Okrasitev oboda torte

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

22. jan 2007 12:54

Pazi,da spodnjo plast ne nasočiš preveč,ko imaš torto nafilano-sestavljeno,jo obmaži s smetano oz.karkoli si imela za filo.Potem pa tako kot je napisala Matilda v skledo si pripravi mešanico za posip (karkoli) v eno roki drži torto nad skledo z drugo roko pa posipaj mešanico po obodu.Ko prideš naokoli pa na krožnik -pa je.Drugače se pa kupijo tudi takšne kartice z drobnimi zobčki s katero samo potegneš okrog torte in imaš take lepe ravne črte,samo malo občutka je treba,da ne posnameš vse smetane iz oboda. gaja 1

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. jan 2007 13:03

teta torta, hvala za idejo s peki papirjem spodaj, jaz vedno potem umivam krožnik... Jaz kake posebne torte obložim z marcipanom in/ali sladkorno maso, tako da tam je obod in vrh isto obložen. POtem včasih zapičim v kremo na obodu tenke kose čokolade, zgleda zelo profesionalno, je pa zelo enostavno. Sicer pa ravno zdaj študiram, kaj vse se da iz ene debele bukle:) Veri

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

22. jan 2007 13:48

Da, Gaja, tiste kartice z drobnimi zobčki (okroglimi ali koničastimi) so tisto, čemur sem jaz rekla "glavnik za okraševanje tort" teta torta

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

22. jan 2007 14:01

Punce, res ste polne super uporabnih idej! Si kar predstavljam samo sebe naslednjič z lopatico za torto v roki, kako okrašujem obod - kot kakšen zidarski mojster nanaša malto na zid! Ha, ha, ha! To s peki papirjem, kar je omenila teta torta je res ena dobra ideja, ki jo bom ob prvi priliki preizkusila. Kje pa prodajajo te kartice z drobnimi zobčki za okraševanje tort? Mijan

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. jan 2007 14:17

Mislim da slaščičaeski mojstri temu rečejo slaščičarska paleta. Jaz jih imam na zalogi kar nekaj in vse mi pridejo še kako prav. Krašenje in nanašanje kokosa ali česar koli že na obod torte mi ne dela nikakršnih težav. Na pult stresem kokos ali čokoladne mrvice, mlete orehe ipd, potem pa to s paleto nanašam na torto. Pomagam si z levo roko. Če je torta oblita s čokoladno glazuro je nadvse pomembno to, da je glazura ravno prav suha. Običajno že najmanjša napaka prinese neuspeh, ker se na presuho čokolado ne prime nič, vse odpada in slaba volja je tu. Ko boš parkrat probala boš dobila pravi grif in zadeve bodo stekle. Kar se pa tiče peki papirja pa jaz prakticiram drugače. Tega sem se naučila na tečaju krašenja tort. Ko namakamo oblate le ti ne smejo biti šisto premočeni in ko torto lepo namažem, sestavim, oblijem in okrasim obod, potem pa s paleto torto primem odspodaj in jo prestavim na željeno mesto. Vedno sem mislila da to ne gre in kakšni mojstri so slaščičarji da jim to uspe. Šele po prigovarjanju mojstra Goljata sem to probala tudi sama in uspelo mi je brez težav. Od takrat vedno delam le tako. lp Vesna

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

22. jan 2007 15:41

V LJ na Brnčičevi,kjer je trgovina za slaščičarje-Pekarna Vrhnika,mislimda se tako imenuje.Tam dobiš vse sorte pripomočke za peko.Lahko jim neseš fotografijo in ti jo natisnejo na oblat,potem pa jo daš na torto,... gaja 1

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. jan 2007 16:39

nisem vedela, da je okraševanje oboda tako težko. Meni pa se zdi čisto simpl. Točno, kot je napisala Mijan, kot zidarski mojster skačem s tisto lopatico okoli torte. Ampak vzame pa vse skupaj par minutk. Meni se zdi težja krasitev potem na vrhu torte. S pisanjem na torto pa se sploh ne ukvarjam, ker že tako grdo pišem, kako bi šele potem to na torti zgledalo. Če je že treba kaj napisat dam gor kar čokoladne črke. Mogoče še ena ideja: Čokoladne črke sem kupila enkrat in tisto plastiko kjer so črke notri sem si pustila, zdaj pa samo stopim čokolado, notri vlijem in, ko se strdi imam spet črke, pa še veliko ceneje je, kot non stop kupovati nove paketke. jade

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

23. jan 2007 6:53

Okraševanje oboda torte je najenostavneje,če torto nagneš po strani in okrasje enostavno posipavaš po obodu. ati zlati ps http://www.email.si/apps/es_gallery/p.php?id=2044 Pa niti dosti mimo ne pada. Sporočilo je spremenil(a) ati zlati dne 23. jan 2007 07:03:48

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

23. jan 2007 8:35

Ati ti si faca, da prikažeš to, superca. Zelo lepa torta JORDI

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

23. jan 2007 8:55

Ja ati zlati. To je bilo res poučno! Čestitke za tako lepo tortico! Mijan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti