Pecivo z listnatim testom

Biba7  

član od: 29.4.2005

sporočila: 69

tema odprta - 19. jan 2007 21:12 | ogledi: 11.892 | odgovori: 7

Prosim, če mi kdo napiše recept za sladice ko razvaljaš listnato testo...dodaš nadev...zviješ...narezeš na cm rezine...namažeš z jajcem in daš pečt.....Vse skoraj jasno ampak za nadev pa nevem kaj moram dati???????

Biba7

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. jan 2007 21:30

Daš lahko skoraj vse, kar ti srce poželi, sladke ali slane variante...:) Razne vrste sadja, od jabolk, to bo potem jabiolčni štrudel, skute, smetane, orehov, vloženih kompotov, sadje lahko tudi kombiniraš, če posoliš sirov nadev je to zadeva a-la burek, lahko daš meso, gobe, bučke, špinačo...saj ni, da bi človek našteval. Točnih receptov pa je tudi malo morje, sicer pa recepta skoraj ne rabiš, ker zadeva vedno uspe in je zelo okusna. katka

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

19. jan 2007 21:32

Marmelada orehov sirov makov mesni zelenjavni nadev Bogomira

Biba7  

član od: 29.4.2005

sporočila: 69

20. jan 2007 9:58

Sem mislila na tisto pecivo ko se na cm krogeve nareže potem pa se ti krogeci postavijo na peki papir pa jih po površini krogca namažemo ja jajcem ali pa tudi ne....tako kot v trgovini recimo lahko kupiš orehove take zavitke... Biba7

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

20. jan 2007 11:34

Jaz testo namažem z orehovim nadevom, zavijem, narežem na kose in jih spečem položene na peki papir. To so takšna mala "osja gnezda", če to misliš. katka

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

20. jan 2007 11:35

A,misliš mogoče orehove polžke? Listnato testo razvaljaš,omedeš moko dol,namažeš z orehovim nadevim,kot za potico,in zviješ.Nareži na poljubne koleščke,premaži z jajcem pa bo. gaja 1

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

20. jan 2007 18:25

Biba7, pa daj malo poglej, no... 18.1.2007 je bil objavljen recept Zvite potičke, pa ravno zdaj ga imaš tudi pri mnenjih. Slana varianta so pa mini pizze, ki jih boš prav tako našla v bazi. jasna

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

20. jan 2007 20:31

biba7, jaz sem enkrat delala svinjske uheljce - ali pa nekaj podobnega. Na kristalnem sladkorju zvaljaš ploščo listnatega testa, seveda v pravokotnik, debeline nekaj mm. Potem pa obrneš sladko stran navzgor in z vsake strani zaviješ do sredine, narežeš na en cm debele rezine in polagaš na moker pekač (ne mastiš, samo zmočiš z navadno vodo - kako bi se obneslo na peki papirju pa ne vem, verjetno ne slabo). Potem pečeš (verjetno okrog 200 stopinj, jaz vedno pogledam na embalažo) ene 10 minut, piškote obrneš in zapečeš še na drugi strani. Še tople "odlepiš" s pekača. Tej piškoti so mi bili odlični, tudi priprava ni zahtevna. Enkrat sem jih dobila celo v trgovini, ampak niso bili pol tako dobri kot domači. Dobri so mi pa tudi tisti, ki jih kupiš z orehovim nadevom - jaz sem dala noter kar po občutku orehe, piškotne drobtine, marelično marmelado, cimet, mlete klinčke, lahko daš npr. tudi med, kakšno žlico ruma in zmešaš v kompaktno maso - ne sme tečt ali se razlezt. Potem zaviješ podolgem v trak razvaljanega listnatega testa (ne kot potičko, ampak je vsa masa na sredini), narežeš na 1-2 cm kose, jih položiš na pekač s "šivom" navzdol, lahk tudi namažeš z rumenjakom in spečeš. Pred novim letom sem na tak način spekla zavitek, noter sem dala pa kar kupljene začimbe za jabolčni štrudel in je bilo odlično. matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti