ODGOVOR!!!

P.S.poizkusili smo tudi tetra planice ampak ni efekta,...

plopsa

HSIMONA  

član od: 22.10.2003

sporočila: 64

9. feb 2007 13:45

Priporočam Bephanten oz. hladilno mazilo, ki ga v ta namen predpiše pediatrinja. lp, Simona

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

9. feb 2007 13:47

Ste probali praško pasto? Ali pa umivanje ritke v hrastovem lubju? Ali pa bepanthen PLUS, Canesten... Pa seveda pustit umito ritko nekaj časa na zraku, da se popolnoma posuši. Nekateri jo celo s fenom sušijo, nič z robčki ali brisačami. Si prepričana, da gre za plenični izpuščaj? Niso glivice? Koliko pa je otrok star? Je v tem času začel jest drugačno hrano? Lp, Asja

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

9. feb 2007 13:49

Za to najbolj pomaga "krema za ritko", katero izdelujejo Mariborske lekarne. Se pa bojim, da se jo, da kupiti samo v MB. LP K

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

9. feb 2007 13:59

Ne, Karmina, lahko jo kupiš tudi v lekarni v Ljubljanskih Murglah! Preverjeno! Nena Nena-morje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

9. feb 2007 14:10

tale "krema za ritko" (mislim, da se zdaj reče bebival) je nekaj res fenomenalnega, pa ne le za otroške ritke, pač pa tudi za odrasle. Tudi za kaj drugega, kot za ritke. Mi smo s tem že mazali izpuščaje, če ni šlo za kaj bolj resnega, pa ko se je mizarju vnela koža pod pazduho in ni pomagalo nič drugega, sem mu jaz s sinovo kremico za ritko nanesla debelo plast in je bilo v dveh dnevih bolje...Na otroške ritke pa res nismo dajali nič drugega kot to kremico, ki tudi tako lepo diši po vaniliji... Če nisi iz MB, ali je v vaši lekarni ni, mi sporoči na zasebno pošto, pa ti pošljem eno škatlo, ni problema. Mamamia mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. feb 2007 14:16

No, ta iz Murgel je res zakon! Jaz sem jo tudi vzela za vsak slučaj... Je pomagala od moje kolegice sinčku, ki je imel kožo vneto v živo, do krvi... ( pa je poizkusila prej vse živo, nič ni pomagalo). lidka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

9. feb 2007 14:22

Ali je to lekarna Brenčič Jerica mag. pharm, Cesta v Mestni Log 55? jade

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

9. feb 2007 14:33

tamara super ker lahko po netu naročim,........... hsimona smo probali bepanten in bepanten plus in dva antibiotična mazila,..... asja kaj je to praška pasta? v lubju še nismo probali (kako se to izpelje?),canasten pa je za glivice, ki pa jih nimamo, stari pa smo 13mesecev in vse jemo po starem nič novega,... karmina,nena- super bom šla v murgle, ker imamo tako ali tako v nedeljo let v slovenijo,.... mamamia, če ne uspem in ne najdem bebivala, se javim an zs s kako prošnjo,... lidika TAKO NEKAKO JE TUDI PRI NAS!!! jade hvala za zemljevid!!!!! hvala vsem, lepo je vedeti, da še nisem izčrpala vseh možnosti, je pa res kar pravijo VEČ GLAV, VEČ VE!!!!! plopsa Sporočilo je spremenil(a) plopsa dne 09. feb 2007 14:34:54

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti