Omaka??

anitae  

član od: 21.8.2004

sporočila: 114

tema odprta - 24. jan 2007 9:41 | ogledi: 3.420 | odgovori: 5

Rada bi da mi poveste katera omaka je lahko namesto paradižnikove (čufti) k mesnim kroglicam,sin je namreč nemara.Hvala.

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

24. jan 2007 9:51

Kaj pa kar navadna smetanova ali sirova - popražiš čebulico da postekleni (lahko daš tudi sveže ali iz konzerve šampinjone) zaliješ s sladko smetano, potem lahko daš notri kak zdenka sirček ali sir za toast da se raztopi. Malo pokuhaš, sol, poper, muškat- daš notri čufte in vse skupaj dobro prevreš. Fino je, če najprej popečeš čufte in jih daš na toplo in potem na tej maščobi narediš omakco. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

neznan uporabnik

24. jan 2007 11:45

Jaz polpete ali pa mesne kroflice malo bolj popečem v vročem olju - da so temno rjavi (ne zažgani), nato olje iz ponve odlijem, tako da ostane samo namaščena ponev in polpete ali pa mesne kroglice zalijem s toplo vodo, dodam kocko za omako za pečenko in malo prevrem, enkrat obrnem polpete. Zgostim z malo moke, malo popram. Če so polpeti primerno pečeni že sami dajo dovolj temno omako. Lahko pa po potrebi dodamo tudi malo paradižnikove mezge, tako samo za barvo. tedi

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

24. jan 2007 11:51

Anitae, tudi moj sin se malo zmišljuje. Pa sem precedila golaž - s tako omako pa je bil zadovoljen. Otroci pa se radi zmrdujejo tudi nad vampi, ampak omaka jim je pa dobra. Zato tudi vampe lahko precediš in prihraniš (zamrzneš) omako za čufte. jankica

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

24. jan 2007 12:06

Čufte prepražič, daš potem iz ponve dol, nato na maščobo čebulo in zatem še zelenjavo, ki jo je, popraži, da se zmehča, vmes začiniš (česen, sol, poper, majeron, bazilika) predno zaliješ dodaš žličko rdeče paprike, dodaš čufte in zaliješ s vodo (lahko zraven rd. paprike dodaš malo moke za zgostitev), malo kisle smetane in pokuhaš, da se čufte pregrejejo, skuhajo, če mara jaz dodam paradižnikove mezge, ni pa nuja.

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

24. jan 2007 13:01

Jaz za mesne kroglice naredim omako iz zelenjave - recept je tudi v bazi (ID=8253)...zelenjava pa je seveda lahko sezonska. Vendar se danes dobi skoraj vsa zelenjava tako poleti kot pozimi...lahko dodaš tudi zmrznjeno. Je pa še bolj praktično, da si tako omako pripraviš ko je več zelenjave in si jo shraniš kar v zamrzovalnik. jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti