Večerja v dvoje

cvirncek  

član od: 9.10.2004

sporočila: 14

tema odprta - 23. jan 2007 20:16 | ogledi: 7.225 | odgovori: 6

Lep pozdrav!

S fantom imava vsak teden en večer rezerviran za kuhanje(ker pač ne živima skupaj) in vsak teden se menjava. zdaj sem na vrsti jaz in sem nekako pristala v temi...ne morem se spomniti kaj bi lahko pripravila. Ne sme biti preveč zapleteno, da ne bom cel večer kuhala, vsebovati more meso (moški!), lahka pa tudi ribice. Ima kdo mogoče kakšen predlog?

Hvala za vaše odgovore

cvirncek

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

23. jan 2007 20:50

naredi škampe na buzaro, rdeče vino in na vrh nekaj sladolednega. titta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

23. jan 2007 21:06

biftek z roquefortom morda, pa kroketi zraven (kar kuplljeni), kumarična solata s praženimi sezamovimi semeni? Piščančji file v smetanovi omaki s curryjem, priloga kus kus z zelenjavo? Z vsem skupaj nimaš več kot pol ure dela... Rižota z morskimi sadeži? File kakšne dobre bele ribe v smetanovi omaki s kaprami? To se hitro naredi, preprost recept... Za ribe poglej v bazo receptov pod afriški krožnik, tam je ena zanimiva jed z ribami, se pa pripravlja v pečici, tako da je dela še manj kot sicer... Mamamia mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. jan 2007 21:47

cvirncek, dobrodošla na kulinariko, predlagam ti nekaj čisto enostavnega: pišččanec z omako iz kivija kupi piščanca, ponavadi prodajajo take, ki so pripravljeni za peko, vendar ga vseen prekontroliraj in očisti če je potrebno, odstrani morebitne gume s katerimi je vezan, preglej notranjost ( eni sosedi se je zgodilo, da je pekla piščanca skupaj z jetrcami v plastični vrečki ). Nasoli od znotraj in zunaj, ostalo po okusu ( paprika, poper, česen....). V primeren pekač nareži ( po okusu ) krompir, korenje, cvetačo, brstični ohrovt , ( no saj si gledala Oliverja, da vse kar mu pride pod roko ), dolij olja zalij z mal juhe ( vode ), na to položi piščanca in daj v segreto pečico za 1 uro, ali rajši enih 15 ali 20 min več. Ko se to peče, pripravi omako iz kivija: nič ne kompliciraj, stepi sladko smetano, dodaj sladkor po okusu in prelij čez nekaj narezanih kivijev. Zraven gre belo vino, omako postreži po obedu ( omako lahko tudi spustiš, vendar se sliši bolj imenitno : piščanec z omako iz kivija kot banalno: pečen piščanec. dober tek ežoj Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 23. jan 2007 21:50:08

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

23. jan 2007 21:59

Mmm, same odlične ideje, se mi kar sline cedijo. :) Dodala bi samo tole: zraven škampov na buzaro bi jaz definitivno posregla suho belo vino, recimo kakšen lahek chardonnay, sauvignon ali pa klasiko z k morski hrani - malvazijo. cherry

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. jan 2007 0:47

Zadnjič sem jaz mogla na hitro naredit "romantično večerjo". Skočila sem do Soseda in ratalo je tole. Lososov file sem posolila in premazala z zeliščno skuto, zavila v listnato testo in hop v pečico. Zraven sem dala v pečico (ventilacijska) še tiste krompirjeve krokete oz. take krompirjeve princeske iz vrečke. Pogrela sem še pesto genovese iz kozarčka - tistega belega z riccoto in mandlji. Solata pa je bila rukola z grenivko. Bilo je gotovo v dobre pol ure in izgledalo nekaj posebnega na krožniku. Zraven pa kozarček vina po izbiri in par svečk po mizi, lahko kar tiste čajne. Odziv je bil super. Enkrat pa mi je kar sam predlagal, ko sem ga vprašala, kaj si želi - in ne boste verjeli, raviole s pršutom in gorgonzolno omako. Da se ne bom preveč matrala in ne bom potem utrujena :) Saj ni bila slaba ideja! katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 24. jan 2007 00:47:54 Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 24. jan 2007 00:48:47 Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 24. jan 2007 00:49:09

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

24. jan 2007 10:45

@ežoj: the best recept, zlasti potem, ko ga preberes :)))))))) (ma nisem vedela, da sva soseda - tisto s plasticno vrecko z jetrci sem namrec tudi jaz ze zagresila..::))))))))))))) lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti